Zadržený muž od loňského listopadu do března letošního roku vykradl dvě chaty na Sedlčansku, dům na Dobříšsku a kancelář firmy na Rokycansku. „Při vloupání do bytu v Příbrami pomáhal devětadvacetiletý komplic. U pěti krádeží pohonných hmot z vozidel na Berounsku mu asistovala devatenáctiletá dívka. Kradl vše cenné, co mu přišlo do cesty,“ sdělila Deníku mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Největší škodu pachatel způsobil v objektu na Dobříšsku, kde ukradl dva obrazy a tři grafiky, přehoz přes postel, několik salámů a masových konzerv. Škoda činila v tomto případě 210 tisíc korun. Z trezoru firmy na Rokycansku ukradl přes 50 tisíc korun v hotovosti a přes tisíc jídelních kuponů. Z bytu v Příbrami vzal kromě peněz, herní zařízení i s deseti hrami, fotoaparát, několik parfémů a hodinek, dále telefon, dalekohled, vysílačku a vodku. Z chat odnesl nářadí a palivové dříví.

„Ve čtvrtek 7. června zahájili kriminalisté trestní stíhání všech tří osob. Oběma mužům za přečin krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci hrozí až pětiletý trest odnětí svobody a dívce za přečin krádeže až dvě léta ve vězení,“ uzavřela policejní mluvčí.