Předchozí
1 z 5
Další

Zuzana Slabová pochází z Českého ráje, z Turnova. Do Příbrami se přivdala. Jejím snem bylo být lékařkou a pomáhat lidem. Nyní se věnuje speciální pedagogice a pomáhá především dětem a jejich rodičům. Vystudovala sociálně právní střední školu, plynule navázala na sociální pedagogiku a sociální péči. Nejvíce jí to táhlo k dětem, a proto nakonec zvolila speciální pedagogiku. Nyní studuje na ISTEP Akademy psychoterapii. Kromě své soukromé praxe také pracuje jako speciální pedagog na základní škole v Hořovicích.

Zuzana Slabová.Zdroj: Foto: archiv Zuzany Slabové

Jedním z jejích největších koníčků je jóga. Když se přestěhovala do Prahy, kde studovala vysokou školu, potřebovala prý vyvážit stres ze zkoušek, ze školy samotné, z různých brigád a tak začala chodit na hot jógu. „A kdy už jsem pravidelně cvičila docela dlouho, napadlo mě si udělat kurz. Ale nikdy jsem neměla v plánu to učit ani lektorovat. Po přivdání se do Příbrami jsme si s manželem otevřeli fitness studio, kde jsem cvičila jógu. A potom při mateřské bylo úžasné vyčistit si hlavu od všedních starostí s dětmi,“ řekla Zuzana Slabová.

Zuzana Slabová.Zdroj: Foto: archiv Zuzany Slabové

Jógu cvičí jak s dětmi, tak i se seniory. Loni jsme se se seniory zúčastnili seniorské olympiády na Vystrkově. „Jinak se věnuji klasické hatha józe. Zaměřuji se na práci s dechem. Myslím si, že i v běžném životě je to velmi důležité. Když se pořádně prodýcháme, často se trochu uvolní emoce. A práce s emocemi je důležitá,“ připomněla.

Zuzana Slabová.Zdroj: Foto: archiv Zuzany Slabové

Nedávno podnikla také cestu do Indie, která byla jejím snem od počátku cvičení jógy. Cestovala sama, takže se musela spolehnout jen sama na sebe a tak to podle jejích slov byl občas i adrenalinový zážitek. „Zároveň je cestování našim rodinným koníčkem, takže touha po poznání tam byla určitě také,“ dodala.

Zuzana Slabová.Zdroj: Foto: archiv Zuzany Slabové

Nyní studuje na ISTEP Akademy psychoterapii. „Bude to ještě dlouho trvat, než budu hotová, zatím jsem ve výcviku v sebezkušenostní skupině, což znamená, že působíte v nějakém kruhu lidí, kde si zkoušíte být tím klientem, abyste potom ve své praxi věděla, jak s tím klientem pracovat. Jednoduše se do něj vcítit,“ přiblížila své současné studijní zaměření Zuzana Slabová.

Zuzana Slabová.Zdroj: Foto: archiv Zuzany Slabové