Online reportáž

Lidé v hotelu uvázli kvůli několika potvrzeným případům nákazy koronavirem. Mezi hosty je i několik českých občanů - jeden z nich, který tam pobývá se svou rodinou, ČTK dnes ráno sdělil, že na přesun stále čekají.

Koronavirus, přehled.Zdroj: archiv Deníku"V tuto chvíli je to protokolární záležitost. Ve 13:00 se má konat schůzka v Madridu, na které si úředně mají jednotlivé státy převzít své občany," řekla ČTK Viková.

Teprve poté bude podle ní moci pětičlenná česká rodina opustit hotel. Cestovní kancelář pro ně již má zařízeno náhradní ubytování. Zatím ale není jisté, zda se domů vrátí v původním termínu. Podle Vikové zvažují, že si pobyt o dny v karanténě prodlouží.

"Budeme s nimi o tom ještě dále mluvit," doplnila. Podle české rodiny je v hotelu ještě údajně asi 80letá Češka. Zda se nové informace týkají i jí, není jasné jasné.

Pětičlenné české rodině začal v pondělí dvanáctidenní pobyt v hotelu na Tenerife. Kvůli nakaženým italským turistům ze stejného hotelu ale nemohli opustit objekt, jídlo dostávali v balíčcích na pokoj a nikdo s nimi příliš nekomunikoval.

"Stále nemáme žádné informace, stále čekáme na přesun. Omlouváme se, není nám moc do řeči," napsali dnes ráno manželé Eva a Michal ČTK. V apartmánu pobývají se třemi dětmi.

Koronavirus.Zdroj: Deník