VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Příbramsko

6.3.2018

Jarní prázdniny nabízí dětem zajímavé zážitky

Příbram – Dětem z Příbramska včera začaly jarní prázdniny, a pokud se nevydaly s rodiči na hory nebo k moři, bylo třeba najít jim jinou náplň volného času.

6.3.2018

Diskuze o obchvatu vyvolala u veřejnosti další otázky

Příbram /FOTOGALERIE/ – V současné době se opět hovoří o podobě jihovýchodního obchvatu města. Jeho nynější podoba vadí poměrně velké části obyvatel Zdaboře nebo osady Brod. Místní občané se obávají především zvýšení hustoty dopravy nebo hluku. Vedení města k tématu svolalo veřejnou diskuzi, která ale podle většiny zúčastněných vyvolala více otázek, než aby na ně odpověděla.

5.3.2018

Policisté zkontrolovali devět automobilů, pět jich porušilo zákon

Příbramsko - První tři březnové dny se uskutečnila na Příbramsku dopravně bezpečností akce, která byla zaměřena na nákladní dopravu. 

5.3.2018

Jak SOS tlačítko může zachránit život

Dobříš – V Dobříši spouštějí od 1. dubna pilotní projekt pro zajištění bezpečnosti seniorů a dalších ohrožených osob. Město ve spolupráci s Domovem s pečovatelskou službou zakoupilo šest SOS tlačítek. 

5.3.2018

Stěhování výroby sýrů ze Sedlčan na Vysočinu postupuje

Sedlčany - Místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel uvedl, že podle jeho informací firma Savencia Fromage & Dairy Czech Republic v jednáních stále pokračuje.

5.3.2018

Navýšení počtu míst ve školkách se asi prodraží

Dobříš – Některé obce a města stále bojují s nedostatkem míst v mateřských školách. S tímto problémem se nyní potýká i Dobříš. Situace by se brzy měla zlepšit, i když není vše úplně bez problémů. Nedaří se totiž stihnout termín dokončení stavby, na kterém je závislé poskytnutí dotace.

4.3.2018

Keškaři uklízeli hrad Valdek v CHKO Brdy

CHKO Brdy /FOTOGALERIE/ – O víkendu se odehrála již třetí společná akce AOPK ČR v zastoupení Správy CHKO Brdy a hráčů geocachingu. První uskutečněná se věnovala úklidu turistických tras na konci turistické sezóny a druhá vyřezání náletových dřevin v prostoru samotného hradu Valdek. Hráči geocachingu společně se Správou CHKO Brdy hledají další možnosti, jak by mohli pomoci Brdům.

4.3.2018

Hasiči závodili ve výstupu do čtvrtého podlaží

Příbram - Netradiční halová soutěž ve výstupu do čtvrtého podlaží cvičné věže pomocí jednohákového žebříku se uskutečnila v sobotu 3. března na stanici HZS Příbram. Pořádal ji Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje ve spolupráci se Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska, Sportovním klubem HZS Středočeského kraje a Okresním sdružením hasičů v Příbrami.

3.3.2018

Retro zimní stadion v Dobříši se konečně dočká modernizace

Dobříš – Dobříšští a návštěvníci z okolních obcí si letos bruslení na zimním stadionu opravdu užívají, také na něm město uspořádalo Týden bruslení. O bruslení měly dokonce nečekaně velký zájem i dobříšské školy a také školy z okolních obcí. Vzhled sportoviště však už opravdu patří do dob dávno minulých a při oteplení správci bojují kvůli absenci zastřešení s udržením kvality ledové plochy.

2.3.2018

Silné mrazy zatím příliš problémů nezpůsobily

Příbramsko – Již několik dní se teploty pohybují hluboko pod bodem mrazu, navíc bez ochrany sněhové pokrývky. V noci na 1. března, která byla přece jen o kousek teplejší, než ta předchozí, meteorologové naměřili v Příbrami -16,7 °C a v Rožmitále pod Třemšínem 15,1 °C. Za redakci Příbramského deníku jsme se ptali, zda silný několikadenní mráz způsobil lidem nějaké problémy.

1.3.2018

Policisté přišli představit svou práci studentům

Příbram - Seznámit se s prací a speciálním vybavením pořádkové jednotky měli možnost studenti Střední průmyslové školy v Příbrami. Besedu na téma jejich práce a zkušeností měli ve středu 28. února.

1.3.2018

Rekonstrukce hlavní budovy knihovny si vyžádá stěhování a omezení provoz

Příbram – Hlavní budova Knihovny Jana Drdy v Příbram na náměstí TGM projde letos rozsáhlou rekonstrukcí. Jejím hlavním cílem bude instalace výtahu a zřízení bezbariérového přístupu. Pro návštěvníky knihovny to ale bude znamenat některé omezení a přesunutí části jejího provozu.

1.3.2018

KRÁTCE: Pomoc lidem bez domova, prázdniny v kině

Příbramsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

1.3.2018

OBRAZEM: Ochotníci roztančili Petrovice

Petrovice - Na Ochotnickém plese se v sobotu tančilo, hrálo a soutěžilo.Soutěž o nejdelší šlupku z jablka, o nejkrásnější masku, defilé masek a divadelní scénky si mohli užít účastníci plesu. A samozřejmě se tančilo na živou hudbu a připravena byla i tombola.

1.3.2018

Vznikne letos cyklostezka do Bohutína?

Příbram - O propojení městské části Drkolnov s Bohutínem cyklostezkou se mluví několik let. Při posledním zasedání příbramských zastupitelů vystoupil bohutínský starosta Ladislav Turek s přáním, jestli by nemohla vzniknout ještě letos. A to i přestože tento projekt není součástí rozpočtu.

1.3.2018

Lidé bez domova se mají v mrazech kam schovat

Příbramsko - V několika posledních dnech klesá v noci teplota téměř až k minus dvaceti stupňům Celsia. K tomu fouká ledový vítr, který pocitovou teplotu ještě více snižuje. V tomto počasí trpí především lidé bez domova. V současnosti plní noclehárny po celé republice.

28.2.2018

Městská policie v Dobříši přijme nového strážníka

Dobříš – Začalo další výběrové řízení na strážníka Městské policie v Dobříši.

28.2.2018

Knihovna bude? Projektu hrozilo pozastavení

Dobříš - Projekt budovy nové knihovny, který se loni na podzim změnil na stavebně náročnější pasivní standard, aby se ušetřily jak energie, tak finanční prostředky i životní prostředí, málem nebyl schválen. Je jisté, že knihovna nebude postavena za současného vedení města a proto se řešilo, zda může k realizaci projektu zavázat členy budoucí radnice, které vzejde z podzimních voleb. Nakonec bylo navýšení nákladů zastupiteli schváleno, ale předcházela tomu dlouhá a emotivní diskuse.

27.2.2018

Městem se šíří fámy o kandidátech do voleb

Příbram – V České republice je vlastně před volbami pořád, takže si lidé pomalu zvykají i na tzv. permanentní volební kampaň, která vlastně nikdy nekončí, jen se mění to, kdo a kam kandiduje. V letošním roce nás na podzim čekají komunální volby a přestože politické strany ještě nemají hotové kandidátky, už se ve městě začínají objevovat „zaručené“ informace o tom, kdo bude za koho do zastupitelstva kandidovat.

27.2.2018

Obyvatelé se možná dočkají bazénu

Sedlčany – O zřízení bazénu, koupaliště nebo koupacího biotopu se v Sedlčanem mluví už mnoho let. Jeho zřízení je vroucným přáním mnoha obyvatel města, především při letních parnech. Jednou položkou rozpočtu, o kterém se v pondělí 26. února hlasovalo na zasedání Zastupitelstva města Sedlčany, je zadání studie ke krytému bazénu. „Na základě této studie to znamená vypracovat prováděcí dokumentaci a dokumentaci pro zadávací řízení a teoreticky by se dalo v příštím roce soutěžit,“ říká místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel.

27.2.2018

Starosta si vzal na starost jednání se skauty

Dobříš – V listopadu při jednání zastupitelé města Dobříše pověřili Radu města vypracováním návrhu nájemní smlouvy na dlouhodobý pronájem nebytových prostor v přízemí a přilehlé terasy budovy Papežanky pro skauty a bytu pro Místní organizaci Českého rybářského spolku v minimální délce 10 let s opcí na prodloužení nájmu o dalších 10 let.

27.2.2018

Parkování v Příbrami by měly řešit barevné zóny

Příbram – Zaparkovat v centru města, ale i třeba na sídlišti je čím dál těžší. Vedení města proto zahájilo stavbu hned několika nových parkovišť. To největší z nich vzniklo u příbramské nemocnice, pojme až 122 automobilů a bude k němu zajíždět i jedna z linek MHD.

26.2.2018

Dětský karneval v příbramské Sokolovně

Příbram - Spousta dětí v krásných maskách trávila nedělní odpoledne v příbramské Sokolovně. Díky programu se zabavili malí i velcí a k vidění byly nádherné masky.

26.2.2018

Zavádění GDPR bude stát obce i miliony

Příbramsko - Směrnice obecně nazývaná zkratkou GDPR se týká ochrany fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů. Její obsah dělá na čele vrásky mnoha lidem. Jednou z povinností, které nové nařízení zavádí, je povinnost správců a zpracovatelů osobních údajů zřídit takzvanou funkci pověřence pro ochranu osobních údajů. To se týká zejména krajů, měst, obcí a některých právnických osob.

26.2.2018

Počet přestupků během let stoupá, jejich příčiny se mění

Sedlčany – Zatímco v roce 2007 řešili v Sedlčanech 116 přestupků, v roce 2017 je jich řešeno téměř dvakrát tolik, přes dvě sta. Také stoupá počet jednání přestupkové komise, jejímž předsedou je Antonín Tichý a ta se kvůli stoupajícímu počtu musí scházet častěji. V celé oblasti Sedlčanska bylo v loňském roce řešeno nejvíce přestupků v Krásné Hoře nad Vltavou, a to hned 12, v Dublovicích 11, v Kosově Hoře jich bylo evidováno devět, ve Vysokém Chlumci sedm, stejně tak v Jesenici a v Petrovicích pět.

25.2.2018

Masopustní týden v kosohorské škole

Již šestým rokem si žáci Základní školy v Kosově Hoře zpříjemňují dlouhé čekání na jaro pořádáním akce nazvané „Masopustní týden“. Během vybraných pěti únorových dní pak krášlí své zevnějšky. V minulých letech již byl například den kravatový, brýlatý, pyžamový, kloboukový i den naruby.

25.2.2018

Jak vypadá CHKO Brdy dva roky po jejím vzniku

CHKO Brdy – Informace o tom, jaký je současný stav v oblasti a co se v minulých dvou letech odehrálo a podařilo, zájemcům v zasedací místnosti v Dobřívu přednesl vedoucí správy CHKO Brdy Bohumil Fišer.

24.2.2018

Češi propadli hokejovému nadšení a vzpomínali na Nagano

Příbramsko - Ve čtvrtek a v pátek se spoustě českých hokejových fanoušků doslova zastavilo srdce. Na všech stranách se vzpomínalo na zlatou olympijskou medaili z Nagana, skloňovala se jména národních hokejových hrdinů a lidé netrpělivě čekali na zápas a doufali, že se po dvaceti letech zopakují oslavy českého olympijského zlata. Včera od 8.40 se mělo rozhodovat o finalistech a vzácných kovech.

23.2.2018

OBRAZEM: Hokejistům fandily i děti z mateřských škol

Rosovice - I děti z MŠ Rosovice ráno fandily českým hokejistům do Koreje. Mimo to si uspořádaly karneval, vyhodnocení masek,soutěže a diskotéku.

23.2.2018

Na Nováku již roste nová restaurace a nejen ta

Příbram - Odpočinkový areál Nový rybník ležící v blízkosti centra je velkým lákadlem obyvatele města. Mnoho jich tu rádo tráví svůj volný čas. Také se jeho směrem ubírá velká část investic a radnice a Sportovních zařízení města upírá. Novinkou v jeho areálu je ocelová konstrukce, která v těchto dnech v prostoru původního stánku s občerstvením vyrostla.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT