Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Příbramsko

27.9.2017

Rožmitálští rybáři naplnili kroužek dětmi

Rožmitál - Po začátku školního roku pravidelně začínají i zájmové kroužky. Začal také rybářský kroužek Českého rybářského svazu MO Rožmitál pod Třemšínem. Rybářský kroužek v Rožmitále navštěvuje od září 26 dětí.

27.9.2017

Jsem trochu necita, říká Nikola Svobodová

Příbram /FOTOGALERIE/ – Studentka třetího ročníku příbramské zdravotnické školy Diplomovaný zdravotnický záchranář Nikola Svobodová v pondělí prožila možná jeden z nejkrásnějších životních momentů. Za odvahu a dobrý úsudek při loňském zásahu u nehody osobního auta u Zbiroha, při němž zachránila v roli hasičky lidské životy, převzala přímo ve škole titul Gentleman silnic. Hasičkou je čtyři roky a pochází ze Zbiroha. Více prozradí následující rozhovor.

27.9.2017

Svaz vyzývá obce, aby už začaly řešit odpad

Příbram – Odpad. To slovo už svým významem vybízí k odstranění něčeho obtížného. Jenomže stále je to produkt, na němž se dají vydělat velké peníze. Také proto vznikají firmy, které pomohou obcím vyřešit něco, co se z diáře rozhodně vyhodit nesmí. Tím je otázka, kam s odpadem, který za sedm let nebude možné skládkovat.

26.9.2017

Sedlčanské gymnázium poskytuje vzdělávání již sedmdesát let

Sedlčany – Celý areál gymnázia v sobotu 7. října vybočí z běžných zvyklostí. Dveře všech tříd budou označeny podle letopočtu, kdy bývalí absolventi ve škole maturovali. Jako kdysi zasednou do lavic, aby si pohovořili a zavzpomínali na středoškolské studium se svými vrstevníky. Program k 70. výročí založení školy ale nezůstane jen u vyprávění pamětníků. 

26.9.2017

René Peták se umístil v anketě Nejlepší policista roku 2016

Příbram - Když René Peták začal v roce 2010 šéfovat příbramské policii, neměl to lehké. V té době se ještě Příbram považovala za "Středočeské Palermo" vzhledem k tehdejší složité bezpečnostní situaci.

26.9.2017

Ve středu v Příbramském deníku: prvňáčci nejen ze ZŠ v Jiráskových sadech

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 27. září pokračujeme fotkami usměvavých dětí z 1.B ZŠ Příbram z ulice Jiráskovy sady a z I.C ze ZŠ Příbram v ulici Bratří Čapků.

26.9.2017

Studentka zdravotnické školy získala titul Gentleman silnic

Příbram /FOTOGALERIE/ - Studentka třetího ročníku příbramské zdravotnické školy Diplomovaný zdravotnický záchranář Nikola Svobodová v pondělí přilákala pozornost nejen spolužáků a učitelů, ale i zástupců radnice a integrovaných záchranných složek, když se na její počest všichni sešli v jedné z tříd, aby před ní takzvaně smekli. 

26.9.2017

Teplárny se snaží ceny za energii nezvedat

Příbramsko – Teplárny už naplno zásobují své odběratele. Ceny za teplo zatím nahoru nejdou, teplárny dělají vše pro to, aby si odběratele udržely. Například v Příbrami se některé bytové domy ve vytápění osamostatnily a od teplárny se odpojily s vidinou větších úspor při zřízení plynových kotelen.

25.9.2017

Padesátka lidí přišla uklízet do Brd

Obecnice – Přibližně padesát lidí se zúčastnilo nedělní úklidové akce v Brdech. Účastníci se sešli v Obecnici a Zaječově a vydali se s vybavením pro sběr odpadků po různých trasách směrem k dopadové ploše Jordán. 

25.9.2017

Radní obdrželi aktuální seznam dlužníků

Sedlčany - Od Městské teplárenské společnosti Sedlčany, do jejíž hlavní činnosti patří také správa bytů, dostali členové městské rady na jednací stůl aktuální seznam dlužníků. 

25.9.2017

Odchod ze základny vnímají skauti jako házení klacků pod nohy

Příbram – Skauti v Příbrami budou muset opustit zázemí v areálu Nového rybníku, které jim zhruba před sedmi lety tehdejší radnice nechala postavit. Téma spustilo řadu otázek nejen na webu města, ale i diskuzi při uplynulém jednání zastupitelů. Jaký osud čeká skautské oddíly a dřevěnou budovu mezi stromy pod hrází rybníka, která byla pro aktivity dětí jako stvořená?

24.9.2017

Provozovatel nemocnice smlouvu porušil, s radnicí hledají cesty jak dál

Sedlčany – Ředitel sedlčanské nemocnice Roman Vanžura v dopise starostovi Sedlčan Jiřímu Burianovi z 18. září uznal, že nájemní smlouva uzavřená s městem o provozování nemocnice byla jednáním společnosti Mediterra hrubě porušena. Současně v písemném materiálu konstatoval, k jaké situaci došlo v prosinci loňského roku, kdy Mediterra pro nedostatek lékařů provoz lůžkového oddělení interny a příjem na jednotku intenzivní péče přerušila.

23.9.2017

V Rožmitále je letos tanečním kurzům konec

Příbram – Září bývá pro studenty prvních ročníků středních škol a učilišť ve znamení tanečních kurzů. Přestože by se výchova ke společenskému chování dnes mohla zdát někomu zbytečná, většina maminek se těší, až svoje dospívající potomky uvidí na tanečním parketu.

22.9.2017

Češi, Španělé a Turci modelují ideální vyučovací hodinu

Sedlčany – Sedlčanské gymnázium hostí až do úterý čtrnáct studentů ze Španělska a z Turecka. Zapojilo se do mezinárodního projektu, který je zaměřen na aktivity mládeže, na setkávání středoškoláků napříč evropskými zeměmi.

22.9.2017

Hospic v Příbrami lidé chtějí, rozhodne soud

Příbram /FOTOGALERIE/ – Ruinu u příbramské nemocnice, kterou místní vnímají jako bývalou patologii, v posledních letech vyhledávají především bezdomovci, protože je stranou a poskytuje střechu nad hlavou.

21.9.2017

Povodí Vltavy usnadní konec sezony. Nabízí lovení lodí z Orlíku

Bohostice – Pokud bude zájem, Povodí Vltavy přistaví na hrázi Orlíku jeřáb, který před zimou zdarma zajistí transport lodí z vody na sucho. Ve čtvrtek o tom informoval Hugo Roldán z centrály Povodí Vltavy.

21.9.2017

Záchranka evakuovala ze zimního stadionu desítky zraněných, ale cvičně

Příbram /FOTOGALERIE/ - Je čtvrtek těsně před devátou hodinou a hasiči profíci ve Školní ulici se chystají vyrazit z garáží k zásahu. Nemají to daleko, ale přeci jen spouštějí sirénu a jedou jako o život k zimnímu stadionu, kam se sjíždějí kolegové ze záchranného integrovaného systému.

20.9.2017

Rekonstrukce úpravny vody za 70 milionů korun skončila

Příbram - Pro odběratele pitné vody v Příbrami a v okolních obcích mají místní vodohospodáři dobrou zprávu. Po více než rok a půl trvající přestavbě skončila celková rekonstrukce a modernizace úpravny vody Hvězdička.

20.9.2017

Lékař Petr Bilina: Vytrvalost musíte budovat pomalu, postupně, nedá se uspěchat

Příbram /FOTOGALERIE/ - Část lidí možná lékaře považuje za nudné lidi v bílých pláštích, kteří po práci pročítají tlusté knihy a listují v odborných časopisech a není s nimi žádná legrace. O opaku vás přesvědčí například primář Anesteziologicko-resuscitačního oddělení příbramské nemocnice MUDr. Petr Bilina. Ten se věnuje hodně náročnému sportu, kterým je triatlon.

20.9.2017

Vaše postřehy: Na zastávkách nejsou lavičky

Příbram /FOTOGALERIE/ - Starší lidé si v Příbrami nemají kam sednout při čekání na autobus MHD, jak upozornil Vladimír Srnka z Březových Hor.

20.9.2017

Obce investují miliony, aby udržely lékaře

Příbramsko – Dětský lékař, praktický lékař, zubař v menší obci už zdaleka není takovou samozřejmostí, jako tomu bývalo dříve. Po pediatrech, kteří odešli do důchodu, zůstaly prázdné, často i dobře vybavené ordinace. Obyvatel vesnic, ale i menších měst, se proto dojíždění do těch větších nevyhnou. Vybavená, ale opuštěná ordinace zůstala před dvěma lety například v Milíně po odchodu pediatra do důchodu.

19.9.2017

Ve středu v Příbramském deníku: prvňáčci z 2. ZŠ Bratří Čapků!

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 20. září pokračujeme fotkami usměvavých dětí z 6. základní školy. Už ve středu v Příbramském deníku.

19.9.2017

Srdíčkové dny opět pomáhají vážně nemocným dětem

Příbramsko - Na zdravotní a kompenzační pomůcky vážně nemocnému ročnímu Honzíkovi, ale i dalším dětem v celé republice, pomáhají letošní podzimní srdíčkové dny. Obecně prospěšná společnost Život dětem organizuje veřejné sbírky již osmnáct let.

AKTUALIZOVÁNO
19.9.2017

Řada živočichů v Brdech na objevení ještě čeká

Brdy /FOTOGALERIE/ - V Chráněné krajinné oblasti Brdy můžeme potkat druhy živočichů, které jsou vzácné již v celé Evropě. Jaké druhy to jsou a další zajímavé informace k nim prozradil David Fischer z Hornického muzea Příbram.

19.9.2017

Mateřské školy teď dohledávají předškoláky

Příbram /INFOGRAFIKA/ – Zákonem dané povinnosti letos už musí plnit pětileté děti. Ty, které si doposud užívaly bezstarostného dětství třeba s babičkou na chalupě a dosáhly do konce prázdnin pěti let, musí chtě nechtě nastoupit do mateřské školy. 

19.9.2017

Sedlčanské učiliště oslaví v sobotu 130 let své existence

Sedlčany - Oslavy 130ti let zemědělského školství v Sedlčanech připravilo na celý sobotní den 23. září místní Střední odborné učiliště. Ve formě přátelského setkání a posezení, na které jsou zváni všichni absolventi a bývalí učitelé školy, se uskuteční v areálu učiliště v Bezručově ulici.

18.9.2017

Michala Viewegha lze vidět u míče jen jednou v roce

Sedlčany /ROZHOVOR/ – Setkat se s nejznámějším a nejprodávanějším spisovatelem současnosti Michalem Vieweghem při autorských čteních nebo benefičních akcích není až tak výjimečné. Například v zářijovém kalendáři měl poznamenánu Ostravu, Rožnov pod Radhoštěm, Prahu nebo Brno. Vidět ho však bojovat o míč na fotbalovém hřišti lze skutečně jen v Sedlčanech na Příbramsku. Z třinácti ročníků utkání mezi spisovateli a čtenáři, které pořádají místní knihovnice, vynechal jen málokterý. 

18.9.2017

Z Březnice nevyjedou vlaky. Nejprve na Rožmitál, pak do stanice Mirovice

Březnice – S tím, že krátkodobě bude nutné přesednout do náhradních autobusů, musí kvůli pracím na tratích počítat pasažéři, kteří v okolí Březnice běžně cestují vlakem. 

18.9.2017

Novodobá sanitka s pasažéry tolik nespěchá

Příbramsko /ROZHOVOR/ – Na Příbramsku začala fungovat nová služba, která by měla ulehčit život nejen seniorům, ale i nemocným nebo maminkám s dětmi. Novodobá sanitka s nimi dojede k lékaři, doprovodí je z nemocnice, odveze do lázní, za nákupy, na poštu, úřady, do lékárny, v případě potřeby dopraví děti do školy nebo psa či kočku k veterináři.

17.9.2017

Festival jídla u Obory: fronty na vstup, řady lidí u stánků

Příbram /FOTOGALERIE/ – Zatímco v neděli dopoledne to obvykle v domácnostech voní při přípravách svátečního oběda, rozhodla se spousta lidí tentokrát udělat výjimku a ukojit chuť a hlad při festivalu jídla u Hořejší Obory, na první gastronomické akci tohoto druhu v Příbrami

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení