VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Příbramsko

dnes 16:23

Cykloboxy slouží cyklistům zdarma

Příbram – S jarním počasím začala i cyklistická sezóna. Na autobusovém nádraží začalo fungovat šestnáct nových uzamykatelných boxů na kola. Osm jich je pod vlakovým a osm pod autobusovým nádražím. Do každého se vejdou až dvě dospělá jízdní kola, která ochrání kola nejen před zloději, ale i před nepřízní počasí a hodí se také pro uložení kočárků, koloběžek nebo in-line bruslí.

dnes 14:46

Padlé i hrdiny z obou světových válek připomíná nová kniha

Příbram – Právě vyšla dlouho očekávaná publikace Josefa Velfla a Václava Trantiny Pomníky a památníky světových válek na Příbramsku, která mapuje pomníky, památníky a pamětní desky padlých obyvatel Příbramska za obou světových válek. Oba autoři na knize pracovali dlouhých sedmnáct let.

dnes 11:59

Obrazem: Muzikanti si připomněli narozeniny Karla Kryla

Žežice – Páteční večer na K-farmě v Žežicích patřil písničkám Karla Kryla. Ten by se v letošním roce dožil 74 let.

dnes 06:00

Sedlčany plánují v první polovině roku rekonstrukcí hned několik

Sedlčany – Město Sedlčany má v letošním roce rozpočet přes 189 milionu korun. Chystá se v roce 2018 investovat především do staveb a komunikací. Jednu z největších položek rozpočtu tvoří výdaje na investice a opravy do městského majetku, rekonstrukce a údržba komunikací parkovišť a výstavba inženýrských sítí. Do výstavby plánuje investovat přes 37 milionu korun a do opravy a údržby komunikací kolem osmi milionu korun, tedy přibližně stejně, jako v loňském roce.

včera 06:20

Na letošní pochod na Petráškovu horu vyšlo krásné počasí

Hvožďany – Obec a sdružení Čechy nad zlato ve spolupráci s Brdy nad zlato uspořádali 21. dubna 6. Jarní výstup na Petráčkovu horu, kterým vyjadřují nesouhlas proti možné těžbě zlata. Pochod je symbolickým bojem proti průzkumu a těžbě zlata, který trvá nejenom na Hvožďansku roky.

včera 06:00

Příbrami se podařilo domluvit s vlastníky pozemků obnovu Lesoparku Litavka

Příbram - Majitelé pozemků pod příbramským Lesoparkem Litavka se rozhodli oprášit jeho zašlou slávu. V posledních letech bránila lepší údržbě především vlastnická práva různých majitelů pozemků, mezi které patří obec Bohutín, Příbram – ve správě Městských lesů Příbram, povodí Vltavy, Lesů ČR atd. a nájemní vztah s Českým rybářským svazem. Udržovat pozemky a koordinovat jejich správu nebylo mezi tolika majiteli jednoduché. Roztříštěnost vlastnictví bránila rozvoji lesoparku, zúčastnění neměli chuť, ani de facto žádný zájem pozemky udržovat. V letošním roce se ale situace změnila.

22.4.2018

Dobrovolníci uklízeli Brdy

Příbram – Lidé z internetového portálu zabývající se děním v Brdech za podpory obcí Bohutín, Láz, Obecnice, Podlesí, Příbram uspořádal v rámci oslavy Dne Země v sobotu 21. dubna již druhý ročník jarního úklidu v Brdech. Účastníci se sešli v 8 hodin ráno na autobusové točně v Orlově.

21.4.2018

OBRAZEM: V Kosově Hoře nese park jméno velitele čs. bombardovací peruti

Kosova Hora -  Letos uplyne 120 let od narození válečného hrdiny a prvního velitele slavné 311. čs. bombardovací peruti RAF ve Velké Británii v době 2. světové války, generála Karla Mareše, který na sklonku svého života žil v Kosově Hoře u Sedlčan, kde ho i do poslední chvíle pronásledoval komunistický režim. Právě tam si v sobotu 21. dubna dopoledne připomněli jeho osobnost odhalením pomníku a také pojmenováním obecního parku jeho jménem.

21.4.2018

Handicapovaní vystavují své obrazy v příbramské nemocnici

Příbram - Prezentace klientských prací v prostorách Oblastní nemocnici Příbram je závěrečným vyvrcholením putovní výstavy děl klientů denního stacionáře Stéblo z Borotic. Ti vystavovali své obrazy vůbec poprvé v únoru minulého roku v Kulturním domě Dobříš. 

21.4.2018

FOTO: Vojáci při cvičení zapálili dopadovku, shořely desítky hektarů

Jince - Ve středu 18. dubna při střelbách shořelo na dopadové ploše Brda několik desítek hektarů za bezvětrného počasí (v téměř ideální dobu z pohledu živočichů) a za asistence pouze hasičů Armády ČR.

21.4.2018

Zimní stadion spouští inline bruslení pro veřejnost

Příbram - Ledy v obou halách zimního stadionu jsou rozpuštěné, ale ta menší z nich malá rozhodně ladem ležet nezůstane. Loni totiž Sportovní zařízení města Příbram (SZM) zprovoznilo novou inline plochu, která slouží nejen sportovcům, ale letos poprvé ji využije i veřejnost.

21.4.2018

OBRAZEM: Do lesa s lesníkem v Brdech

Jince - Do lesa v CHKO Brdy se 19. dubna v rámci již čtvrtého ročníku akce Do lesa s lesníkem podívalo 117 dětí ze 4. a 5. tříd z hořovické základní školy.

21.4.2018

Město Rožmitál v letošním roce plánuje investovat téměř 30 milionu korun

Rožmitál pod Třemšínem – Město Rožmitál pod Třemšínem se letos chystá na nově stavět nebo rekonstruovat několik objektů. Pro letošní rok má schválenou příjmovou část rozpočtu 98 269 tisíc korun. Oproti tomu jsou výdaje plánovány ve výši 113 230 tisíc korun, z toho je za první čtvrtletí roku již vyčerpáno přes 18 milionu korun. Na oblast bydlení, komunální služby a územní rozvoj město plánuje utratit přes 29 milionů korun.

20.4.2018

Výstava připomíná 75. výročí vystěhování Sedlčanska nacisty

Sedlčany – Městské muzeum připravilo výstavu k 75. výročí vystěhování civilního obyvatelstva nacisty z oblasti Sedlčanska v roce 1943. Město a jeho okolí se pak stalo součástí výcvikového prostoru jednotek SS.

20.4.2018

Hnutí ANO vymění dva své zástupce v krajském kontrolním výboru

Střední Čechy – Změnu ve složení krajského kontrolního výboru budou za týden schvalovat středočeští zastupitelé. Z jeho 15 členů podali rezignaci dva ze zástupců hnutí ANO, které kraji nyní vládne v koalici s ČSSD za podpory KSČM.

20.4.2018

Obnova Nového rybníku míří pomalu do finiše

Příbram – Areál přírodního koupaliště Nový rybník prochází od konce loňského roku druhou etapou své obnovy. Hlavním bodem této části rekonstrukce je stavba restaurace a toalet. Součástí stavby je i zastřešené pódium, které bude využíváno při příležitostných kulturních akcích, jinak bude návštěvníkům sloužit jako venkovní terasa s posezením.

20.4.2018

V Kosově Hoře uctí památku prvního velitele 311. čs. bombardovací peruti

Kosova Hora – Letos uplyne 120 let od narození válečného hrdiny, 1. velitele slavné 311. čs. bombardovací peruti RAF ve Velké Británii v době 2. světové války, generála Karla Mareše – Tomana, který žil v Kosově Hoře u Sedlčan na Příbramsku.

20.4.2018

Příbramské děti mají na výběr několik hřišť a sportovišť

Příbram – Přichází teplejší počasí, slunce a málokomu se chce vysedávat doma. Pěkné počasí láká ven, trochu se projít a protáhnout. I děti si chtějí pohrát a vydovádět se, nejednoho dospělého také napadne, že by nebylo špatné začít s cvičením. Jaké jsou v Příbrami možnosti?

19.4.2018

Děti uklízely odpadky společně s rybáři

Dobříš - Děti z druhého stupně ze ZŠ Lidická letos znovu spolu s rybáři uklízely odpadky z okolí rybníka Papeže. Nasbíraly celkově plnou dodávku odpadků, například sedačky do automobilu nebo matraci z postele. Po úklidu na ně čekalo na sádkách občerstvení.

18.4.2018

Rekonstrukce dobříšského náměstí začala

Dobříš - Začala dlouho připravovaná rekonstrukce Mírového náměstí v Dobříši. Jednalo se o ní několik let dopředu, byly vedeny bouřlivé diskuze o jeho uspořádání.

18.4.2018

Záchranáři chystají to nejdrsnější cvičení za posledních 10 let

Kytín - Asociace dobrovolných záchranářů Česká republika pořádá ve spolupráci se složkami IZS desátý ročník jednoho z nejnáročnějších metodických cvičení záchranářských družstev konaných na území ČR pod názvem SOS 2018 EXTREME. Konat se bude o víkendu od 27. do 29. dubna v oblasti vymezené obcemi Kytín - Mníšek pod Brdy a Řevnice. 

18.4.2018

Policie dnes kontroluje dodržování rychlosti na 18 místech

Příbramsko - Ve středu 18. dubna odstartovala velká celoevropská bezpečnostně - dopravní akce s názvem Speed marathon, která trvá od půlnoci do půlnoci.

16.4.2018

Mažoretky předvedly své umění

Příbram - Kvalifikační kolo Mistrovství České republiky mažoretek bylo uspořádáno ve Sportovní hale v Příbrami a to v neděli 15. dubna.

16.4.2018

Kdo správně nelikviduje zbytky jídla, může dostat pokutu

Příbramsko – Zákon o odpadech a konkrétně jeho část o předepsané likvidaci gastroodpadu je od ledna letošního roku přísněji kontrolován a při porušení i pokutován.

15.4.2018

Po stopách havířské minulosti

Příbram - Na středu 18. dubna, na kterou připadá Mezinárodní den památek a sídel, připravují památky, muzea a další kulturní instituce po celém světě speciální pořady, komentované prohlídky, přednášky a další programy, jejichž cílem je zvýšit povědomí veřejnosti o kulturním dědictví.

15.4.2018

Akce pro pro fanoušky motorových plechovek

Příbram – V sobotu 28. dubna se v Příbrami rozjede 7. ročník přejezdu nejkratší silnice Route 66 na světě.

15.4.2018

OBRAZEM: Běžci přivítali jaro závodem

Dobříš - Hezké slunečné počasí vylákalo běžce a ti si zazávodili v sobotu 14. dubna v Dobříši. Jarní běh a Stomatologický běh prověřil běžeckou zimní přípravu na trase 4,2 a 8,4 kilometru.

14.4.2018

Dobrovolní hasiči v Kamýku dostali nový vůz

Kamýk nad Vltavou – Sbor dobrovolných hasičů má důvod k radosti, protože se jim společně s obcí podařilo získat nový zásahový vůz. Hasiči si ale radost nenechali pro sebe, ale naopak se o ni podělili se širokou veřejností v sobotu 14. dubna odpoledne.

14.4.2018

OBRAZEM: Hasiči kontrolovali průjezdnost ulic

Příbram - V Příbrami, Sedlčanech a Dobříši v pátek 13. dubna hasiči opět po roce kontrolovali průjezdnost ulic. Při kontrole šlo o to, zda se dokáže zásahové vozidlo dostat k místu nehody nebo požáru.

13.4.2018

Strážníci pomohou se psy

Dobříš – Poslední dubnovou sobotu se uskuteční bezplatný seminář pro laickou kynologickou veřejnost. Jeho cílem je seznámit majitele psích miláčků se základními metodami výchovy psů pro bezproblémové soužití se svým okolím a předejít tak stále se objevujícím útokům psů na člověka.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT