Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Příbramsko

7.7.2017

Snoubenci v Příbrami si častěji říkají „ano“ venku

Příbram - Léto patří k nejoblíbenějším obdobím roku, kdy se páry rozhodnou, že do toho, jak se říká, praští. Kromě zámeckých prostor, které tradičně k sňatkům slouží, si někteří snoubenci usmyslí, že tak trochu vyjedou ze zajetých kolejí a spojí své životy na neobvyklém místě. Třeba na kopci, kam rádi chodí, ve vzduchu nebo pod vodou. První varianta není pro oddávající na Příbramsku velký problém.  

6.7.2017

Legendární vozy Trabant můžete vidět v Nové Vsi

Nová Ves pod Pleší – V Nové Vsi bylo otevřeno Muzeum Trabantů. Legendární východoněmecká auta se vrátila do míst, odkud vyrážela na dobrodružné výpravy. Nedaleko muzea je dílna, kde je účastníci expedic známých i z dokumentů v televizi připravovali na cesty.

6.7.2017

Důl Skalka je fascinující svou minulostí i přítomností

Mníšek pod Brdy - Již dva roky mají lidé možnost prohlédnout si bývalý železnorudný důl Skalka. Najdete ho v Mníšku pod Brdy a je zajímavý nejen svou historií a rozsahem.

5.7.2017

Kde si v regionu zabruslit?

Střední Čechy /ANKETA/ - Prázdniny hlásí nástup! Nechce se vám k vodě, protože máte raději aktivnější relax? Tak si nazujte kolečkové brusle a vyrazte za krásami středních Čech. Kam? Podívejte se na náš přehled zajímavých míst v regionu, která stojí za vaši návštěvu.

4.7.2017

Zákon o kouření ničí hospody i vztahy lidí

Příbram /FOTOGALERIE/ - Většina kuřáků už útroby hospod a restaurací neviděla zhruba měsíc. Samozřejmě vyjma návštěvy toalet. Navzdory horku, dešti nebo větru, si vychutnávají pivo s cigaretou venku pod přístřeškem a od toho se také odvíjí výběr podniku, kde se případně chystají s rodinou či přáteli posedět. Jestli tam mají terasu, tak proč ne, zaznívá z úst lidí, kteří si do kouření nechtějí nechat mluvit. Svou zlost si většinou vyventilují na vrchním nebo na majiteli, když se mihne kolem.  

3.7.2017

Čtyři domácnosti jsou odkázány na studnu, z které mizí voda

Sedlčany - Sedlčanská radnice zatím žádná opatření souvisejícími s enormně suchým počasím a úsporami pitné vody neplánuje. Místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel potvrdil, že nebyl vydán žádný zákaz napouštění bazénů nebo používání vody z domovního řadu k zalévání zahrádek.

3.7.2017

Obce Dobříšska nemají dost míst pro školáky

Dobříš - Zatímco se před několika lety kvůli nedostatku dětí zavíraly školy, dnes by se opět zaplnily. Dokazuje to fakt, že obce v okolí měst mají nedostatek míst v základních školách. Jako například na Dobříšsku. Dobříš proto uvažuje o stavbě nové školy. Řešení má vyplynout z jednání starostů.

2.7.2017

Martin Zeman zachránil život muži, dostal ocenění

Příbram - Martin Zeman, šestnáctiletý učeň Waldorfské školy Příbram, zachránil letos v dubnu svým rychlým jednáním život muži, kterého srazila dodávka při couvání v Pražské ulici v Příbrami.

2.7.2017

Do Brd auta nesmí, v okolí jsou záchytná parkoviště

Příbram /FOTOGALERIE/ - Nejmladší chráněná krajinná oblast v České republice – CHKO Brdy vstupuje do své druhé turistické sezony. Tvoří ji bývalý vojenský újezd a Třemšínské Brdy. Na území chráněné oblasti není povoleno vjíždět motorovými vozidly. Pro návštěvníky jsou proto po obvodu chráněné oblasti vybudovaná záchytná parkoviště.

2.7.2017

Důvěra při prodeji auta může přijít draho

Příbram - Někteří z těch, kteří prodávají auto, si myslí, že předáním plné moci kupujícími pro ně vše končí. Ovšem tak to není. Naopak, je to nejhorší možnost, která se může vymstít a stát dotyčné dost peněz. Desítky takových případů řeší i na příslušném pracovišti příbramské radnice, které se registrací vozidel zabývá.

1.7.2017

OBRAZEM: Rožmitálští rybáři připravili pro děti tábor

Rožmitál /FOTOGALERIE/ - Už tradičně uspořádali rožmitálští rybáři rybářský tábor pro děti. Touto dětskou rybářskou akcí zakončují každoročně konec školního roku pro rybářský kroužek. Tábor se uskutečnil v rekreačním zařízení u Sobeňského rybníka.

1.7.2017

Rady do zahrady

Příbram - Přečtěte si další Rady do zahrady od pěstitele Petra Kumšty.

30.6.2017

OBRAZEM: Školáci dostali vysvědčení a začínají jim prázdniny

Příbramsko /FOTOGALERIE/ – Prázdniny jsou tady. Začínají sice až v sobotu, ale školáci si v pátek vyzvedli vysvědčení a ve škole se zdrželi někde sotva jednu hodinu.

30.6.2017

Gymnazisté se obešli bez školních lavic

Sedlčany – Se školním rokem a svými učiteli se studenti sedlčanského gymnázia a obchodní akademie neloučili ve škole. S květinami, deskami na vysvědčení zamířili před osmou hodinou ke kulturnímu domu – většina z nich ve svátečnějším oblečení.

30.6.2017

V Drhovech otevřou znovu po desetiletích mateřskou školu

Drhovy - Mateřská škola v Drhovech byla poprvé otevřena v roce 1977. Po dvacetileté pauze se však díky aktivitě vedení obce schyluje k jejímu zdárnému znovuotevření. Slavnostní zahájení provozu je plánováno už na sobotu. O škole nám více prozradil starosta obce Jiří Mašek.

30.6.2017

Češtinářka: První dny volna bych prospala

Střední Čechy - Jarmila Krůtová mezi svými žáky vypadá jako jedna z nich. Přitom už pět let překračuje třicítku. Srší energií, i když má jedenáct tříd na češtinu, klobouk dolů. Jak učitelka příbramské střední školy prožívá konec roku, co jí dokáže rozesmát nebo naštvat? To prozradí následující rozhovor.

30.6.2017

Na prázdniny se těší učitelé stejně jako žáci

Region - Únava na konci školního roku nedoléhá tak na školáky a studenty, jako na pedagogický sbor. Učitelé se těší na prázdniny možná více než jejich žáci. Někteří je tráví zajímavým způsobem.

AKTUALIZUJEME
29.6.2017

Extrémní deště zasáhly střední Čechy: nejezdí vlaky mezi Prahou a Berounem

Beroun/Příbram /FOTOGALERIE/ - Extrémní srážky ve čtvrtek dopoledne omezily provoz vlaků v regionu. Meteorologové ve čtvrtek ráno vydali výstrahu pro okresy Beroun, Praha-západ a Příbram, a to s nejvyšším stupněm nebezpečí. Kvůli podemletí železniční tratě nejezdí až do odvolání vlaky mezi Prahou a Berounem, náhradní dopravu zajistí autobusy.

29.6.2017

Skočte si na pískovnu nebo k jezu. V horku se svlažíte a užijete si přírodu

Střední Čechy - Letní měsíce lákají k vodě mnoho lidí. Mnohdy se chtějí osvěžit a pobavit i celé rodiny. Ve Středočeském kraji se nachází řada míst, která nabízí možnost koupaní i dalších aktivit. Oblíbená jsou tradiční koupaliště ve městech s velkou nabídkou herních prvků. 

29.6.2017

U loveckého zámečku vznikne Dům přírody Brd

Jince - Tři naučné zóny, skanzen s expozicí tradičních řemesel, venkovní expozice věnovaná vodě, ale i areál s naukou o lesních zvířatech. K tomu multifunkční sál a vnitřní expozice o nejvyšším středočeském pohoří, jeho historii a přírodě.

29.6.2017

Objížďka Vranovic potrvá ještě dva měsíce

Příbramsko /FOTOGALERIE/ – Už dva dlouhé měsíce musí řidiči jezdit po objízdných trasách kvůli uzavřené silnici I/18 ve Vranovicích. Protože se jedná o hlavní tah mezi Příbramí a Rožmitálem, zatížení obcí na objízdných trasách je značné.

28.6.2017

Bezpečno? Kamery by musely být všude

Příbram /FOTOGALERIE/- Aby bylo v Příbrami bezpečno, kamery by musely být všude, diskutují lidé na sociálních sítích pod články o nedávno otevřeném centru pro bezdomovce na Rynečku. Jedna z kamer sice oblast sleduje, ale ne celou.

27.6.2017

Školy ze svých hřišť o prázdninách děti nevyženou

Příbram - Děti, které zůstávají o prázdninách ve městě, se nemusejí doma nudit. Sportovní areály u základních škol v Příbrami jim budou přístupné i o letních prázdninách. Rozhodli o tom radní na svém posledním jednání. Hřiště budou pro veřejnost otevřena od 1. července do 31. srpna vždy od 8 do 20 hodin. Přístupná budou hřiště u základních škol v Jiráskových sadech, na Březových Horách, v ulici Bratří Čapků a ve Školní ulici.

27.6.2017

Kdo obsadí spolkový dům se ukáže v létě

Dobříš - Chátrající bývalé kino v Dobříši má nahradit spolkový dům, na který už existuje studie. Ale město projekt stále nemůže dotáhnout do konce. Není totiž jasné, kdo a jak bude objektu dominovat.

26.6.2017

OBRAZEM: Na Letišti Příbram je mistrovství kluzáků

Příbram – Na Letišti Příbram u Dlouhé Lhoty je v těchto dnech rušno. Až do 7. července tam pokračuje Mistrovství České republiky v bezmotorovém létání. Jde zároveň o takzvaný předzávod pro Mistrovství světa v roce 2018, které se také uskuteční na tomto letišti.

26.6.2017

Mistr světa Antonín Baborovský věnoval muzeu medaile I legendární motocykl

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Členové Veterán klubu Sedlčany potěšili příznivce motorismu, a to hned třikrát. Program městských slavností Rosa obohatili v sobotu na náměstí ukázkami historických i současných automobilů, motocyklů, ale i traktorů, autobusů, hasičských vozů a stříkaček.

26.6.2017

Stoletá žena si přiťukla s gratulanty šampaňským

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Hermína Kazdová, klientka Domova seniorů v Sedlčanech, se dožívá sta let. Příbuzní jí přišli popřát o víkendu a k rodinné oslavě měli k dispozici klubovnu stravovacího provozu. Další gratulanti za ní přišli v pondělí.

26.6.2017

Parkovací dům uleví lidem z okolních obcí

Příbram - Josef Němec z Lazska často cestuje do Prahy. Aby nemusel autem až tam, nechá vůz na Drkolnově a pokračuje autobusem.

25.6.2017

Oslavy korunovace milostné sošky Panny Marie vyvrcholily nedělním průvodem

Příbram /FOTOGALERIE/ – Na Svaté Hoře tento víkend slavili výročí korunovace milostné sošky Panny Marie Svatohorské. Oslavy začaly v sobotu večer mší svatou a poté průvodem se svícemi. V neděli přišla na řadu hlavní část oslav. Po mši následoval průvod, ve kterém byla soška Panny Marie nesena na nosítkách za zpěvu mariánských písní.

25.6.2017

I chvíle v rozpáleném autě může skončit zle

Příbram  - Teplota přesahuje třicet stupňů Celsia. Žena s malým dítětem vzadu v sedačce přijíždí k obchodu. Dítě usnulo, matka jej nebudí a odbíhá si nakoupit. Mezi tím se děcko probouzí, je mu vedro, pláče. Žena, která jde kolem, slyší z auta vzlykání. Zděsí se. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení