VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Příbramsko

7.12.2017

Sportovní hala zatím bude fungovat jen provizorně

Dobříš /FOTOGALERIE/ – V červenci tohoto roku začala rekonstrukce sportovní haly, při které dělníci vybourali část stávajícího hlediště, původní jatexový povrch společně s výměnou elektroinstalace a pokládkou nové sportovní podlahy. Jako další bylo doděláno dřevěné obložení a doplněno sportovní vybavení. Původní termín dokončení měl být do konce září, ale prosinec již začal a hala stále není otevřená.

6.12.2017

Lidé porušující vyhlášku si našli způsob, jak se vyhnout pokutě

Sedlčany – Města na Příbramsku mají několik vyhlášek, kterými regulují chování na veřejnosti, ale stejně tak jako se různí počet jednotlivých omezení, tak se liší i způsoby úspěšnosti vymáhání pokut za jednotlivé přestupky. 

6.12.2017

Změny v jízdních řádech vlaků se dotknou i Příbramska

Příbramsko – V neděli 10. prosince vyjedou v Praze i Středočeském kraji nové vlakové spoje. Cestují budou moci nově jezdit na Benešovsko, Kolínsko a Kutnohorsko na jízdenky Pražské integrované dopravy.

5.12.2017

OBRAZEM: Hasiči dostali nové vozidlo

Dobříš – Slavnostní předání nové techniky profesionálním hasičům ze stanice v Dobříši ve středu 29. listopadu v deset hodin začalo opravdu slavnostně. 

5.12.2017

Skauti v Dobříši mají prostory do budoucna opět pouze v podnájmu

Dobříš –Již rok se řeší budoucnost Papežanky, budovy na břehu rybníka Papeže, kterou skauti dlouhodobě využívají jako prostory pro své oddíly a kde zde má své prostory místní organizace Českého rybářského svazu. Kromě toho jsou zde v současnosti tři byty, dva obydlené a jeden prázdný.

4.12.2017

Zahájení adventu ve Hvožďanech je spjaté s charitou

Hvožďany – Zahájení adventu s rozsvícením vánočního stromu a obecního betlému si nenechalo ujít skoro 300 lidí. Flašinetář hudbou provázel celé odpoledne. Letošní novinkou byl vánoční adventní trh s výrobky žáků základní školy, také byla adventní cukrárna, kde bylo možné zakoupit sladké vánoční pečivo, které škola napekla. Na adventním trhu také nesměly chybět hvožďanské perníčky od Olgy Štvánové.   

3.12.2017

Advent v Příbrami zahájil živý betlém i tradiční rozsvícení stromu

Příbram /FOTOGALERIE/ - Vánoční melodie, slavnostní atmosféra a lidmi zaplněné náměstí T. G. Masaryka v centru města, to bylo sobotní zahájení adventu v Příbrami.

3.12.2017

OBRAZEM: Mikuláš naděloval o víkendu ve vlaku

Příbram – Spolek Rakovnicko – Protivínská dráha o víkendu pro rodiny s dětmi připravil oblíbenou mikulášskou nadílku ve vlaku. Mikuláš s andělem a čerty po celý den nadělovali dětem za jízdy motorovým vlakem po historické železniční vlečce z Příbrami do Kovohutí a zpět. 

3.12.2017

OBRAZEM: Adventní farmářské trhy v Dobříši lákaly i na koledy

Dobříš - V neděli již od sedmi hodin od rána mohli lidé navštívit již druhý adventní farmářský trh v Kopáčkově dvoře v Dobříši.

2.12.2017

Správa CHKO uspořádala komentovanou prohlídku uzavřené části Brd

CHKO Brdy/FOTOGALERIE/ - Po předchozí domluvě s Armádou ČR může Správa CHKO Brdy provést zájemce po části území Brd, které je veřejnosti trvale nepřístupné. Právě taková komentovaná vycházka se konala i v sobotu 2. prosince.

2.12.2017

Fotbalisté rozdávali dárky a radost dětem v příbramské nemocnici

Příbram /FOTOGALERIE/ – Podzimní fotbalová sezona je u konce a tak mají hráči trochu více času a možnost věnovat se i jiným věcem, než fotbalu. Toho využili i zástupci 1. FK Příbram, kteří se vypravili do Oblastní nemocnice v Příbrami, kde navštívili dětské oddělení.

2.12.2017

Ohňostroje zahájí advent i nový rok

Příbramsko/Rakovnicko – Ohňostrojem některá města vítají nový rok, jiná jimi zahajují období adventu. Například na Rakovnicku je tradicí přechod ze starého do nového roku za světel novoročního ohňostroje, naopak na Příbramsku se ohňostroje konají spíš při zahájení adventních oslav a ten novoroční si pořádají lidé víceméně každý sám. 

1.12.2017

Očista Brd skončila, pyrotechnici našli 10 tisíc kusů nevybuchlé munice

CHKO Brdy /FOTOGALERIE/ - Vojáci Odřadu pyrotechnické očisty 15. ženijního pluku dokončili pyrotechnickou asanaci CHKO Brdy, kterou prováděli od roku 2012. Prošli území o rozloze 12 703 hektarů a nalezli téměř 10 tisíc kusů nevybuchlé munice.

1.12.2017

Dodatek smlouvy zvyšuje pronájem sedlčanské nemocnice o půl milionu korun ročně

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Nájemní smlouva města Sedlčany se společností Mediterra Sedlčany o provozování nemocnice, která nabyla platnosti 1. ledna 2002, bude aktualizovaná novým dodatkem. Platnost původní smlouvy do konce roku 2026 se tím ale nezmění. 

1.12.2017

V Dobříši sází místo vykácených vzrostlých stromů u rybníka nové

Dobříš /FOTOGALERIE/ - Obavy z padajících větví kolem rybníka Papeže už Dobříšské trápit nemusí. Desítky vzrostlých stromů totiž vykáceli. 

30.11.2017

Děti i rodiče si užili vánoční jarmark ve Staré Huti

Stará Huť - Na vánočním jarmarku si dospělí i děti mohli pochutnat na perníku, chlebíčcích, punči a nakoupit třeba i nějakou adventní výzdobu nebo dárek. Akce začínala v 16 hodin a odehrála se za hojné účasti vedle Základní školy Stará Huť.

30.11.2017

Toalety, plavčíkárna i budovy zázemí na Nováku šly k zemi

Příbram /FOTOGALERIE/ – V areálu přírodního koupaliště Nový rybník začaly práce na další etapě jeho obnovy. V jejich rámci na místě vzniknou nové toalety, prostory pro občerstvení, úschovna sportovních potřeb nebo menší kryté pódium. 

30.11.2017

Ve Svěrákově filmu hraje i batole z Dublovic

Dublovice - Pravnouče Marie Sirotkové z Dublovic si zahrálo ve filmu autorského tandemu Zdeňka a Jana Svěrákových Po strništi bos. Protože byl v miminkovském věku, užívali si spolupráce se štábem především jeho rodiče. Vždyť jejich Sebastián byl na place vedle takových hvězd jako je Ondřej Vetchý, Oldřich Kaiser, Zdeněk Svěrák, Tereza Voříšková nebo nedávno tragicky zesnulý Jan Tříska. 

30.11.2017

Majitelka zámečku v Příčovech tvrdí: Památce by prospěly opravy, ne papírování

Příčovy /FOTOGALERIE/ - Alice Tomková si koupí zámečku v Příčovech u Sedlčan na Příbramsku ukousla pořádné sousto. Zdevastovaný historický objekt nechtěla koupit po sametové revoluci obec ani za symbolickou cenu a plány předchozích majitelů také brzy ztroskotaly kvůli obrovským nákladům na rekonstrukci a s ní související administrativou. 

29.11.2017

Na Příbramsku nejsou místa v domovech pro seniory, lidé musí čekat

Příbramsko – Předvánoční přípravy jsou v plném proudu, rodiny se připravují na svátky, chystá se cukroví, velký úklid, stromeček a dárky. Co ale lidé, kteří už nejsou dost zdraví a samostatní, aby slavili vánoční svátky přímo doma v kruhu rodiny?

28.11.2017

Studenti si vyzkoušeli policejní fyzické testy

Dubno /FOTOGALERIE/ - Koncem minulého týdne si studenti maturitního ročníku SOU Dubno vyzkoušeli fyzické testy, které slouží jako jedno z kritérií k přijetí k Policii ČR. Podle přítomných policistů si mnozí z nich vedli velmi dobře. Zajímali se také o samotnou práci u policie.   

28.11.2017

Spisovatel Josef Fryš o nové knize: Příbram bez Svaté Hory by nebyla Příbramí

Příbram /ROZHOVOR/  - Úspěšný příbramský spisovatel Josef Fryš, který je autorem mimo jiné také knihy Příbram v proměnách času, připravil další knihu. Jmenuje se Svatá Hora v proměnách času a jde o výpravnou obrazovou publikaci o významném poutním místě Svaté Hoře v Příbrami. Najít v ní lze kolem pěti set historických a současných snímků, dobových rytin a dalších dokumentů se stručným povídáním. 

28.11.2017

Ježíška v Sedlčanech zastoupí Josef Zíma a Uršula Kluková

Sedlčany – Domov seniorů v Sedlčanech žije v těchto dnech a týdnech projektem Ježíškova vnoučata. Ten má za cíl jediné, a to propojit seniory s těmi, kteří chtějí pomáhat.

28.11.2017

Během adventu se žádná zvýšená bezpečnostní opatření nechystají

Příbram /FOTOGALERIE/ – Blíží se zahájení adventu a s ním i několikatýdenní kulturní program, který přiláká velké množství lidí. O jejich bezpečnost se budou jako každý rok starat příslušníci Policie ČR ve spolupráci se strážníky Městské policie Příbram. 

27.11.2017

Vánoce se blíží, lidé čelí pokušení kupovat dárky na úvěr

Příbramsko – Zbývá již jen měsíc do Vánoc a shánění dárků pod stromeček je již v plném proudu. Málokdo by nechtěl svým nejbližším dopřát to nejlepší nebo to, co by si opravdu hodně přáli.

27.11.2017

Dobříš bude pro obyvatele zase bezpečnější

Dobříš – Ve městech se stále řeší, jak zvýšit bezpečnost obyvatel. Výsledky nemusí být vidět hned, ale při soustavném řešení se postupně dostavují. Tuto problematiku již dlouhodobě řeší i v Dobříši. Protože se jedná o rychle se rozrůstající město, kterému od roku 2007 skokově narostl počet obyvatel až téměř na 9 tisíc, a kdy se tento nárůst začal negativně projevovat, bylo třeba situaci řešit rámcově.

26.11.2017

Mladí hasiči v Příbrami změřili své síly v soutěži Plamen

Příbram – Své síly změřilo v sobotu v tělocvičně příbramských profesionálních hasičů mezi sebou 43 týmů mladých dobrovolných hasičů z celého regionu. Bojovali v celkem devíti disciplínách.

26.11.2017

Biskup Malý požehnal zvonům ve Svatém Poli

Svaté Pole /FOTOGALERIE/ - Krátce před polednem v neděli požehnal dvěma zvonům v kostele sv. Alžběty ve Svatém Poli biskup Václav Malý. Jejich oprava trvala půl roku a pracoval na nich zvonař a restaurátor Petr Manoušek a kromě církve přispěla i obec a místní lidé prostřednictvím veřejné sbírky.

25.11.2017

Na jarmarku lákalo nejvíc vánoční cukroví a adventní věnce

Sedlčany - Adventní věnce, vánoční aranžmá, jmelí, svícny, cukrářské výrobky a další - v tomto období žádané - zboží nabízel v sobotu 25. listopadu od 9 hodin školní jarmark v hlavní budově Středního odborného učiliště v Bezručově ulici v Sedlčanech. Učni oboru cukrář, kuchař, zahradník nebo barman předváděli, co se za dobu studia dosud naučili.

25.11.2017

Režimu domu s pečovatelskou službou v Hradební ulici zůstane

Příbram /FOTOGALERIE/ – Jak jsme již informovali, příbramský dům s pečovatelskou službou v Hradební ulici podle kontroly středočeských hasičů nesplňuje podmínky protipožární normy bezpečnosti. Navíc je od roku 1982 užívaný v tomto režimu v rozporu s kolaudačním rozhodnutím.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT