VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Příbramsko

dnes 10:27

OBRAZEM: V neděli se běhalo pro republiku

Lešetice - Udělat něco prospěšného pro tělo i duši přišli běžci i neběžci v neděli 21. října k Památníku Vojna na Běh pro republiku. Ten byl pořádán v rámci oslav 100 let vzniku ČSR s cílem připomenout si osud lidí uvězněných v táboře Vojna a v dalších komunistických vězeních. Mnozí z vězněných se někdy ocitli na útěku a museli tedy běžet.

20.10.2018

Stavební firmy musí řešit delší dodací lhůty u některých materiálů

Příbramsko - České stavebnictví v současné době nebrzdí pouze chybějící pracovní síly. Kritický je i nedostatek základních stavebních surovin, jako jsou cihly, štěrk nebo izolační materiály. Na rok dopředu jsou někde vyprodána i užitková vozidla. Podobná situace panuje rovněž ve zbytku EU.

19.10.2018

Město opět poskytne finance z Fondu zápůjček

Příbram - Město vyhlašuje v letošním roce již čtvrté výběrové řízení na zápůjčky z Fondu zápůjček města Příbram (FOZ). Lhůta pro podávání žádostí je stanovena do pátku 9. listopadu, výběrové řízení podaných žádostí proběhne v pondělí 12. listopadu. Z fondu si občané mohou žádat o zápůjčku na vnitřní i vnější úpravy staveb pro bydlení.

19.10.2018

Sedlčanské učiliště si z Vlašimi přivezlo pohár Blanických rytířů

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - 100 let československého trampingu bylo téma 12. ročníku gastronomické soutěže O pohár Blanických rytířů. Ve vlašimské SOŠ a SOU se uskutečnila ve čtvrtek 11. října a zúčastnilo se jí i šest žáků a tři učitelé ze Středního odborného učiliště v Sedlčanech.

19.10.2018

Menší fotbalové kluby mají problém s nedostatkem dorostu

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Některým vesnickým fotbalovým klubům se v posledních letech nedostává dětí pro zakládání vlastních mládežnických oddílů. Děti mají více možností a nadšence, kteří fotbal hrát chtějí, si stáhnou spádové celky z větších měst. Vesnické oddíly díky tomu přichází o dotace a v budoucnu lze očekávat výraznější pokles počtu hráčů v mužských kategoriích.

17.10.2018

Přednáška představí metodu RUŠ, která pracuje s lidským podvědomím

Příbram – O využití metody Rychlé a účinné změny skutečnosti (RUŠ) se můžete dovědět něco více na přednášce 14. listopadu v Oblastní nemocnici v Příbrami. V jejím přednáškovém sále se uskuteční přednáška přímo od autora této metody Karla Nejedlého.

17.10.2018

Havelské trhování nabídlo nákupy, zábavu i soutěž jedlíků

Jince /FOTOGALERIE/ - Jinečtí zahrádkáři uspořádali v sobotu 13. října již posedmé Havelské posvícenské trhování. Na náměstí 1. máje v Jincích bylo jako v předcházejících letech možné po celý den zakoupit ve stáncích zboží všeho druhu.

17.10.2018

Na shánění lékařů, především pediatrů, některé menší obce už rezignovaly

Příbramsko - Část populace sní o životě na venkově nebo v menším městě, kde by nemusela čelit ruchu a stresu ze života ve městě. Nicméně lidé v malých obcích se v poslední době potýkají s mnohými problémy v podobě například rušení některých autobusových spojů, s příchodem EET někde zanikly hospody nebo obchody a poměrně nesnadným úkolem je také do těchto obcí zajistit lékaře.

16.10.2018

Kraj schválil ještě šedesát žádostí o kotlíkovou dotaci. Další šance příští rok

Příbramsko - Ještě šedesátku žádostí v celkové hodnotě 6,5 milionu korun schvalovala krajská rada. Stalo se tak v rámci druhé výzvy, kdy mohou lidé žádat o peníze na výměnu zdrojů tepla na pevná paliva v rodinných domech.

16.10.2018

O koalicích se na Příbramsku zatím stále jedná, jasno mají jen malé obce

Příbramsko - Jak budou vypadat koalice v největších městech na Příbramsku, je zatím stále ve hvězdách. Přestože od komunálních voleb uběhl už týden, tak povolební jednání v mnohých zatím jsou zatím na počátku. A to i v menších městech a obcích.

16.10.2018

Hornická Příbram poodhalí svá tajemství v nové knize

Příbram – Spisovatel Josef Fryš připravil další knihu z minisérie V proměnách času, tentokrát s názvem Hornická Příbram. Veřejnosti ji představí 23. října od 16 hodin v prvním patře OC Skalka. Je to celkově jeho již desátá vydaná kniha.

15.10.2018

OBRAZEM: Už i v Brdech se podařilo vypěstovat melouny

Láz - Další známka toho, že letošní léto bylo mimořádné teplé, je tady. Letos se podařilo paní J. H. z Lázu u Příbrami ve výšce 649 metrů nad mořem vypěstovat melouny odrůdy Sugar Baby. Na fotografiích zachytila postup růstu až ke sladké a štavnaté dužině.

15.10.2018

Oddělení pro dospělé v příbramské knihově opět v provozu

Příbram - Po půlroční přestávce se v pondělí 15. října otevřela pro veřejnost poslední část rekonstruované hlavní budovy Knihovny Jana Drdy, ústřední půjčovna pro dospělé. Nově nabízí rozšířený a uvolněný prostor s klidovou zónou na posezení, větší a přehlednější volný výběr knih i časopisů, více světla a modernější interiér. Také velmi důležité sociální zázemí nejen pro personál, ale hlavně pro své návštěvníky.

15.10.2018

OBRAZEM: Děti si užily babího léta

Příbram - V neděli 14. října si děti i dospělí užili krásného babího léta a při zdabořské drakiádě vyzkoušeli, jak půjde drakům létání. Dětem se létání s draky dařilo a krásné odpoledne si opravdu užívaly. Pro přítomné byly připraveny soutěže s drobnými výhrami.

14.10.2018

OBRAZEM: V pátek odstartovala 39. Rally Příbram

Příbram - V rámci předstartovní show 39. Rally Příbram se představily některé posádky se svými vozy a od 15:30 hodin, i když s malým zpožděním, se na náměstí TGM v Příbrami konalo odpoledne plné adrenalinu, hudby, tance, kulturních a sportovních zážitků.

13.10.2018

Na Monínci už plánují, kdy půjdou na první lyžovačku

Monínec - Už v polovině předposledního měsíce roku se na svahu Javorové skály na Monínci nedaleko města Sedlec-Prčice, sklouznou první lyžaři. Lyžařský areál Monínec se tak letos stane jedním z prvních, které zahájí zimní sezónu. „Lyžaři si zde budou moci poprvé zajezdit již v sobotu 17. listopadu,“ upřesnil Jaroslav Krejčí ml., ředitel Areálu Monínec.

13.10.2018

Začala rekonstrukce psího útulku v Lazci

Lazec /FOTOGALERIE/ - Městský útulek pro zaběhnuté a opuštěné psy v Lazci u Příbrami projde rekonstrukcí. O jeho opravě rozhodla rada města na začátku září, kdy vybrala nejvhodnější nabídku v rámci městem vypsané veřejné zakázky.

12.10.2018

Jince opravují bývalé sanatorium

Jince /FOTOGALERIE/ - Městys Jince se v letošním roce rozhodl řešit nedostatečné prostory pro školní družinu, dílny a keramickou dílnu. Vhodné prostory našel v bývalém Moserově sanatoriu, na jehož přestavbu pro potřeby školy se snažil získat dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu.

12.10.2018

Příbramská škola navázala spolupráci s německým hotelem

Příbram - Každoroční společné vaření s francouzskými kolegy, týden s italskou kuchyní, zahraniční návštěvy a cestování po Evropě v jarním či předvánočním období, to všechno se už stalo na Integrované střední škole hotelového provozu, obchodu a služeb v Příbrami pravidelně se opakující tradicí.

12.10.2018

Petr Štěpánek: Nejsem příznivcem koalic a opozic na radnicích

Příbramsko - V několika obcích a městech v komunálních volbách výrazně uspěli Starostové a nezávislí (STAN). Například v Rožmitálu pod Třemšínem nebo v Sedlčanech dokonce kandidovali poprvé a uspěli. V dalších obcích a městech jako jsou Petrovice, Hvožďany, Kamýk nad Vltavou nebo Nový Knín už měli starosty několik volebních období.

11.10.2018

OBRAZEM: Svatohorští gymnazisté hostí kolegy z Evropy

Příbram - V tomto týdnu zlepšují studenti Gymnázia pod Svatou Horou a jejich zahraniční kolegové z Itálie, Španělska, Řecka a Finska svoje kompetence pro uplatnění v dalším pracovním životě. Analyzovali své schopnosti a dovednosti, své silné a slabé stránky během workshopu v kariérovém centru v Plzni.

11.10.2018

STAN míří v Rožmitále do opozice

Rožmitál pod Třemšínem - Nováčky letošních komunálních voleb v Rožmitále byli kandidáti Nezávislých kandidátů s podporou STAN, kteří ze sedmi kandidujících politických uskupení skončili čtvrtí. Získali tak dva mandáty stejně jako druhá ČSSD, třetí Mladí pro perspektivní Rožmitálsko či ODS a Nezávislí.

11.10.2018

Letní kino v Příbrami se digitalizovat nebude

Příbram /FOTOGALERIE/ - Tři letní promítání v letním kině v Příbrami měla rozhodnout o jeho případné digitalizaci. Současná technika je totiž stále analogová a umožňuje promítání pouze z filmových pásů. Návštěvnost zkušebních digitálních promítání ale radnici nepřesvědčila o vhodnosti investice do změny technologie.

11.10.2018

Pokud má dítě rybařinu v srdíčku, provází ho životem, říká Aleš Haluska

Rožmitál pod Třemšínem /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - O rybářství, vzrůstajícím zájmu dětí a o tom, jak se daří přivádět nejmladší generaci k tomuto krásnému historickému řemeslu, odpovídal vedoucí rybářského kroužku Rožmitál pod Třemšínem a člen odboru mládeže Středočeského územního svazu Aleš Haluska.

11.10.2018

Povolební jednání ve větších městech nikam nespěchají

Příbramsko - Komunální volby jsou za námi a pomalu se rozjíždějí povolební jednání. Jak se ale ukazuje, jednotlivé strany a uskupení ve větších městech zatím nikam nespěchají. V Příbrami, Dobříši i Sedlčanech jsou vyjednávaní o případných koalicích zatím na počátku.

10.10.2018

S fyzikálním seminářem na Vrabce: dozimetry byly nezbytné

Příbram - Studenti Gymnázia pod Svatou Horou se zúčastnili exkurze na Katedru jaderných reaktorů Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze, která jim vhodně doplnila studium fyziky v letošním maturitním ročníku.

10.10.2018

Koná se rally, v Příbrami o víkendu budou uzavírky

Příbram - Ve dnech 12. října od 8 do 20 hodin a 14. října od 12 do 18 hodin bude v Příbrami uzavřen průjezd okolo náměstí T. G. Masaryka mezi ulicemi Milínská a Hailova včetně parkovacích ploch v celém prostoru náměstí. Stane se tak v souvislosti s konáním 39. SVK Rally Příbram.

10.10.2018

Jen jedna kandidátka? Nevadí, voliči stejně přišli

Příbramsko - Téměř polovina obcí na Příbramsku neměla o komunálních volbách příliš veliký výběr. V šesti desítkách obcí totiž voliči vybírali buď pouze z jedné kandidátní listiny, nebo vybírali samostatně kandidující osoby a ve třech případech měli v nabídce jednu kandidátní listinu, proti které stál navíc jeden samostatný kandidát.

9.10.2018

Školáci besedovali se spisovateli

Příbram - Žáci Základní školy Březové Hory v Příbrami se v rámci operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání 2014 - 2020 zúčastnili v úterý 9. října besedy se spisovatelkou Klárou Smolíkovou a jejím manželem, také spisovatelem, Jiřím Walkerem Procházkou.

9.10.2018

Policie hledá pohřešovaného muže

Příbram - Příbramští kriminalisté pátrají po Jiřím Tesaříkovi, narozeném 19. května 1975 a trvale bytem Drkolnovská 286, Příbram V - Zdaboř. Pohřešovaný muž byl naposledy viděn 7. října ve 21.20 hodin v místě svého bydliště, kdy odcházel na noční směnu do zaměstnání.

9.10.2018

Hledají se zakladatelé záchranky v Příbrami

Příbram - V pátek 19. října oslaví záchranáři 25. výročí od vzniku příbramské záchranné služby. Ta vznikla v době, kdy většina zdravotnických záchranných služeb v České republice fungovala ještě jako součást nemocnic většinou pod odděleními ARO.

9.10.2018

Krásnou Horu možná povedou ženy

Krásná Hora nad Vltavou – Komunální volby v tomto městě byly mimo jiné zajímavé i tím, že se o přízeň voličů ucházela mezi šesti kandidátními listinami i ta za Hnutí žen. Ovšem nejedná se o žádné nováčky, nýbrž o ostřílené matadorky komunální politiky, minimálně v podobě jejich kandidující jedničky Blaženy Suchopárové. Pod jejím vedením se Hnutí žen podílí na dění ve městě už od roku 2006. Od té doby mají také standardně v zastupitelstvu čtyři své zastupitelky.

9.10.2018

Na veřejné bruslení i bez bruslí

Příbram - Veřejné bruslení v malé hale zimního stadionu patří mezi oblíbené a vyhledávané víkendové aktivity. Nyní se mohou zúčastnit i ti, kteří nemají brusle. Právě v malé hale bude totiž od 13. října nově otevřena půjčovna bruslí. Kromě veřejného bruslení chystá Sportovní zařízení města Příbram i bruslení dětské.

8.10.2018

V Rožmitále se velké změny nechystají, nejvíce mandátů mají komunisté

Rožmitál pod Třemšínem - O víkendových komunálních volbách opět ve městě získali důvěru voličů komunisté v čele se současným starostou Josefem Vondráškem. Ovšem oproti minulému volebnímu období si o jeden mandát pohoršili a nyní budou mít v městském zastupitelstvu šest zastupitelů. Ostatní strany, které se do něj dostaly, mají po dvou mandátech, vyjma KDU-ČSL, kteří získali jedno křeslo.

8.10.2018

Do Příbrami míří bojovat o evropské tituly koně amerického plemene appaloosa

Příbramsko /ROZHOVOR/ - Do Zduchovic u Příbrami míří desítky koní, jezdců a stovky diváků. Od úterý 16. října se tam koná Mistrovství Evropy koní plemene appaloosa. O závodech jsme si povídali s Drahomírou Košvancovou z Mladé Boleslavi, jednou z organizátorek evropského šampionátu.

8.10.2018

OBRAZEM: I s dětmi v šátku zažily maminky v Příbrami legraci

Příbram - V rámci Mezinárodního týdne nošení dětí se v sobotu 6. října se Pražská ulice v Příbrami rozhýbala vystoupením nosících maminek. I s miminkem v šátku nebo v nosítku se dá zažít spousta legrace. Nošení je pohodlné pro obě strany.

7.10.2018

Chystají se velké změny? Hnutí Pro Dobříš ovládlo volby

Dobříš - V Dobříši zřejmě dojde na změny ve vedení města. S 30,07 procenty zde totiž zvítězilo sdružení Pro Dobříš.

7.10.2018

Petr Štepánek: Na koalici a opozici v Petrovicích nehrajeme

Petrovice – Do svého čtvrtého volebního vstupuje starosta Petrovic Petr Štěpánek. Tuto pozici bude nyní obhajovat v povolebních jednáních. Do obecního zastupitelstva se kromě Starostů a nezávislých (STAN), za které kandidoval i Petr Štěpánek, dostali i Nezávislí kandidáti a zástupci KDU-ČSL.

7.10.2018

Vítězná ODS i druhý STAN mají v Sedlčanech stejně mandátů

Sedlčany – Už po osmé v Sedlčanech zvítězila v komunálních volbách místní ODS. Nicméně získala sedm mandátů stejně jako druzí Starostové a nezávislí (STAN) a to může zkomplikovat povolební vyjednávání o možné koalici. Zástupci obou stran se ale shodují v tom, že mají vůli se dohodnout.

AKTUALIZOVÁNO
7.10.2018

ANO v Příbrami obhájilo, ale podoba koalice je zatím neznámá

Příbram - Výsledky voleb potvrdily, že se zřejmě přílišné změny v komunální politice města konat nebudou. Zvítězilo hnutí ANO s dvanácti mandáty následované koaliční TOP 09, která si dokonce o jedno křeslo polepšila a nyní bude mít pět zastupitelů.

6.10.2018

OBRAZEM: Komunální volby na Příbramsku

Kamýk nad Vltavou - Ve volební místnosti v Obecním úřadu očekávali 733 voličů. K sobotní jedenácté hodině volební komise zaznamenala 55% účast. Nejstarším voličem okrsku je muž narozený v roce 1924, ke kterému dojeli členové komise s přenosnou volební schránkou. Celkem takto objeli devět voličů.

6.10.2018

OBRAZEM: U Evropské vzniká nové obchodní centrum

Příbram - V prostoru mezi obchodem Lidl a areálem firmy Karsit v posledních dnech panuje čilý obchodní ruch. Veřejnost se proto už několik dní ptá, co na místě vznikne. Na místě začala vsetínská firma Fastav budovat nové obchodní centrum.

5.10.2018

OBRAZEM: Komunální volby na Příbramsku

Příbramsko - Volební místnosti se otevřely v pátek 5. října úderem 14. hodiny. Voliči vyrazili do volebních místností napříč okresem, aby rozhodli o novém obsazení městských a obecních zastupitelstev a někde i třetiny Senátu ČR. Příbramský deník monitoruje dění napříč regionem a zajímavosti vám budeme postupně přinášet ve fotoreportáži.

5.10.2018

Bytů na Příbramsku znatelně přibylo

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Na Příbramsku přibylo 134 nových bytů. Je to málo, dostatek - nebo naopak příliš? A může to pomoci lidem hledajícím nové bydlení? Na to se budou různit názory nejen v odlišných lokalitách, ale i u jednotlivých lidí. Jisté je, že šlo přírůstek vyšší než v loňském roce. Meziroční srovnání ukazuje nárůst o 13,6 procenta.

5.10.2018

Příbram nabízí forenzní značení kol a invalidních vozíků

Příbram - Město za finanční podpory Ministerstva vnitra připravilo projekt forenzního identifikačního značení pomocí syntetické DNA. Jedná se o nejmodernější metodu, jak chránit svůj majetek. Označením doporučených míst na jízdním kole či kompenzační pomůcce, nalepením výstražné samolepky a následnou evidencí v mezinárodní databázi si zajistíte jednoznačnou a snazší identifikaci svého majetku městskou policií či Policií ČR.

4.10.2018

Sedlčanští hasiči mají nový defibrilátor

Sedlčany – Profesionální hasiči ze stanice HZS Sedlčany převzali ve čtvrtek 4. října v dopoledních hodinách do své výbavy automatický externí defibrilátor Phillips HeartStart FRx, který umožňuje nastolit normální srdeční rytmus při komorové fibrilaci nebo při srdeční příhodě.

4.10.2018

Do tajuplného podzemí za svatým Prokopem a svatou Barborou

Příbram /FOTOGALERIE/ - Na sobotu 13. října připravilo Hornické muzeum Příbram zajímavý kulturní program, v němž si přijdou na své děti i dospělí. Od 9 do 17 hodin bude na dole Anna pořad s názvem Hornické pohádky se svatým Prokopem a svatou Barborou.

4.10.2018

V lesích stále hrozí nebezpečí požáru kvůli suchu

Brdy - Horké počasí už sice skončilo, ale i přes několik dešťových přeháněk v lesích hrozí dál nebezpečí požárů. Mnozí návštěvníci to ale nerespektují a v suchých porostech rozdělávají ohně. Tím způsobují starosti lesním správcům.

3.10.2018

Hvožďany připravují svoz nebezpečného odpadu

Hvožďany - Svoz nebezpečného odpadu se uskuteční v 20. října. Odebírat se budou staré barvy, motorové oleje, olejové filtry, brzdová a chladící kapalina, rozpouštědla, kyseliny, hydroxidy, detergenty a odmašťovadla, fotochemikálie, staré léky, zbytky zahradní chemie, aku baterie, monočlánky a zářivky. Současně se bude svážet elektroodpad (televize, monitory, počítače, drobné domácí spotřebiče).

3.10.2018

Knihovna oslavila sto osmnáctiny zprovozněním výtahu

Příbram /FOTOGALERIE/ - Po půl roce stavebních úprav se tento týden opět pro čtenáře a širokou veřejnost otevřely dveře hlavní budovy Knihovny Jana Drdy na náměstí TGM. Důvodem jejího uzavření byla stavba výtahu s tím spojená i úprava oddělení pro dospělé. Příbramská knihovna navíc v těchto dnech slaví i 118 let své existence.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT