Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Příbramsko

9.10.2017

Údržbě bezlesí v Brdech pomáhají tanky i požáry

Jince /FOTOGALERIE/ - Bez lidské činnosti by krajina Brd zarostla lesem a následně by zmizelo mnoho druhů vzácných druhů rostlin a živočichů. Způsobů, jak brdskou krajinu udržet pestrou bez souvislého porostu stromů a keřů, je celá řada.

9.10.2017

S konečnou podobou nového aquaparku se lidé seznámí v listopadu

Příbram /ROZHOVOR/ – Příští rok na podzim má začít rozsáhlá přestavba místního aquaparku na moderní relaxačně zábavní centrum. Vedení města předběžně vyčíslilo náklady na 200 až 300 miliónů korun.

9.10.2017

Omezení provozu na dobříšském Mírovém náměstí potrvají až do prosince

Dobříš /FOTOGALERIE/ – Na Mírovém náměstí v Dobříši je aktuálně omezení provozu, pracuje se tam na obnově vodovodního a kanalizačního řádu. Výkopové práce se budou postupně posouvat směrem ke světelné křižovatce, u níž skončí v prosinci. 

9.10.2017

Dobříšský sběrný dvůr je zavřený, město se černých skládek nebojí

Dobříš /FOTOGALERIE/ – Sběrný dvůr Dokas v Dobříši je tento týden uzavřen, probíhá v něm rekonstrukce. Občané města musí v termínu od devátého do 15. října s odvozem odpadu vyčkat, protože neexistuje možnost náhradního řešení pro jeho odevzdání.

9.10.2017

Na úřadech mají trvalé bydliště tisíce lidí

Příbramsko - Mít trvalé bydliště na radnici nebo obecním úřadu? Ačkoli se to někomu zprvu zdá jako holý nesmysl, mnoho lidí to tak skutečně má. A jejich počet není zrovna malý, i když už nestoupá takovou měrou, jako tomu bylo ještě před několika lety.  

8.10.2017

Kiwanis klub předal kočárek předčasně narozené Emě

Dobříš /FOTOGALERIE/ – Tradiční akce „Putování po Brdech“, pořádaná Klubem českých turistů ve spolupráci s příbramskou pobočkou Kiwanis klubu, uvítala při letošním ročníku guvernéra Kiwanis internacional České a Slovenské republiky Ladislava Hrivka s manželkou. Ten se v pátek a v sobotu sešel s prezidentem Kiwanis klubu Příbram Miroslavem Hrabákem a místostarostkou města Dobříš Petrou Neubergerovou.

8.10.2017

Na seznamech gymnázia jsou jména dětí, jejich rodičů i prarodičů

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – V budově sedlčanského gymnázia se v sobotu potkávalo několik generací studentů. Od otevření gymnázia uplynulo sedmdesát let, za tu dobu složilo úspěšně zkoušku dospělosti 3700 studentů. Takováto bilance byla pořádným důvodem jak ke vzpomínání, tak i k přiblížení současnosti. Na chodbách byly rozmístěny stovky historických fotografií a dokumentů, tabla všech ročníků, na nástěnce se zaskvěla také jména nejúspěšnějších absolventů. Současní učitelé se ale také mohli pochlubit studijními a sportovními úspěchy mladých a jejich reprezentací v národních i mezinárodních soutěžích.

7.10.2017

Rady do zahrady

Příbram - Opět jsme pro čtenáře připravili několik rad, co právě potřebuje zahrada a jak naložit s jejími dary ve prospěch zdraví.

7.10.2017

Studenti si vyzkoušeli volby nanečisto

Příbramsko – Pomalu se blíží parlamentní volby. Jako přípravu na ně si v těchto dnech rozdělovaní voličských hlasů vyzkoušeli studenti středních škol. A to i na Příbramsku.

6.10.2017

Revizi komínů by lidé neměli podceňovat

Příbramsko /ROZHOVOR/ – Nejen obavy o dostatečné zásobení se palivy dělají vrásky na čele mnoha lidem na začátku letošní topné sezony. Vlastníky nemovitostí trápí před zimou, která má být podle meteorologů nejmrazivější za poslední roky, také povinná údržba komínů a kotlů.

6.10.2017

Silný vítr zaměstnal hasiče i energetiky, nejvíc výjezdů bylo na Příbramsku

Střední Čechy - Vítr o rychlosti až 70 kilometrů v hodině způsobil ve Středočeském kraji více než 100 mimořádných událostí. Od 11 hodin k nim vyjíždělo celkem 153 hasičských jednotek. Vítr krátkodobě komplikoval dopravu a napáchal menší materiální škody. 

6.10.2017

Nový pětikilometrový úsek dálnice D4 uleví především Dubenci

Dubenec /FOTOGALERIE/ – Ve středu po poledni byl slavnostně uvedený do provozu nový úsek dálnice D4 z Prahy směrem na Písek a Strakonice. Zhruba pětikilometrová část vede od přemostění u Skalky až po křižovatku na Placích a uleví dopravě především v Dubenci. Samotný úsek urychlí řidičům cestu o šest až deset minut podle intenzity provozu.

5.10.2017

Jinecká knihovnice získala ocenění Středočeský Kramerius

Jince - Ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně se konal již 6. ročník slavnostního ocenění Středočeský Kramerius. Tento titul si třetího října převzalo pět dobrovolných knihovnic z pěti regionů Středočeského kraje.

5.10.2017

Obnova Křižáku stále vázne na pozemcích

Příbram - Dlouho plánované a hodně diskutované revitalizaci betonového sídliště Křižák v Příbrami stále ještě brání nevykoupené pozemky od soukromníků.

5.10.2017

Vepřín v Letech: Brusel chce po jeho provozovateli zpět dotaci 10 milionů

Firmu AGPI, jež provozuje kontroverzní vepřín v Letech, řeší vážný problém. Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF) shledal, že AGPI převedla "na oko" podíly v dceřiné společnosti provozující výrobnu vajec. Účel? Dosažení evropské dotace pro mladé zemědělce. AGPI je připravena se bránit. Zprávu přinesl server iRozhlas.cz.

4.10.2017

Do Krčínovy cyklostezky investují miliony

Sedlčany – Krčínova cyklostezka má být v budoucnu bezpečnou spojnicí měst Sedlčany a Sedlec-Prčice. Trasa dlouhá třináct kilometrů povede přes katastry Sedlčan, Kosovy Hory, Nedrahovic, Jesenice a Sedlece-Prčice. Přibližný odhad nákladů na realizaci je 50 až 60 milionů korun.

3.10.2017

Rally Příbram omezí o víkendu dopravu v centru

Příbram – V pátek 6. října startuje 38. ročník SVK Rally Příbram, tato sportovní akce přinese i dopravní omezení v centru města.

3.10.2017

Ve středu v Příbramském deníku: prvňáčci ze ZŠ pod Svatou Horou, Příbram

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 4. října pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ pod Svatou Horou, Příbram.

3.10.2017

Na výlovy je ještě teplo, shodují se rybáři

Příbramsko /FOTOGALERIE/ – Mlha, pach bahna, zima zalézá pod nehty a zatahující rybáři se těší, až si na břehu dají něco na zahřátí. Tak si člověk představuje typickou atmosféru podzimních výlovů, které jsou na Příbramsku nyní teprve v začátcích. Sobotní výlov Sadoňského rybníku v Rožmitále měl trochu jinou atmosféru. Provázelo ho babí léto.

2.10.2017

S výměnou zastávek firmy příliš nechvátají

Příbram /FOTOGALERIE/ – Začala výměna čtyř zastávek městské hromadné dopravy v Příbrami. V ulici Polických Vězňů u Družby, v Žežické před nemocnicí a dvě na Drkolnově, v ulicích Šachetní a Slunné.

2.10.2017

K volnému vyběhání psů by měl sloužit park

Příbram – Stezka od starého viaduktu k Junior klubu patří mezi nejvyhledávanější trasy nejen pro pěší a sportovce, ale také pro venčení psů. Naproti skateparku pod tratí je neudržovaný prostor, který by byl podle radních ideální pro vytvoření parku právě pro psy, kde by se mohli volně vyběhat.

1.10.2017

Klienti Bedny ukázali, v čem jsou dobří

Příbram - Anonymní prostředí nízkoprahového klubu Bedna v Příbrami se několikrát v roce otevírá veřejnosti. Při narozeninách a při kulturně zábavném odpoledni s názvem Bednění v rámci celorepublikového Týdne nízkoprahových klubů.

1.10.2017

OBRAZEM: V Obděnicích na chvíli zavládl středověk

Obděnice – Na Jakuba Krčína jako na osobnost Sedlčanska každoročně vzpomínají lidé v regionu putováním do Obděnic, kde má slavný stavitel rybníků v kostele náhrobní desku. I když dosud nebylo potvrzeno, ale ani úplně vyvráceno, zda na Příbramsku rožmberský regent nalezl místo posledního odpočinku, pokládají zde na jeho počest a památku věnec.

30.9.2017

Zvíře na silnici? Hlavně neuhýbat, radí policie

Příbramsko - Od začátku roku do konce srpna evidovala příbramská policie v regionu na Příbramsku 215 nehod se zvěří, je to o 51 srážek více než za stejné období loňského roku. Způsobené škody jsou kolem dvou miliónů korun. Nejčastěji letos vbíhá pod kola srnčí zvěř, a to téměř v polovině případů, následně divoká prasata, poté jelen, daněk, občas zajíc či liška. Na podzim začíná zvěř migrovat za potravou ještě víc, šoféři by s tím měli počítat.

30.9.2017

Rady do zahrady: jak využít podzimní plody zahrady pro zdraví

Příbram - Přinášíme čtenářům několik rad, jak využít podzimní plody zahrady pro zdraví.  

29.9.2017

OBRAZEM: Mladí cyklisté si ověřili znalosti na hřišti

Příbram - Žáci Základní školy Pod Šachtami se již po několikáté zúčastnili Dopravní soutěže mladých cyklistů. Jejím cílem je ověřovat a zlepšovat znalosti žáků – cyklistů v dopravní výchově. V letošním školním roce za školu soutěžilo osm žáků ve dvou kategoriích.

29.9.2017

Na některé zastávky si cestující nosí židli

Příbram – Starší cestující si v Příbrami nemají kam sednout při čekání na autobus městské hromadné dopravy. Jednak kvůli tomu, že se na několika místech obnovují přístřešky, dále z důvodu nevybavenosti stávajících zastávek.

28.9.2017

Hasiči, záchranáři i policisté předvedli svou práci veřejnosti

Dobříš /FOTOGALERIE/ – V rámci bližšího seznámení především dětí s integrovaným záchranným systémem se konalo na dobříšském sportovním stadionu představení jednotlivých složek.

28.9.2017

OBRAZEM: Voříškiáda pomohla opuštěným psům a kočkám

Dobříš – Na zahradě Památníku Karla Čapka ve Staré Huti se uskutečnil další ročník Voříškiády, kterou tradičně pořádají Srdeční záležitosti, spolek, který se věnuje záchraně a péči o opuštěné a týrané psy a kočky.

28.9.2017

Jeden divočák poničil čtyři auta

Příbramsko - Jedno divoké prase způsobilo škodu na čtyřech autech za 86 tisíc korun. V úterý před šestou hodinou ranní vběhl divočák do silnice projíždějícímu renaultu. Řidič již nestihl zareagovat a narazil do něj. Zvíře zůstalo na komunikaci usmrcené. Nehoda se stala na silnici I/18 v katastru obce Příbram.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení