V Mokrovratech pachatel vypáčil okno a odcizil různé věci v hodnotě 12 tisíc korun. Zloděj vnikl i do letního domku na stejném pozemku a způsobil další škodu za 16 tisíc korun.

Do chalupy v Hojšíně a do stodoly se také vkradl další zloděj, který tam ukradl horské kolo za sedm tisíc korun. Pořádně se ale napakoval zloděj po násilném vniknutí do chaty v obci Podluhy. Odnesl televizi, notebook, lustry, vodovodní baterie, lyže, vrtačky, kladiva a další věci. Celkem způsobil majiteli škodu za téměř 130 tisíc korun.

„Pachatelé si často vyberou kromě odlehlého a špatně zabezpečeného objektu takový, kam se dá dobře zajet automobilem. Je proto důležité, aby si majitelé rekreačních objektů lépe chránili svá obydlí - používali kvalitní bezpečností zámky, zodolněné dveře, mříže a uzamykatelné okenice.

Pro vyšší standard zabezpečení je možno využít i elektronickou ochranu,“ informovala mluvčí policie Monika Schindlová. Policistka dále připomněla, aby si lidé pořídili fotodokumentaci cenných věcí a poznamenali si výrobní čísla elektrických přístrojů. „Cennější věci rozhodně nechce nechávat v objektech přes zimu,“ dodala mluvčí Monika Schindlová.