Online reportáž

Co je koronavirus?Zdroj: DeníkMluvčí Nemocnice na Bulovce Simona Krautová potvrdila, že doktor s nemocí COVID-19 je v jejich péči. "Kontakty takzvané první linie jsou zdravotní sestra a rodina," uvedl k nemocnému lékaři Boublík. Všichni lékařovi pacienti budou podle něj kontaktováni a hygienici je poučí o tom, že mají sledovat svůj zdravotní stav.

"Podle momentálních informací s většinou pacientů daný lékař neměl těsný kontakt. Příslušná opatření budou přijímána postupně v závislosti na vyhodnocení míry rizika kontaktu s jednotlivými pacienty," dodal mluvčí.

V Česku bylo do dnešního večera 12 lidí s potvrzenou nákazou COVID-19. Dnes přibyly čtyři nové případy. Dva byly v kontaktu s dříve nakaženými, mužem z Děčína a ženou z Prahy 6. Další dva s pozitivním výsledkem testů jsou Ital a Čech, oba přijeli z Itálie. Ital přicestoval podle České televize z Val Gardeny, Čech podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) z lyžařského střediska Passo Tonale.

Dnes navíc ministr zdravotnictví Adam Vojtěch oznámil, že soukromá laboratoř státním orgánům oznámila další pozitivní výsledek. Její zjištění nyní ověřuje národní referenční laboratoř. Pokud se nákaza potvrdí, jednalo by se o třináctý případ v Česku.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník