VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Příbramsko

dnes 06:00

Jince vrátí historické huti zašlou slávu

Jince – Po dlouhých jednáních se městysu podařilo koupit bývalou dřevouhelnou huť Barbora, která je jediná plně zachovaná technická památka tohoto druhu ve střední Evropě. S historickou budovou má obec velké plány.

včera 21:01

Zasportovali si a ještě pomohli nemocné holčičce

Příbram - Program nabitý dynamickými a statickými ukázkami přilákal tisíce návštěvníků. Dne 15. června proběhl v areálu Nového rybníku již třetí ročník Dne bezpečné Příbrami a společně s ním nově i sportovně charitativní akce s názvem „Přes bariéry s policií“. Děti i dospělí měli možnost seznámit se s činností a technikou policie, hasičů, záchranné služby, armády, městských strážníků, vězeňské služby, celní správy a vojenské policie.

včera 13:11

Family Fest čelil nepřízni počasí

Příbram /FOTOGALERIE/ - Sobotní ochlazení a občasný déšť, to vše se podepsalo na konání včerejšího Family Festu. Ale i tak na koupaliště Nový rybník dorazilo několik tisíc návštěvníků.

23.6.2018

O magická svatební data je zájem, ale na kouzelné účinky lidé příliš nevěří

Příbramsko – Svatba je pro některé lidi doslova životním milníkem, jiní ji berou jen jako nutnost, nebo způsob jak si usnadnit své soužití především v kontaktu s úřady. Nicméně doby, kdy se někdo „musel“ ženit, jsou už snad nenávratně pryč.

22.6.2018

Školní projekty vzdaly hold obětem totalitních režimů

Lešetice – V areálu bývalého lágru pro politické vězně Vojna v Lešeticích u Příbrami se to ve čtvrtek 21. června hemžilo žáky a studenty základních a středních škol z Příbramska. Přijeli představit své projekty, na téma „Oběti totalitních režimů“.

21.6.2018

PŘÍBRAMSKO: děti o prázdninách

Příbramsko - Zaměstnanci firmy Doosan Bobcat Dobříš mají již několik let možnost umístit své potomky do školky Čáp – DOOSAN spolupracující s firmou, která zároveň také pořádá dětské příměstské tábory.

20.6.2018

Pára v příbramském bazénu má nový generátor

Příbram – Parní kabina příbramského bazénu se dočkala nového generátoru páry. Během týdenního zkušebního provozu se neobjevil žádný problém, pára je v provozu každý den dle provozní doby.

20.6.2018

Motorkáři se společně s policií seznámili s bezpečnostní na silnicích

Dlouhá Lhota – Za loňský rok zemřelo na českých silnicích 60 motocyklistů. Policie ve spolupráci právě s motorkáři se proto rozhodla uspořádat akci, která by toto číslo chtěla snížit pod známým heslem motorkářů „kolama dolů“.

20.6.2018

Nenechte si vzít dvouměsíční prázdniny, jinak se zblázníte, radí učitelům Svěrák

Příbram – Zahradní slavnost ZŠ Jiráskovy sady navštívil společně s dětmi, rodiči a současnými i bývalými pedagogy a žáky také vzácný host herec, scénárista, textař, držitel Oscara za film Kolja a také vystudovaný učitel Zdeněk Svěrák.

20.6.2018

Muzeum vystaví stavby z LEGA

Sedlčany – Městské muzeum Sedlčany pořádá zahájení výstavy „Svět z kostek“, které se uskuteční ve čtvrtek 21. června od 18 hodin. 

20.6.2018

Zastupitelstvo rozšířilo zákaz pití alkoholu na další lokality

Příbram – Jedním z prvních bodů pondělního zasedání příbramských zastupitelů byla změna počtu lokalit, ve kterých se nesmí pít alkohol. Byl to také bod, u kterého se rozvinula diskuze na téma, které další části města by měly nebo naopak neměly být součástí této vyhlášky.

19.6.2018

ZŠ Jiráskovy sady slavila výročí společně se Zdeňkem Svěrákem

Příbram – Základní škola v Jiráskových sadech si připomněla Zahradní slavností 110 let svojí existence. Pro návštěvníky byl na školním dvoře připravený jarmark, gastrofest, nejrůznější taneční a hudební vystoupení a také koncert školního pěveckého souboru Jiráskáček, se kterým si několik písní zazpíval i vzácný host, Zdeněk Svěrák, který přijel na přání jedné z členek souboru Anny Urbanové.

19.6.2018

Další mateřské a základní školy budou mít zabezpečený vstup

Příbram – Zabránit vstupu cizím lidem do školních zařízení má nové opatření, kdy vstup do mateřských škol bude možný pomoci otisku prstů a do základních škol pomocí čipů. Radnice chce postupně tento systém zavést ve všech školních zařízeních zřizovaných městem.

18.6.2018

Březničtí baráčníci oslavili výročí spolu se zahraničními hosty

Březnice - Sdružená obec baráčníků Bozeň oslavila v sobotu 80. výročí svého založení. Na jejich oslavu pozvalo Město Březnice zástupce partnerského města Lindow a spolku Landfrauen z Banzendorfu z Braniborska a dále zástupce spřátelené obce Öreglak z Maďarska.

18.6.2018

Sedlčany by se rozšíření počtu lůžek následné péče nebránily

Sedlčany – Město má od začátku letošního roku podepsanou novou smlouvu s firmou Medittera, která v Sedlčanech provozuje nemocnici. Mezi oběma stranami se totiž delší doku diskutovalo o zániku akutních lůžek, ke kterému došlo kvůli k nedostatku lékařů a v roce 2016 bylo uzavřeno oddělení interny.

18.6.2018

Na počest československých parašutistů vznikl pomník u Václavky

Věšín - U chaty Václavky se objevil nový pomníček, který vznikl na počest československých paradesantních skupin INTRANSITIVE a TIN. Tyto skupiny v noci z 29. na 30. dubna v roce 1942 provedly výsadek poblíž Padrťských rybníků.

17.6.2018

Hasiči v Lazsku oslavili 110. výročí

Lazsko - SHD Lazsko oslavilo 110. výročí od založení dobrovolných hasičů v Lazsku. Dlouholetí členové hasičského spolku dostali ocenění a dary a poté diváci mohli spatřit sehranou scénku ze staré doby hasičů.

16.6.2018

Nástrahy nebezpečného Dormenistánu v Brdech nejlíp zdolali studenti z Příbrami

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - Vítězství v náročném celorepublikovém klání vybojovala prakticky na domácí půdě trojice studentů Gymnázia v Příbrami.

16.6.2018

Rekonstrukce Nového rybníku i Junioru budou mít mírné zpoždění

Příbram – Obnova přírodního koupaliště Nový rybník míří do finiše, dokonce už opět slouží prvním veřejným akcím. V pátek 15. června se na koupališti konal další ročník akce Den bezpečné Příbrami, následovat bude koncert kapel Špejbl’s Helprs a Rammstein revival či dlouho avizovaný Family Fest.

15.6.2018

V Brdech cvičili noví příslušníci aktivních záloh

Jince - Přelom května a června byl pro aktivní zálohy 13. dělostřeleckého pluku velmi důležitý. Letos poprvé se pětadvacet „záložáků“ od 18 do 60 let věku sjelo do Jinec, do dělostřelecké Mekky, kde je na 14 dní pohltily brdské lesy, ve kterých se odehrávalo cvičení, jenž mělo za úkol příslušníky aktivních záloh naučit obsluze 152 mm ShKH DANA vz. 77.

15.6.2018

Snížení bodů začátečníkům podle odborníků nic neřeší

Příbramsko - Nováček za volantem? Jen šest bodů a konec řidičáku. Tak by podle plánů ministerstva dopravy mohli dopadnout řidiči s čerstvým řidičským průkazem. Resort opět zvažuje, že k začínajícím řidičům bude přísnější.

14.6.2018

Řidiči nemotorového vozidla loni zavinili 21 dopravních nehod

Příbramsko – S příchodem léta se na silnicích objevují čím dál více cyklisté a to jak jednotlivci, tak skupiny. Milovníci jízdy na bicyklu ale patří k těm nejzranitelnějším účastníkům silničního provozu. Řidiči by proto měli především o víkendech a následně po celé prázdniny počítat s jejich zvýšeným výskytem.

13.6.2018

Den památky obětí komunistického režimu

Lešetice – Ve čtvrtek 21. června 2018 se v Památníku Vojna uskuteční program při příležitosti Dne památky obětí komunismu, který byl symbolicky vyhlášen k uctění odkazu významné osobnosti moderní čs. historie Milady Horákové, odsouzené komunistickou justicí ve vykonstruovaném monstrprocesu za údajnou velezradu a špionáž k trestu smrti, vykonaném dne 27. června 1950. Program začíná v 10 hodin přivítáním čestných hostů a projevy, následně začne interpretace dopisu politického vězně v podání Martina Dejdara.

13.6.2018

Hornické pohádky a koncert sborů v Hornickém muzeu

Příbram - Na sobotu 16. června připravilo Hornické muzeum Příbram zajímavý kulturní program, v němž si přijdou na své děti i dospělí.

13.6.2018

Parkování na Drkolnově čekají změny

Příbram – Parkování na celém území města je čím dál větším problémem a dá se předpokládat, že jeho řešení bude jedním z hlavních témat podzimních komunálních voleb.

12.6.2018

Hasiči bojovali o cvoček

Čenkov – Již pošesté uspořádal Sbor dobrovolných hasičů Čenkov netradiční soutěž O čenkovský cvoček. Akce se uskutečnila v sobotu 9. června v areálu hospody Za vodou. O tři putovní trofeje se zápolilo ve třech kategoriích: družstva dětí, žen a mužů. Kromě zástupců 7. okrsku z Jinec, Čenkova, Ohrazenice a Křešína přijeli i hosté z Kardavce, Hluboše, Hostomic, Jánské a Dobříše.

12.6.2018

Bouřky na Příbramsku hrozily, dopadlo to naštěstí dobře

Příbramsko - Přestože bouřky, vítr, déšť a krupobití pustošily jih a jihovýchod Čech, na Příbramsko dorazily již slabší. Sice silně pršelo již od jedenácté od večera, ale nic opravdu závažného se nestalo. Hasiči zasahovali ve třech případech s technickou pomocí.

12.6.2018

Zájem je buď o malé byty, nebo pozemky, obojí ale chybí

Příbram – Bydlet ve vlastním, nebo v pronájmu? Postavit nový dům či jen renovovat? To jsou otázky, které řeší spousta lidí i rodin s dětmi. V poslední době ceny nemovitostí rostou a byty neustále chybí. Města a obce se v mnoha případech svého bytového fondu zbavily a nové byty, kromě sociálních, nebo v domech s pečovatelskou službou, už nestaví.

11.6.2018

Zkouškou fyzičky lidé pomohou nemocné Laurince

Příbram - V rámci Dne bezpečné Příbrami v pátek 15. června od 9 do 16 hodin se koná sportovně charitativní akce pod názvem „Přes bariéry s policií“.

11.6.2018

Knihovna bude mít výtah do září, divadlo snad příští rok

Příbram – Příbramská knihovna dlouhodobě čelila připomínkám, že její prostory v hlavní budově na náměstí TGM nejsou bezbariérové. To se letos změní. Od dubna se totiž v těchto prostorách staví výtah, který celou budovu zpřístupní jak handicapovaným, tak starším lidem se sníženou pohyblivostí, ale třeba i maminkám s kočárky.

10.6.2018

Právě teď už jsou v Brdech k vidění modrásci jehlicoví

CHKO Brdy - Je již prokázaným faktem, že ze současné krajiny motýli mizí. Příčinou jejich úbytku je zánik vhodných stanovišť, intenzifikace zemědělství a zalesňování pozemků. Do nejpočetnější motýlí čeledi, tedy modráskovitých, spadá i mnoho ohrožených druhů. Svoji roli zde hraje i úzká potravní specializace některých druhů a také zvláštní způsob rozmnožování, který činí modrásky závislé na určitých druzích mravenců.

10.6.2018

FOTO: U Příbrami byl viděn jev podobný tornádu

Lhota u Příbrami - V neděli 10. června se podle pozorování svědků v oblasti mezi Lhotou u Příbrami a Drahlínem objevilo něco jako menší tornádo.

10.6.2018

Hry bez hranic ve Hvozdnici bavily stovky lidí celou sobotu

Hvozdnice - Již 6. ročník mikroregionálních Her bez hranic se v sobotu 9. června konal ve Hvozdnici. Oblíbené akce se účastnilo hned 11 týmů z regionů Mníšecka a Dobříšska.

10.6.2018

V Březnici se konala oblíbená Neckiáda

Březnice /FOTOGALERIE/ - V sobotou pořádal Kulturní gang Březnice další ročník populární soutěže v plavbě originálních plavidel. Zúčastnit se mohl kdokoliv, kdo měl zájem a chuť vyrobit originální plavidlo.

9.6.2018

Sociální byty letos postaví hned několik obcí

Příbramsko – S trochu nadsázky se dá říci, že letošním investicím v regionu vládne stavba sociálních bytů. Jejich stavbu má v plánu hned několik obcí na Příbramsku.

8.6.2018

Podoba nové rozhledny na Třemšíně je již známa

Příbramsko – Rozhledny jsou oblíbená cílová místa turistických výletů, často jsou snadno dostupné, aby se k nim dostaly i rodiny s dětmi. Na Příbramsku je rozhleden poměrně velký počet. Kromě rozhleden na kopcích Veselý vrch, Studený vrch, vyhlídková věž nad Kamýkem nad Vltavou Vrškamýk, Besedná a mnoha dalšími, v loňském roce v červnu na Příbramsku letos vyrostla další nová rozhledna. K nalezení je u obce Přední Chlum u Orlické přehrady. Nechal ji postavit Radek Kessel, který byl i investorem stavby.

7.6.2018

Na letišti ve Dlouhé Lhotě "havarovalo" letadlo, zasahovaly u něj složky IZS

Dlouhá Lhota - Simulovanou havárii malého letadla ve čtvrtek 7. června na letišti ve Dlouhé Lhotě řešily složky Integrovaného záchranného systému. Na místě byly jednotky hasičů. Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje, Český Červený kříž i Policie ČR.

7.6.2018

Oslavy v Čenkově připomenou historické události

Čenkov - U příležitosti výročí 100 let od založení ČSR bude v Čenkově 16. června 2018 od 15 hodin. uchystána velká sláva. Návštěvníci budou uvedení do historie v roce 1866, kdy z Rakouského mocnářství vzniklo Rakousko-Uhersko a budou se časem posouvat až do roku 1918.

7.6.2018

Hasiči budou ve Starosedlském Hrádku soutěžit i o automobil

Starosedlcký Hrádek - Požární sport je jedním z nejrozšířenějších sportů v Česku. V podstatě i ta nejmenší obec má svoje hasiče, kteří pořádají nejrůznější sportovní klání. Výjimkou není ani Starosedlský Hrádek, kde hasiči fungují už od roku 1989.

7.6.2018

Na Vlčavu opět vyrazí netradiční plavidla

Březnice - Již osmý ročník akce Chyťte vlny aneb Neckiáda na Vlčavě připravil Kulturní gang Březnice za podpory místní radnice na sobotu 9. června. Bohatý program na souši i ve vodě začíná na říčce Vlčavě, starém kluzišti a v jeho okolí ve 14.30 hodin. Večer pak od 19 hodin bude následovat přehlídka čtyř kapel s názvem Punkovice.

7.6.2018

Příbramskou porodnici volí čím dál více rodiček

Příbram /INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ – Příbramská porodnice je mezi rodičkami rok od roku oblíbenější, tedy alespoň podle rostoucího počtu porodů. Loni evidovala příbramská nemocnice 1177 porodů, zatímco o rok dříve jen 1071.

6.6.2018

Záchranné složky musí zvládnout všechny maléry po pádu letadla

Střední Čechy – Nebývalé hemžení vozů s modrými majáčky mohou lidé zaznamenat ve čtvrtek dopoledne v blízkosti letiště Dlouhá Lhota na Příbramsku. Mezi letištěm a motoristickým polygonem, známým například školou smyku, budou hasiči, zdravotničtí záchranáři a policisté nacvičovat zásah na místě havárie malého letadla. S ním se pojí i nutnost zajistit pomoc pro větší počet zraněných.

6.6.2018

Obecnice ještě nemá sečtené škody po povodni

Příbramsko – Minulý a především předminulý týden zasáhly Příbramsko vydatné deště, které rozvodnily místní toky a v některých obcích napáchaly i poměrně značné škody. Asi největší zásah dostala Obecnice, na kterou se vyvalila voda z Brd.

5.6.2018

Na Příbramsku se nejčastěji utrácí za dopravu do práce a školy

Příbramsko – Nakupování patří víceméně ke každodenním činnostem každého z nás a to od běžného nákupu od deseti rohlíků a krabice mléka až po celotýdenní nebo měsíční nákupy, kde je potřeba doplnit docházející zásoby. Ovšem jsou i tací, pro které je trávení času mezi regály se zbožím doslova vášní či dokonce smyslem života.

4.6.2018

V Kamýku si připomněli vorařské kořeny

Kamýk nad Vltavou – První červnovou neděli dopoledne zahájil provoz padesátimetrový vor, který připomíná vorařskou minulost obce. Vltavou v Kamýku kdysi plulo i 3000 vorů ročně, dnes tuto minulost obce připomíná už je někdejší vorařská hospoda U Krůtů, kterou rodina současného majitele Václava Krůty vlastní od roku 1720.

4.6.2018

Tři promítání mají rozhodnout co dál s letním kinem

Příbram – Město už několik let trápí otázka, co s areálem letního kina. O jeho další existenci mají rozhodnout letos sami diváci návštěvností tří promítání, které Sportovní zařízení města Příbram na letošní léto připravily.

4.6.2018

Při záchraně tonoucích hasiči natáhli i norné stěny

Střední Čechy – Roli zachránců i zachraňovaných – naštěstí v obou případech jen „nanečisto“ – si vyzkoušeli hasiči, kteří se na sklonku května sjeli na Slapy. Na 65 příslušníků všech střídajících se směn hasičských stanic v Příbrami, Dobříši a v Sedlčanech čekal na nádrži v areálu rekreačního střediska U Candáta třídenní výcvik zaměřený na záchranu tonoucích.

3.6.2018

Nejlepší loňské trofeje byly k vidění u padrťských rybníků

CHKO Brdy - Na poslední květnový víkend připravily Vojenské lesy a statky ČR chovatelskou přehlídku trofejí spárkaté zvěře, ulovené v režijních honitbách VLS v lovecké sezóně 2017.

3.6.2018

OBRAZEM: Na Jineckých slavnostech se střílelo z děla

Jince - Letos se konal již 9. ročník tradičních Jineckých slavností. Akce začínala v sobotu ve 13 hodin v Sokolských zahradách v Jincích a měla připravený bohatý program.

2.6.2018

OBRAZEM: Dětský den v Dobříši měl velký úspěch

Dobříš - Městský fotbalový klub Dobříš v pátek 1. června uspořádal pro všechny malé sportovce tradiční dětský den.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT