VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Příbramsko

22.2.2018

Za volant ročně sednou stovky řidičů pod vlivem alkoholu

Příbramsko - Alkohol je součástí každodenního života velkého počtu lidí a to se netýká pouze mužů, ale i žen. V některých případech lidé ztrácejí soudnost a usedají za volant pod jeho vlivem, někdy dokonce i pod vlivem drog. Určité procento opilých řidičů zachytí na silnicích policejní hlídky při namátkových kontrolách, na některé z nich se přijde až při dopravní nehodě. To se ukázalo v loňském roce ve dvou případech.

21.2.2018

OBRAZEM: Rybáři vzali děti na veletrh

Rožmitál pod Třemšínem – Skupina rybářů rožmitálské místní organizace a zástupci rybářského kroužku v sobotu 17. února vyjeli na největší rybářský veletrh For Fishing do Prahy. Zúčastnili se také různých ukázek a přednášek. Letos poprvé nechybělo obří akvárium. Nechybělo zastavení u našeho stánku SÚS ve spolupráci a setkání s vedoucím odboru mládeže SÚS Jiřím Eichlerem a muškařem, Romanem Vlčkem. Velice milé bylo také setkání s hendikepovanou rybářkou Nelčou a její maminkou Janou. „Dětem se veletrh líbil,“ říká vedoucí rybářského kroužku Aleš Haluska.

21.2.2018

Výlet do zimních Brd láká za poznáním i krásou přírody

Teslíny – Na výletníky čeká v sobotu 24. února od 11 hodin pětihodinový pěší výlet s několika zastávkami s výkladem průvodce v délce 16 kilometrů. Povede většinou zčásti i nejkrásnější částí Brd, tedy přes padrťské pláně. Účastníci se dozví nejen o dnes již zaniklých obcích, uvidí také jeden z nejstarších dubů v CHKO Brdy, smrk čtverák s propletenými kmeny, zamrzlý Ganglofův kanál či stromové lišejníky. Měli by mít vhodné oblečení a boty a sebou kromě svačiny a tekutin také přibalit lupu, případně fotoaparát. Výlet skončí v místě startu, tedy na Teslínech před 16 hodinou.

21.2.2018

Hráz orlické přehrady čeká částečná rekonstrukce

Solenice – Rekonstrukce nečeká celou hráz přehrady, ale jen některé její části. Společnost Povodí Vltavy, které má správu a údržbu přehrady na starost, plánuje rekonstrukci lodního výtahu pro malá plavidla. S pracemi by se mělo začít ve druhé polovině příštího roku. Přibližně ve stejné době by měla být na Orlíku zahájena výstavba doplňkového bezpečnostního přelivu, přičemž celá výstavba potrvá dva roky a předpokládané náklady se pohybují kolem 800 milionu korun. 

21.2.2018

Město hledá nové ředitele základních škol

Příbram – V roce 2018 končí šestileté funkční období celkem 17 ředitelům škol a školských zařízení zřizovaných městem Příbram. Radnice se rozhodla vyhlásit konkurzy na místa všech ředitelů základní škol, kterým toto období letos končí. Rozhodnutí města se konkrétně týká pěti ze sedmi základních škol.

21.2.2018

Chystaná oprava bazénu rozděluje zastupitele i veřejnost

Příbram – O rozsáhlé opravě příbramského bazénu se mluví už od roku 2016. Vše je ale zatím stále více méně jen ve fázi plánů, úvah a studií, ale i tak se předpokládaná cena z průvodně schválených 250 milionů korun už vyšplhala na částku kolem 300 milionů. Radnice sice doufá, že výběrovým řízením částku o něco sníží, ale nějaký výrazný posun to určitě nebude.

20.2.2018

Účastníci provozu by měli být vidět, jde jim o život

Příbramsko – Už dva roky platí povinnost pro chodce, mít na sobě reflexní prvky. Mají je mít osoby, které se pohybují za snížené viditelnosti mimo obec u okraje vozovky, a tam kde není veřejné osvětlení.

20.2.2018

Už pošesté se začínají plnit přání seniorům

Příbramsko - I dříve narození mají nejrůznější koníčky a sny, na které ale mnohdy nedosáhnou finančně. Pomocnou ruku jim nabízí projekt Plníme přání seniorům a jeho prostřednictvím mohou svůj život obohatit o zajímavé koníčky, kulturní, společenské nebo i sportovní zážitky.

20.2.2018

Andrej Babiš by měl z politiky odejít, shodují se politici

Příbramsko - Bratislavský krajský soud v obnoveném líčení se slovenským Ústavem paměti národa zamítl žalobu Andreje Babiše, že je neoprávněně evidován jako agent StB. Babiš svoji spolupráci s StB popírá a řekl, že se bude dál soudit. Příbramský deník pro čtenáře zjišťoval, jaký názor na situaci mají politici na Příbramsku.

19.2.2018

Zamrzlé vodní plochy lákají, led však ještě není bezpečný

Příbramsko - První mrazivější dny letošní zimy již neodolatelně lákají zvědavce k vodním plochám, aby se na vlastní oči přesvědčili, jak jejich hladina postupně zamrzá. I přes relativně nízké teploty však chladné počasí netrvá dostatečně dlouho na to, aby byl vstup na hladinu možný, natož bezpečný. První led se objevuje pouze podél břehů a jeho tloušťka nepřesahuje dva centimetry.

19.2.2018

ADRA se přestěhovala do nového

Příbram – V bývalé budově Městských lesů Příbram nenalezli v poslední od útočiště jen oddíly skautů a pionýrů, ale nyní už také humanitární organizace ADRA. Kromě pracovníků organizace, zástupců města a několika slavnostních hostů se zahájení provozu účastnili také studenti z příbramských škol, kteří jsou zapojení do projektů ADRY. „Jsem rád, že se podařilo příbramskou pobočku přestěhovat, protože ty původní prostory byly malé a značně nevyhovující,“ řekl při prohlídce nových kanceláří ředitel organizace Radomír Špinka.

19.2.2018

KRÁTCE: Hvězdy nad Příbramí představí hvězdáři

Příbramsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

19.2.2018

Dnešní zastupitelstvo bude zřejmě opět bouřlivé

Příbram – Dnes odpoledne v 16 hodin se opět sejdou na pravidelném zasedání příbramští zastupitelé, a přestože mají na programu pouhých 24 bodů, dá se očekávat, že na rozdíl od minulého zasedání, které netrvalo ani dvě hodiny, bude to dnešní podstatně delší. Důvodem může být několik bodů, u kterých se dají očekávat dlouhé a emočně vypjaté diskuze. 

18.2.2018

OBRAZEM: Odvážlivci vyběhli v noci a sněhu na Kokšín

CHKO Brdy - Zimní a zároveň noční verze náročného trailu ze Spáleného Poříčí na Kokšín a zpět odstartovala v pátek 16. února ve 20 hodin a v teplotě kolem -3°C. Trasa byla dlouhá přes 16 kilometrů a vedla náročným terénem přes vrch Kokšín, místy ve vrstvě sněhu.

16.2.2018

Příbramský masopust zářil barvami

Příbram – Náměstí 17. listopadu v úterý 13. února ožilo průvodem pestrobarevných masek, jenž si oblékly děti příbramských mateřských školek v rámci oslav Masopustu.Akce se účastnilo mnoho dětí i dospělých. K vidění byly rozličné bytosti z lidské, pohádkové i zvířecí říše. Děti a paní učitelky si připravily spoustu říkadel a písniček za doprovodu živé hudby. Z dětí již na dálku sršela radost a dobrá nálada. Všichni tak potěšili nejen své rodiče i kolemjdoucí, ale především přispěli k obnovení staročeské tradice v Příbrami. (JR)

16.2.2018

Zaměstnanci pojišťovny mezi sebou vybrali peníze pro dlouhodobě nemocné

Příbram - Pomoc potřebným přináší člověku dobrý pocit, ale může spojovat také kolegy. Ve středu byl ve 13 hodin v oddělení LDN v příbramské nemocnici předán symbolicky šek ve výši 10 tisíc korun od zaměstnanců pojišťovny, kteří se takto pro dobročinné účely skládají pravidelně, tentokrát už potřetí.

16.2.2018

KRÁTCE: Koncert operní pěvkyně, dětský karneval či masopustní pohádka

Příbramsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

16.2.2018

Zástupci obcí nejsou jednoznačně proti přímé volbě starostů

Příbramsko - Hnutí SPD usiluje o novelu ústavy, ve které navrhuje zavést přímou volbu starostů a hejtmanů. Předkladatelé si od návrhu slibují větší odpovědnost přímo volených starostů a hejtmanů ke spravovanému majetku. Funkční období starostů a hejtmanů by mělo být podle ústavy čtyřleté a podrobnosti jejich volby by stanovil zákon.

15.2.2018

Příbram v sobotu ožije hornickým masopustem

Příbram - V sobotu od 10 hodin pořádá Hornické muzeum Příbram tradiční havířský masopust s lidovou veselicí v prostředí historických báňských objektů Ševčinského dolu v Příbrami na Březových Horách. Na rozdíl od mnoha jiných obdobných akcí se tato vyznačuje řadou specifik spjatých právě s industriálním prostředím královského horního města.

15.2.2018

Sedlčany plánují v letošním roce investovat do výstavby a rekonstrukcí

Sedlčany – Město Sedlčany představilo návrh rozpočetu na rok 2018 jako vyrovnaný a ve výši přes 189 milionu korun. Jednu z největších položek rozpočtu tvoří výdaje na investice a opravy do městského majetku, rekonstrukce a údržba komunikací parkovišť a výstavba inženýrských sítí.

15.2.2018

Priorita Dobříše - jak uzdravit churavé město

Dobříš - Dobříšská radnice vyzvala občany, aby pomohli stanovit priority rozvoje města. Na veřejné fórum do kulturního domu dorazilo ve středu 7. února pět desítek občanů, aby zde vyjádřili své názory a diskutovali o nich. Ke kterým plánům si město napíše deset vykřičníků, to ještě známo není. Místo toho se však jasně ukázalo dosti otazníků.

15.2.2018

Přednáška o CHKO Brdy po dvou letech od založení

Příbramsko – O tom, jak se na ochraně přírody v CHKO Brdy projevily dva roky uplynulé od jejího založení, co se povedlo, co ochranu komplikuje a co za opatření plánuje Správa CHKO Brdy do budoucnosti, bude přednášet vedoucí Správy CHKO Brdy Bohumil Fišer.

15.2.2018

KRÁTCE: Startuje noční závod Běh na Kokšín

Příbramsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

15.2.2018

Příbram letos vydá za sociální pohřby kolem sta tisíc korun

Příbram – V životě mohou nastat mnohé tíživé situace a starosti. Je však také jedna, která se týká člověka i po smrti. Jedná se o důstojný pohřeb, pokud se o něj nepostará někdo z blízkých pozůstalých.

14.2.2018

Kardinál Duka požehnal příbramské jednotce pro paliativní péči

Příbram - V souvislosti se Světovým dnem nemocných navštívil v pondělí 12. února Oblastní nemocnici v Příbrami pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka. V úvodu návštěvy se setkal s ředitelem nemocnice Stanislavem Holobradou a shledání se zúčastnil také krajský radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Robert Bezděk a Martin Herman. V úvodním projevu představil Holobrada celou historii vzniku paliativní péče v Příbrami a poděkoval za nejen finanční podporu a také připomněl důležitost neustálého vzdělávání pracovníků.

14.2.2018

Veřejnost se k jihovýchodnímu obchvatu může vyjádřit příští týden

Příbram – Občané místní části Zdaboř, od loňského podzimu spořádali dvě veřejná setkání, jejichž tématem byl nesouhlas s jihovýchodním obchvatem města. Ten se většině z nich v současné navržené podobě nelíbí. Starosta jim loni na podzim přislíbil veřejné projednání celého problému.

14.2.2018

Díky spolku Radost příbramáčkům malé Anetce svitla naděje

Příbram – Spolek Radost příbramáčkům Jany Puklové v těchto týdnech hledá především finanční podporu pro osmiletou Anetku, která se narodila s vrozenou vadou oka. Spolek její rodině nabídl pomoc, protože jim bohužel byla zamítnuta žádost o příspěvek na péči a pojišťovna nehradí, ani nepřispívá na gázové čtverce, borovou vodu ani na roztok na ukládání oční protézky. Všechno si hradí rodina sama.

14.2.2018

Travesti skupina Techtle Mechtle se do Sedlčan ráda vrací

Sedlčany - 112 je známé telefonní číslo tísňové linky. A také název pořadu, který ve čtvrtek 22. února přivezou do sedlčanského Kulturního domu Josefa Suka travesti skupina Techtle Mechtle a skupina Screamers. Scénky z policejního, hasičského a záchranářského prostředí začínají v 19.30 hodin a představení je uváděno mimo předplatné.

14.2.2018

KRÁTCE: Hornický masopust, lego výstava či Czech Press Photo

Příbramsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

14.2.2018

Názor na hazard je nejednotný, obce se neshodnou

Příbramsko – Ohledně fungování hracích automatů se obce na Příbramsku vydávají dvěma různými cestami. První část hazard ponechá povolený, druhá část obcí ho již zakázala. V názorech se rozchází i veřejnost. Většina lidí je ráda, že se hazardní hry začaly nějak regulovat. Městské a obecní rozpočty ale s regulací přicházejí o několik milionů korun ročně a to se nemusí líbit všem zástupcům vedení měst a obcí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT