VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Příbramsko

včera 14:40

Kytínské kulturní léto startuje již zítra

Kytín – Kytínské kulturní léto se svým nabitým programem odstartuje v sobotu 18. srpna oslavou 50 let registrovaného oddílu kopané v Kytíně.

včera 07:00

Klimatizace se až na výjimky kupují ve velkém. Zájem je i o hloubení studní

Příbramsko - Vlivem dlouhodobě trvajících tropických teplot, které panují toto léto, lidé téměř všude z obchodů ve velkém vykupují klimatizace. A zájem není jen o ty mobilní. Lidé myslí na budoucnost a začínají si klimatizace pořizovat do domů, bytů a na chalupy. Zvýšený zájem je v těchto dnech i o vlastní studny. To vše s myšlenkou na boj s extrémními vedry, teploty kolem pětatřiceti stupňů a dlouhé dny jen s minimálními srážkami.

15.8.2018

V Kozárovicích možná mají rekordně členitou kaskádovitou fontánu

Kozárovice – V Kozárovicích se chystá 26. srpna slavnostní přeměření výšky a členitosti nové fontány, které budou provádět komisaři z Muzea rekordů z Pelhřimova. Zároveň se bude konat slavnost. Tvůrce fontány Jaroslav Čarek pracoval od mládí s kamenem v místních lomech, a jak sám říká, má k němu zvláštní vztah. O fontáně, kterou vytvořil u sebe na zahradě, a také o tom, jak vznikala, prozradil redakci příbramského deníku několik informací.

15.8.2018

Počet míst vhodných ke koupání se na Příbramsku zmenšil

Příbramsko - Po dalších kontrolách kvality vody v přírodních koupalištích a koupacích oblastech se ukázalo zhoršení její bezpečnosti pro koupání. Bezpečné koupání je nyní ve sledovaných oblastech pouze na Slapech.

15.8.2018

Obce nebudou moci odebírat vodu ze soukromých studní. Starostové ani neví, jak

Příbramsko - V posledních týdnech se objevily informace o tom, že stát připravuje novelu zákona, která by umožňovala v případě extrémního sucha odebírat obcím a městům pitnou vodu ze soukromých studní. Začátkem srpna vydalo ministerstvo zemědělství tiskovou zprávu, která tyto informace popírá. Příbramský deník pro své čtenáře zjišťoval, jak by tento zákon přivítali občané starostové z Příbramska a kolika studní by se vlastně týkal.

14.8.2018

Pomohl by vám startovací byt? Máte smůlu!

Příbramsko – Pořídit si vlastní bydlení je stále komplikovanější. Poptávka na realitním trhu výrazně převyšuje jejich nabídku. Navíc sehnat v Příbrami byt 2+1 v dobrém stavu je otázka minimálně jednoho a půl milionu. Na Příbramsku jste prakticky bez šance získat startovací byt, který by nějakou přijatelnější cenou pomohl mladým rodinám v budování zázemí. Například město Příbram startovací byty pro mladé nenabízí z důvodu nedostatečného bytového fondu.

13.8.2018

Březnický konvent obsadí v sobotu loutková divadla

Březnice – Nádvoří bývalé jezuitské koleje (Konvent) bude v sobotu 18. srpna hostit již poosmé loutková divadla. Akce s názvem Konvent plný loutek začíná ve 13 hodin a postupně vystoupí Divadlo Tondy Novotného a Divadlo ŠUS, každé sehraje dvě představení. Chybět nebudou ani různé dílničky, ukázky řemesel a občerstvení.

13.8.2018

Na kole přes čtyři hranice až do italského Valle di Ledro k frontové linii

Příbram - Osud obyvatel Příbrami a italského Valle di Ledro se spojil v době 1. světové války, kdy se Příbram stala útočištěm uprchlíků obyvatel z Valle di Ledro, aby dnes mohl utvářet společnou budoucnost. Na památku tohoto spojení v letošním roce vyrazí cyklisté od Památníku obyvatel z Valle di Ledro na Svaté Hoře ve čtvrtek 16. srpna v 8 hodin směrem do Itálie, jejich cesta směřuje přes Německo, Rakousko, Švýcarsko do Itálie , kam by měli dorazit do Ledra 23. srpna.

13.8.2018

OBRAZEM: V Bratřínově byla slavnostně odhalena socha Brdo

Bratřínov - Slavnostní odhalení dřevěné sochy, kterou vytvořil výtvarník a sochař Pavel Vítek, se odehrálo v sobotu 11. srpna od 15 hodin přímo v Bratřínově. Na odhalení sochy se přišlo podívat asi dvacet zájemců.

13.8.2018

Již o víkendu se slétnou Kačeři do Horčápska

Horčápsko - O víkendu 17. a 18. srpna ožije louka v Horčápsku u Březnice třináctým ročníkem festivalu Kačeři. Tři scény nabídnou kvalitní výběr kapel a DJs, a to jak ověřených stálic, tak nováčků.

13.8.2018

Další dopad extrémního sucha: bude méně medu

Příbramsko – Med pomáhá při léčbě chřipky, nachlazení či urychluje hojení žaludečních a dvanáctníkových vředů. Má i protizánětlivý účinek a posilující vlastnosti. Češi ho konzumují v posledních letech stále více. Dokazují to alespoň čísla odborníků z Českého statistického úřadu (ČSÚ). Podle nich se u nás předloni spotřebovalo medu 0,9 kilogramu na osobu. Ve srovnání s rokem 2006 jde o padesátiprocentní nárůst. U prodejců medu se takzvaně dveře netrhnou.

11.8.2018

Sucho zdraží zemědělcům seno i slámu

Příbramsko – Zatímco například rybáře sucha a vedra na Příbramsku zatím příliš nepotrápila, zemědělci jsou na tom o poznání hůř. Kvůli nízkému počtu dešťových srážek totiž bude letos zcela určitě málo sena i slámy.

10.8.2018

Březnické loutkové představení zavede děti mezi jihoamerické indiány

Březnice – Březnické staré kluziště bude ve středu 15. srpna patřit loutkám, mýtům a indiánům. Divadlo ToTeM zde uvede hru Dcery Matky Země. Loutkové představení na motivy indiánských mýtů začíná v 17 hodin.

10.8.2018

I přes sucho je situace s vodou zatím relativně dobrá

Příbramsko – Dlouho trvající sucho a minimum srážek donutil vodohospodáře, aby požádali o vydání zákazu používání vody z vodovodní sítě k napouštění bazénů, zalévání, kropení komunikací a mytí vozidel, přestože samotná Příbram a okolí je na tom s vodou zatím relativně stále dobře.

9.8.2018

Kozičínu chybí volební místnost i kanalizace

Kozičín – Už jen necelé dva měsíce chybí do komunálních voleb, a přestože už pomalu začíná volební kampaň, obyvatelé příbramské osady Kozičín, v souvislosti s blížícím se výběrem nových městských zastupitelů, trápí jiná věc. Nevyhovující volební místnost. Respektive to, že úplně chybí.

8.8.2018

Hasič Jakub Čermák si přivezl z Německa sadu medailí

Líchovy/ Dublovice - Člen SDH Líchovy Jakub Čermák si přivezl z otevřeného mistrovství Německa v hasičském sportu zlatou, stříbrnou i bronzovou medaili. Jakub se na EuregioCup dostal jako jeden z desetičlenného týmu české juniorské reprezentace.

8.8.2018

Středočeské toky mají oživit tisíce lipanů

Střední Čechy – Litavka, Jizera – nebo třeba Doubravický potok. To jsou toky, v nichž se mají podstatně zvýšit stavy lipanů podhorních. Tyhle ryby živící se převážně hmyzem a jeho larvami bývaly vyhledávány pro chutné maso bez svalových kůstek – v poslední době jich však ubylo tak dramaticky, že rybáři začali vracet ulovené ryby vodě. Nyní se rybářský svaz snaží o posílení vymírající populace masivním vysazováním lipanů – a finančně pomoci chce i Středočeský kraj.

8.8.2018

Se zahraničními misemi armády lidé spíš souhlasí

Příbramsko – Veřejnost v neděli zasáhla zpráva o úmrtí tří českých vojáků v Afghánistánu. V neděli 5. srpna krátce před čtvrtou hodinou ranní našeho času došlo při patrole v okolí základny Bagrám v afghánské provincii Parwan k útoku sebevražedného atentátníka. V uvedenou dobu prováděla pěší patrola běžnou činnost ve stanoveném prostoru. Následkem výbuchu utrpěli tři čeští vojáci, rotný Martin Marcin (1982), desátník Kamil Beneš (1990) a desátník Patrik Štěpánek (1993), smrtelná zranění.

7.8.2018

Středočeský kraj finančně přispěje na zachování odkazu českého odboje

Příbramsko - Přilepšení by se měli dočkat členové Spolku pro zachování odkazu českého odboje, Konfederaci politických vězňů ČR a Českému svazu bojovníků za svobodu. Peněžitý dar v hodnotě 315 tisíc korun by měl poskytnout těmto třem organizacím Středočeský kraj jako dar. Definitivní slovo v přidělení této pomoci budou mít zastupitelé kraje na svém zasedání koncem srpna.

7.8.2018

Rybáře na Příbramsku zatím horko a sucho příliš netrápí

Příbramsko – Vedra posledních týdnů trápí lidi i zvěř. Přes dobu kolem poledne, se většina lidí vyráží zchladit někam k vodě. Koupaliště i pláže kempů jsou tak plné lidí. Jak jsou na tom ale ryby, přestože jsou ve vodě celý den, tak i na nich se mohou projevit úmorná vedra. Na Příbramsku tomu zatím naštěstí tak není.

6.8.2018

Sportem pomoci psímu útulku

Dobříš – Další ročník oblíbeného závodu Haf Cup 2018 odstartuje v sobotu 11. srpna od 9 hodin v Krmelci Vlaška. je to závod pro všechny, kteří mají rádi přírodu, zábavu, soutěže a pejsky.

6.8.2018

Rock fest Jince 2018 rozburácel Brdy

Jince - První srpnový víkend patřil v Jincích rockové hudbě, přesněji řečeno Rockfestu Jince, který se konal již popáté. Diváci si sem přišli pro pořádnou hudební nálož a odcházeli spokojení.

6.8.2018

Stavba výtahu v knihovně se prodlouží zhruba o měsíc

Příbram – Hlavní budova Knihovny Jana Drdy momentálně prochází rozsáhlou rekonstrukcí, která mimo jiné zahrnuje vybudování bezbariérového přístupu, a to včetně instalace výtahu.

AKTUALIZOVÁNO
5.8.2018

OBRAZEM: I přes úmrtí se na Highjumpu bavily o víkendu tisíce lidí

Hříměždice /FOTO/ - Otevřené mistrovství České republiky v cliffdivingu vzhledem k horkému a slunečnímu počasí přilákalo tisíce diváků.

4.8.2018

V Novém rybníku v Příbrami se utopil muž

Příbram – V Novém rybníku se v sobotu odpoledne při koupání utopil muž. I přes pomoc policistů a záchranářů už se ho nepodařilo zachránit. Nad Příbramí v té době zuřila bouřka.

4.8.2018

V pátek probíhaly kvalifikační pokusy závodníků na Highjumpu

Hřiměždice /FOTOGALERIE/ - V pátek 3. srpna probíhaly v lomu Hříměždice kvalifikační a exhibiční skoky do vody v rámci oblíbené víkendové akce Highjump. 

4.8.2018

Na akci Highjump v Hřiměždicích utonul muž

Příbramsko – Policie vyšetřuje úmrtí zatím neznámého muže v lomu v Hřiměždicích, kde se tento víkend koná soutěž ve skocích do vody Desperados Highjump.

4.8.2018

Obcím s údržbou zeleně a sportovišť v době sucha pomáhají hlavně hasiči

Příbramsko – Sucho a parné počasí se podepisují na stavu městské a obecní zeleně nebo sportovišť. Přestože ve čtvrtek přišel tolik očekávaný déšť, situaci to příliš nepomohlo. Na potřebné zalití veškeré zeleně bylo dešťových srážek málo.

3.8.2018

OBRAZEM: Rožmitálští skauti elektřinu nepotřebují

Rožmitál pod Třemšínem – V lokalitě Na Dědku nyní můžete narazit na několik desítek rožmitálských skautů. Ti zjišťují, že jde žít i bez elektřiny, mobilů nebo počítačů. Ostatně letošní tábor je na téma „Doba kamenná“.

3.8.2018

Nemocnice koupila lístky za 145 tisíc. Benefity, říká

Příbram – Příbramskem v posledních dnech hýbe „kauza“ nákupu lístků na koncert mezinárodně známé kapely Alphaville Oblastní nemocnicí Příbram. Ta za lístky, které mají být benefitem pro některé zaměstnance, vydala částku převyšující sto tisíc korun.

2.8.2018

Prohlídky na Orlíku budou ve dne i v noci

Solenice – Největší vodní dílo na Příbramsku poodhalí svá tajemství. 

2.8.2018

Zdanit církevní restituce, nebo ne? Názory se liší

Příbram /ANKETA/ – Církevní restituce a jejich dodatečné zdanění, které se po nějaké době opět vrací do diskuze, je jedno z témat nové vlády. Je to populismus, nebo by je stát měl zdanit? Téma, které se některým politikům hodí, protože se v něm jedná o velké finanční částky a takové sumy vždy dokážou rozvášnit masy.

1.8.2018

Tentokrát děti na táboře bojovaly s piráty

Jince /FOTOGALERIE/ - První dětské letní tábory skončily. Děti plné dojmů se vrátily ke svým rodičům či příbuzným.

1.8.2018

Skokanská elita, hudba i Takešiho hrad. Desperados Highjump je za dveřmi

Hříměždice - Již o nadcházejícím víkendu 3. a 4. srpna se v lomu v Hřiměždicích uskuteční již devatenáctý ročník akce nazvané Desperados Highjump. Otevřené mistrovství České republiky v cliffdivingu již dlouhou dobu láká světovou skokanskou špičku, která své výkony předvádí v místním žulovém lomu. Kromě skokanských závodů je pro návštěvníky připraven hudební program na několika podiích. Vystoupí mimo jiné britští SMASH HIFI, Prago Union, Kapitán Demo, Fast Food, DJ Wich, Smack, Yzomandias a Apple Juice. V programu jsou také exhibice jiných extrémních sportů.

1.8.2018

Ochlazení lidé dělí mezi koupaliště a vlastní bazény

Příbramsko – Letošní letní vedra nepolevují a tak se ulice měst a obcí vylidňují, protože každý kdo jen trochu může tak míří do stínu, nebo k vodě. Podmínky pro koupání jsou zatím dobré, i když v některých sledovaných lokalitách došlo k jejich zhoršení.

31.7.2018

Petrovické řezbování rozšířilo počet dřevěných plastik v obci

Petrovice /FOTOGALERIE/ – Poslední červencový víkend se v Petrovicích u Sedlčan konalo už osmé Petrovické řezbování, které pořádá společně obec a sdružení Humbuk. Tři dny tak v centru patřily řezbářům, kteří z připraveného dřeva vytvářeli plastiky dle vlastní chuti. Ty pak ozdobí nejrůznější místa v Petrovicích a okolí.

31.7.2018

Vládní návrh na omezení informací stíhání politiků příliš podpory nemá

Střední Čechy – Vláda navrhuje dodatek k návrhu zákona o zpracování osobních údajů, který by měl omezit možnost zveřejňovat informace o probíhajícím vyšetřování politiků či o jejich figurování v některé z kauz. Veřejnost by tak nemohla dostat informace o tom, že soud poslal politika do vazby, nebo že něčí trestní stíhání bylo zastaveno. Novela zatím prošla prvním čtením, do druhého se dostane zřejmě v září.

30.7.2018

Onemocnění sítnice již bude možné léčit přímo v Příbrami

Příbram - Velký úspěch zaznamenalo Oční oddělení Oblastní nemocnice v Příbrami. Získalo status aplikačního centra pro léčbu onemocnění zadní části oka, což je pro pacienty skvělá zpráva. Především pacienti s onemocněním sítnice tak v drtivé většině případů nebudou muset kvůli léčbě do pražských očních klinik.

30.7.2018

Náčelník Generálního štábu Armády ČR navštívil 13. dělostřelecký pluk v Jincích

Jince - Náčelník Generálního štábu Armády České republiky generálporučík Aleš Opata po svém nástupu do funkce postupně objíždí jednotlivé posádky, aby se osobně seznámil s aktuální situací u vojenských útvarů. Za doprovodu velitele pozemních sil brigádního generála Josefa Kopeckého navštívil 13. dělostřelecký pluk v Jincích, o den později se vydal na 21. základnu taktického letectva Čáslav.

30.7.2018

Letošní Desperados HIGHJUMP 2018 opět překvapí

Hřímeždice /ROZHOVOR/ - Jedna z největších akci v regionu Desperados HIGHJUMP 2018 odstartuje v prvním srpnovém víkendu. Jedná se o otevřené Mistrovství republiky ve skocích do vody. Otevřené znamená, že se ho může účastnit kdokoliv z celého světa. V loňském roce se ho zúčastnilo 90 skokanů z 12 zemí. Nejde pouze o skákání do vody, pro všechny návštěvníky je připraven bohatý program. Každý rok se jich přijde podívat a pobavit tisíce. Více o celé akci redakci prozradil hlavní organizátor Tomáš Kučera. 

30.7.2018

Příbram přes prázdniny investuje do škol 30 milionů

Příbram – Opravy a úpravy školních budov jsou v plném proudu. V letošním roce se počítá se sedmnácti stavebními akci a s částkou 30 milionů korun. Původně se ale mluvilo o 25 milionech. Rozptyl byl způsobený tím, že město na jaře zrušilo výběrové řízení na kompletní rekonstrukci školní kuchyně na střední zdravotnické škole, kde byla podána jediná nabídka, která ale o 500 tisíc převyšovala předpokládanou hodnotu.

29.7.2018

OBRAZEM: Řemeslníci se představili ve skanzenu

Vysoký Chlumec – Areál Skanzenu ve Vysokém Chlumci pařil o víkendu více než dvěma desítkám řemesel spjatých s venkovským hospodářstvím a lidovým stavitelstvím. 

27.7.2018

Zduchovice mají nové multifunkční hřiště

Zduchovice – Nové multifunkční sportovní hřiště mají ve Zduchovicích. Hrát se na něm dá například kopaná, tenis, házená, volejbal nebo košíková a obec ho postavila z vlastních zdrojů. Jeho stavba začala loni v září.

27.7.2018

Policie hledá pohřešovanou čtrnáctiletou dívku

Vševily – Příbramští kriminalisté pátrají od 26. července po nezletilé Vendule Arbetové, narozené 7. 5. 2004.

27.7.2018

Prohrané soudy mají platit města, shodují se politici i veřejnost

Příbram - Města a obce se, mnohdy soudí. Měla by existovat nějaká politická odpovědnost? Měly by být případné náklady prohraného sporu hrazeny z městského rozpočtu, nebo by se na nich měli podílet i zastupitelé měst a obcí?

25.7.2018

Letní kina z regionu zatím nezmizela

Příbramsko – K letním prázdninám patří několik věcí, jako jsou poutě s kolotoči, letní lásky, nejrůznější festivaly, nějaké dobrodružství a také letní kino. Ovšem doba pokročila a se změnou technologií se změnil i postoj diváků a proto některá zařízení tohoto typu zanikla, jiné se ještě drží a další se pokouší reflektovat dobu a vývoj. Nicméně dá se zatím říci, že „letňáky“ ještě nevymřely.

23.7.2018

Firmy pro děti zaměstnanců tábory nepořádají, pomáhají babičky

Berounsko/Příbramsko – Letní prázdniny jsou v plném proudu a mnozí rodiče řeší problém, kam s dětmi. Dovolenou už vyčerpali a babičky pracují. Na přihlášení dítěte na příměstský tábor už je pozdě. Ty už mají plno. Často tak v dnešní době „zasahují“ firmy, aby svým zaměstnancům, kteří mají doma děti, pomohly. Třeba hořovická nemocnice otevřela loni v září vlastní školku pro 24 dětí zaměstnanců, ti ji mohou využívat i letos v létě. „Zaměstnanci mají k dispozici nemocniční školku. Každý rok také pořádáme dovolenou v Řecku pro 15 pracovníků z hořovické a osm pracovníků z berounské nemocnice. Platí to i pro jejich doprovod,“ uvedl tiskový mluvčí Nemocnice Hořovice Konstantinos Tsivos.

22.7.2018

OBRAZEM: Skalecká pouť přilákala opět tisíce návštěvníků

Mnišek pod Brdy - Víkend 21. a 22. července patřil v Mníšku pod Brdy každoroční Skalecké pouti, na kterou si opět našlo cestu na tisícovky lidí. 

21.7.2018

Největší prázdninové festivaly nabízejí zábavu pro velké i malé

Příbramsko – Léto je v plném proudu a bez ohledu na věkovou kategorii se lidé chtějí bavit. Kam můžete vyrazit na Příbramsku. Menších akcí je nespočet, ale navštívit je možné i několik větších.

20.7.2018

Venkovnímu koupání přeje nejen počasí, ale i kvalita vody

Střední Čechy – Sezona je obzvlášť příznivá. Koupání je většinou stále možné bez jakýchkoli omezení. Kvalitu vody ve sledovaných lokalitách hodnotí středočeští hygienici většinou nejpříznivějším stupněm 1, případně 2 kvůli menší průhlednosti. Trojka označující zhoršenou jakost vody zůstává kvůli výskytu sinic pouze písníku v Bakově nad Jizerou na Mladoboleslavsku. Zde se citlivějším jedincům doporučuje použít po koupání sprchy, které jsou v zázemí k dispozici.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT