VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Příbramsko

13.2.2018

Maškary na radnici i na náměstí

Příbram – Přestože se tradiční masopustní průvod chystá až na sobotní dopoledne, mohli obyvatelé Příbrami už okusit malou ochutnávku. V úterý před Popeleční středou se totiž koná vždy masopust v Bohutíně, kde průvod a maškary řádí odpoledne, ale dopoledne pravidelně zavítají na příbramskou radnici, kde si zatančí a připijí se zástupci města.

13.2.2018

Parkoviště u nemocnice se otevřelo veřejnosti a je ve zkušebním provozu

Příbram – Parkoviště u nemocnice se 122 parkovacími místy zahájilo zkušební provoz. Celou stavbu zaplatilo město ze svého rozpočtu a cena se vyšplhala na 9 140 000 korun včetně DPH. Na jaře je v plánu ještě stavba zastávky MHD.

13.2.2018

Připomínky ke změně jízdních řádů mohou lidé podávat do března

Příbram – Autobusová městská hromadná doprava v Příbrami čelí dlouhodobě ostré kritice z řad cestujících. Mezi největší nedostatky patří podle nich zastaralý vozový park, neochota řidičů, pozdní příjezdy některých spojů a od prosince loňského roku také změna jízdních řádů.

12.2.2018

OBRAZEM: Kardinál Duka navštívil příbramskou nemocnici

Příbram - Kardinál Duka navštívil příbramskou oblastní nemocnici, odsloužil tam mši a požehnal lůžkové jednotce pro paliativní péči. Nejprve se sešel s vedením nemocnice a zaměstnanci a poté kardinál odsloužil mši svatou. Poté došlo k požehnání lůžkové jednotky pro paliativní péči, před kterým si promluvil s pacienty, lékaři a zdravotními sestrami.

11.2.2018

OBRAZEM: Do Brd vyrazily necelé tři desítky chrtů i exotů

Obecnice – Necelé tři desítky posádek se v sobotu odpoledne postavily na start 38. ročníku populárního Zlatého nugetu Bečánova.

10.2.2018

S výstavbou přestupního terminálu jsou další komplikace

Sedlčany – Sedlčany již několik let řeší stavbu nového přestupního terminálu. Cena realizace se má pohybovat kolem 50 milionu korun.

9.2.2018

Sportovní hala v Dobříši má nový povrch

Dobříš /FOTOGALERIE/ - K velké radosti dětí i velkých sportovců byla po první etapě úprav v lednu 2018 zprovozněna sportovní hala. V pátek 9. února se konalo její slavnostní otevření.

9.2.2018

Boj o nuget startuje

Obecnice – Na trasu mezi Obecnicí a vrchem Třemošná v Brdech o délce jedné Brdské míle, tedy asi sedmi kilometrů, se v sobotu ve 14 hodin vydají už po osmatřicáté závody netradičních „psích spřežení“ v legendárním závodě O zlatý nuget Bečánova. Utkají se opět ve dvou kategoriích, chrti a exoti. Závod tak prověří jak fyzičku závodníků, tak jejich smysl pro humor a recesi.

9.2.2018

Příbramští skauti jsou za nové prostory rádi

Příbram /ROZHOVOR/ – Loni na podzim oznámilo vedení města, že skautské oddíly sídlící v klubovně v areálu koupaliště Nový rybník se budou muset vystěhovat. Budovu totiž radnice plánovala využít jako zázemí pro dělníky, kteří pracují na obnově koupaliště a pak i pro zaměstnance areálu. Informace vzbudila vlnu emocí, jak u veřejnosti, tak v řadách zastupitelů. Koncem roku se pak oddíly za pomoci města přestěhovaly do bývalé budovy Městských lesů Příbram. Jak se tam skautům žije, to nám prozradil vedoucí skautského střediska Hiawatha Stanislav Vojíř.

9.2.2018

Přesunu výroby sýrů ze Sedlčan na Vysočinu město pravděpodobně nezabrání

Sedlčany – Po sedmdesáti letech výroby sýrů v Sedlčanech by se jejich místní produkce měla během roku a půl přesunout do Hesova u Přibyslavi. Ve čtvrtek 1. února na předem domluvené schůzce se starostou Sedlčan Jiřím Burianem (ODS) překvapivě generální ředitel firmy Savencia Fromage & Dairy Czech Republic Miroslav Maňásek oznámil úmysl výrobu v Sedlčanech postupně utlumit a posléze úplně ukončit a to s konečným termínem do května 2019. Vše by mělo jít postupně a v předem oznamovaných krocích.

8.2.2018

KRÁTCE: Diskutovat se bude o jihovýchodním obchvatu Příbrami

Příbramsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Příbramska.

8.2.2018

Linka 112 oslaví svůj den

Příbramsko - V životě může přijít situace, kdy se člověk ocitne v tísni a musí zavolat na tísňovou linku. Linky 150, 155 a 158 jsou všeobecně známé, lidé ale často nevědí, kdy mají volat linku 112. Tu je mohou volat, když potřebují pomoc hasičů a v případě rozsáhlejších mimořádných událostí, kdy je nutná spolupráce dvou a více záchranných složek. Tísňovou linku 112 je také vhodné využívat v případech, pokud si postižení nejsou jisti, která ze složek by jim měla poskytnout pomoc.

7.2.2018

Krátké zprávy z regionu

Příbramsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Příbramska.

7.2.2018

Dárců krve není nikdy dost, v období chřipek jich ubývá

Příbramsko – Málokdo v každodenním životě myslí na to, co se stane, pokud se zraní nebo onemocní ,a potom náhle potřebuje krevní transfuzi a možná i opakovaně. Krev může zachránit život, ale je jí dostatek? K přivedení nových dárců slouží informační kampaně. Kampaně pro přilákání dárců krve oslovují zájemce již od věkové kategorie středoškoláků. Je však krve k diispozici v regionu dostatek?

7.2.2018

Ptákem roku 2018 se stal posel smrti, téměř vyhynulý sýček

Příbramsko - Česká společnost ornitologická vyhlásila Ptákem roku 2018 sýčka obecného. Sýček tak následuje ptáky předchozích let datla černého a od lesů odvedl pozornost k zemědělské krajině.

6.2.2018

KRÁTCE: Bruslení v Dobříši nebo autopůst

Příbramsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Příbramska.

6.2.2018

Příbram chce letos vydat na investicích a opravách rekordní částku

Příbram – V letošním roce bude město pracovat se schodkovým rozpočtem a to i navzdory tomu, že podle vedení města je na tom Příbram ekonomicky dobře. Město se totiž za poslední tři roky téměř zbavilo všech starých úvěrů a dluží jenom z běžných faktur ve splatnosti. Zároveň Příbram nahospodařila poměrně vysokou finanční zásobu, takže si podle radního Václava Dvořáka, který má městskou kasu na starost, může schodek dovolit.

6.2.2018

Žáci a studenti budou soutěžit v prezentování o ceny

Studentský spolek Student Cyber Games společně s Ekonomicko-správní fakultou Masarykovy univerzity (ESF) vyhlásil devátý ročník soutěže Prezentiáda. Soutěž má rozvíjet u mládeže prezentační schopnosti a učit je hravou formou. Přilákat je nově pomohou i slavné osobnosti. Soutěže se každoročně účastní stovky studentů. Do loňského ročníku se přihlásilo 804 studentů, kteří utvořili 333 týmů.

5.2.2018

Na bál v pyžamu, to je v Obecnici tradice

Obecnice – Tradiční Pyžamový bál se konal první únorovou sobotu v sále místní hospody. Společně s hasičskou zábavou patří k místním největším a nejvýznamnějším společenským akcí. Ve čtvrtek 1. února mu předcházel na stejném místě Dětský pyžamový bál.

5.2.2018

OBRAZEM: Masky soutěžily o ceny

Stará Huť - Na maškarním plese pro děti v nově rekonstruovaném kulturním domě se živě bavily děti a s nimi i dospělí. Všichni si užili tance, soutěží a zasloužených cen. Nejvíce se na akci sešlo masek Spidermanů.

4.2.2018

OBRAZEM: Březnický masopust

Březnice – V sobotu ovládl centrum města masopustní průvod a rej nejrůznějších masek. Společně s večerní masopustní zábavou v kulturním domě tak zahájil čtyřicetidenní půst. Průvod vyšel v půl třetí z autobusového nádraží směrem do centra, obešel náměstí a u kašny si zástupci maškar připili se starostou a požádali ho o svolení pořádat po zbytek dne masopustní taškařici. Potom členové divadla Studna z Hluboké nad Vltavou na náměstí sehráli krátké představení na chůdách. 

3.2.2018

Přesun výroby sýrů ze Sedlčan na Vysočinu chtějí řešit zastupitelé společně

Sedlčany – Sedlčansko v posledních dnech žije zprávou o útlumu výroby tradiční výroby sýrů a jejím přesunu do Hesova u Přibyslavi. Informace znepokojila, jak zaměstnance sedlčanské pobočky, tak vedení města. Sýry se v Sedlčanech vyráběly 70 let.

3.2.2018

Období masopustů právě začíná

Příbramsko - Období masopustů a průvodů masek je v plném proudu, a to se týká i příbramského regionu. Lidé se chtějí bavit, ožívají i historické tradice, ve kterých si nejrůznější maškary užívají reje a veselice. V každé oblasti České republiky se mohou místní tradice lišit. Stejně je tomu i v kraji ležícím pod Brdy. Asi největší akci pořádá 17. února příbramské Hornické muzeum. To připravuje tradiční masopustní průvod a lidovou veselici v prostředí historických báňských objektů, část akce se odehrává v prostorách Ševčinského dolu.

2.2.2018

Krátké zprávy z regionu

Příbramsko - Přinášíme vám přehled krátkých zpráv z Příbramska.

2.2.2018

Sněhuláky do Afriky posílaly i děti ze Staré Hutě

Stará Huť - V lednu se základní, střední školy a mateřské školy v České republice spojily v šestém ročníku akce Sněhuláci pro Afriku. Jde o vyjádření mezinárodní podpory českých dětí těm africkým. Děti v Africe si totiž sněhuláka nikdy nepostaví, mnohé se ale nedostanou ani do školy, protože ta je příliš daleko.

2.2.2018

Od čtvrtka platí nové dálniční známky, se starou hrozí pokuta

Příbramsko – Pošty a čerpací stanice v příbramském regionu čelí už několik dnů obrovskému zájmu řidičů o nové dálniční kupony. Dálniční kupóny jsou platné vždy do konce ledna, od 1. února musí být vylepeny na předním skle již nové a velké množství řidičů toto řeší až na poslední chvíli koncem ledna, anebo již začátkem února. Na exponovaných prodejních místech se jich v současnosti prodají denně i desítky.

1.2.2018

KRÁTCE: Masopusty v regionu a veřejné ruslení

Příbramsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

1.2.2018

Příbramské ulice nesou jména také význačných rodáků

Příbram – Procházka po městě a zamyšlení se nad názvy ulic může být někdy jako učebnice historie, sportu a kultury. Co mají společného tato jména? Arcibiskup Arnošt z Pardubic, Karel Hynek Mácha, bratři Čapkové, Božena Němcová, Generál Tesařík, Karel Kryl, Hermína Tyrlová, František Drtikol, Karel Vojden, Pavel Juráček, Václav Bedřich a Pavel Juráček– to jsou jména osobností, které zanechaly svou historickou stopu v Příbrami, v jejím okolí, v celé České republice, anebo i ve světě. Jsou spojena s významnými činy nebo celoživotní prací, díky kterým byli zapsáni do mapy města a denně potkáváme při procházení ulicemi jejich jména. Ale jsou tu zastoupeni opravdu všichni, i významní rodáci? Ulici není možné pojmenovat po žijícím člověku, lze to udělat pouze in memoriam, proto tu jméno žijícího člověka nenajdete.

31.1.2018

Pololetní vysvědčení je tu, jak se postavit k výsledkům

Příbramsko – Školní rok se přehoupl ke své polovině a žáci a studenti dnes dostávají výsledky své pětiměsíční snahy. Letošní prvňáčci to své dostávají úplně poprvé v životě, v mnoha školách se k jeho předávání pořádá i nějaká společná a slavnostní akce s rodiči.

30.1.2018

Proti obchvatu bojují peticí

Příbram – Obyvatelé městské části Zdaboř nechtějí realizaci jihovýchodního obchvatu města v jeho současné podobě. Obávají se zvýšení hustoty dopravy v této části Příbrami, která výrazně narušila klid a bezpečnost jejich domovů. Své obavy přeložili starostovi Jindřichu Vařekovi na listopadovém setkání osadního výboru.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT