Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Příbramsko

17.9.2017

FOTO: Farmářské trhy už dýchají podzimem

Sedlčany – Stejně jako vloni v tuto dobu byl i v sobotu při Farmářských trzích v Sedlčanech zájem o burčák, víno, český česnek a brambory místních farmářů nebo podzimní květiny.

17.9.2017

Stovky lidí zavítaly mezi zemědělce v Krásné Hoře

Krásná Hora /FOTOGALERIE/ - Téměř šestnáct stovek návštěvníků si při pátečním a sobotním dni otevřených dveří prohlédlo areál Zemědělského družstva Krásná Hora. „Cílem akce je ukázat, že zemědělství je nejen špičkovým oborem, který zajišťuje lidem obživu, ale zároveň dokáže zachovat malebnou českou krajinu budoucím generacím. V neposlední řadě také chceme, aby se naši zaměstnanci mohli pochlubit svým rodinám a přátelům, že pracují v moderním podniku a mají k dispozici špičkové stroje a technologie,“ vysvětlil Jiří Zelenka, předseda družstva.

17.9.2017

Gól dal v Sedlčanech také spisovatel Viewegh

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Potřinácté udělal tečku za dlouhodobou soutěží Čtenářská liga fotbalový zápas, při kterém nastoupili v sobotu na hřišti Tatran Sedlčany čtenáři proti spisovatelům a ilustrátorům dětských knih. „Postavily se proti sobě opět ryze amatérské a sportem nepolíbené týmy,“ upozornila za pořádající sedlčanskou knihovnu její ředitelka Blanka Tauberová. 

16.9.2017

Rady do zahrady

Příbram - Opět přinášíme čtenářům několik rad, jak využít letošní úrodu ze zahrady pro draví

16.9.2017

Do voleb na Příbramsku jdou hlavně zastupitelé a starostové

Příbramsko – Množství plakátů a billboardů na každém kroku naznačuje, že se blíží volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a prezident stanovil dny jejich konání na pátek 20. října a sobotu 21. října.

15.9.2017

Marie Šourková vede k rybařině i svá vnoučata

Rožmitál - Středočeská rybářka Marie Šourková z místní organizace Rožmitál pod Třemšínem zaznamenala v letošní rybářské sezoně velký úspěch.

15.9.2017

Skauti budou muset opustit zázemí pod hrází Nováku

Příbram – Skauti v Příbrami budou muset opustit zázemí v areálu Nového rybníku, které jim zhruba před sedmi lety tehdejší radnice nechala postavit. Téma spustilo řadu otázek nejen na webu města, ale i diskuzi při uplynulém jednání zastupitelů.

15.9.2017

Cestě přes Láz do Brd brání práce na silnici

Příbramsko – Obyvatelé Lázu si v uplynulých měsících užili své kvůli uzavírce v nedalekých Vranovicích, které leží na hlavním tahu na Rožmitál a Plzeň. Řidiči si tři měsíce zkracovali cestu přes Brdy, do nichž je Láz vstupní branou.

14.9.2017

Hvožďany čekají na výsledky klání o Vesnici roku, podpořit je lze kliknutím

Hvožďany – Uspějeme? Tuhle otázku si kladou lidé v Hvožďanech na Příbramsku. Obec ležící poblíž Rožmitálu pod Třemšínem je středočeským želízkem v ohni v rámci aktuálně vrcholícího 23. ročníku soutěže Vesnice roku.

14.9.2017

Chtějí dětská hřiště, malé obce přání plní

Příbramsko – Když rodiče začnou bojovat za zájmy svých dětí, většinou dosáhnou svého. Alespoň co se týká potřeby dětských hřišť v menších obcích. Přestože obce nemají peníze nazbyt, snaží se prosbám vyhovět, i když to znamená překulit se přes hromady problémů, třeba s pozemky. 

13.9.2017

Pro některé návštěvníky Brd pravidla neplatí

Brdy /FOTOGALERIE/ - Chráněná krajinná oblast Brdy je rok od roku od svého vzniku stále vyhledávanější, ale také kontrolovanější. Nikdy si nikdo nemůže být jistý, že mu třeba nad hlavou nekrouží policejní dron nebo že jej na cestě s padělanou povolenkou nezastaví strážce zákona nebo někdo jiný s kompetencí.

13.9.2017

Spadla zeď u březohorského hřbitova. Dalo se to čekat

Příbram - Prognózy ohledně stavu hřbitovní zdi hřbitova Březové Hory se naplnily. V zadní části hřbitova, směrem k sídlišti, došlo k jejímu pádu a to v délce zhruba 12 metrů.

13.9.2017

Rok zavřený bazén bude problém pro školy

Příbram – Celková oprava příbramského aquaparku nezačne letos, jak se povídá, ale zhruba za rok. Totální rekonstrukce za 250 milionů korun je teprve ve fázi studie a vyřizování stavebního povolení, jak v úterý informovala mluvčí příbramské radnice Pavlína Svobodová.

12.9.2017

Navrhnout, jak pozměnit tvář Brd, by měl pomoci nový spolek

Příbram /FOTOGALERIE/ – Nakreslit do mapy, co nového by mělo vzniknout v Brdech a blízkém okolí, a současně dokázat ohlídat, aby těch novinek nebylo moc a vesměs šlo jen o menší věci. To by mělo být jedním z hlavních úkolů nově vznikajícího spolku Turistická oblast Brdy a Podbrdsko, jehož založení chystá středočeské hejtmanství.

12.9.2017

U lomu bude zuřit námořní bitva

Štětkovice – U lomu Bořená Hora u Štětkovic na Sedlčansku bude v sobotu 23. září zuřit námořní bitva.

12.9.2017

Zimní stadion a jeho okolí uzavře taktické cvičení

Příbram – Ve čtvrtek 21. září od 9 do 13 hodin se na Zimním stadionu v Příbrami a v jeho bezprostředním okolí uskuteční taktické cvičení Hasičského záchranného sboru, Policie České republiky, Zdravotnické záchranné služby, Městské policie Příbram a jednotek sborů dobrovolných hasičů.

12.9.2017

Sto tisíc korun ze vstupného na šalmaj půjde na charitu

Příbram - Město Příbram má po uplynulém víkendu za sebou 10. ročník Příbramské svatohorské šalmaje. Akci letos nově, ve spolupráci s hudební skupinou Ginevra, uspořádalo město Příbram, které v rámci Memoranda akci přebralo pod svá křídla jako městskou slavnost.

12.9.2017

Historii Židů v Čechách a na Moravě přiblíží výstava v Dobříši

Dobříš - Ve středu začne v dobříšském muzeu výstava, která vychází ze sbírek a stálých expozic Židovského muzea. Seznamuje s židovskými tradicemi, náboženstvím a historií na území Čech a Moravy.

12.9.2017

Nové kamery by mohly zmírnit vandalství

Příbram – Po dvou letech příprav by měl v Příbrami začít fungovat nový kamerový systém. 

11.9.2017

OBRAZEM: Akce Dobříš v pohybu neměla letos štěstí na počasí

Dobříš - Na letošní ročník akce Dobříš v pohybu v neděli vyšlo deštivé počasí. Oproti loňskému roku bylo účastníků méně, ovšem jejich nadšení se nezmenšilo.

11.9.2017

Nový systém vstupu do školy snižuje záškoláctví

Příbram - V rámci programu prevence kriminality města Příbram v základní škole v ulici 28. října na zkoušku funguje od nového školního roku nový přístupový systém pro evidenci příchodů a odchodů žáků a zaměstnanců.

11.9.2017

Zastupitelstvo v Příbrami zřejmě čeká noční, jednat budou o dotacích

Příbram – Dotace do všech odvětví, na bezbariérový přístup do knihovny, možný prodej dalších městských nemovitostí. To je jen malý výčet toho, o čem dnes budou jednat příbramští zastupitelé. Čeká je 45 bodů, tudíž se zřejmě večer v jednacím sále protáhne do pozdních hodin. Mezi diskutabilní body obvykle patří dotace z rozpočtu města do sporu a do dalších oblastí.

10.9.2017

Parní lokomotiva přilákala rodiny na nádraží

Příbram /FOTOGALERIE/ - Příznivci vlaků si nenechali ujít sobotní oslavu Dne železnice, které se konala také v Příbrami. Téměř po celý den si návštěvníci mohli užívat bohatý program jako například jízdu zvláštním historickým vlakem, exkurzi na pracovišti řízení provozu nebo filmové a divadelní představení.

9.9.2017

Rady do zahrady

Příbram - Opět přinášíme čtenářům několik rad, jak využít dary zahrady ve prospěch zdraví. 

9.9.2017

Zájmové kroužky se přizpůsobují trendům

Příbram /FOTOGALERIE/ – Rodiče pro malé školáky právě vybírají nebo již vybrali zájmové kroužky. Školy a různé kluby a domy dětí jich nabízejí nepřeberné množství. Kromě již zakořeněné keramiky, rybářství, dramatického kroužku nebo hry na flétnu přicházejí lektoři s náplněmi novými, po nichž je poptávka.

8.9.2017

Bezlepková dieta se pro každého nehodí, říká internista

Příbram - Lepek je takovým fenoménem dnešní doby. Časopisy o zdravém životním stylu většinou informují o škodlivosti lepku, mnoho celebrit nás pak přesvědčuje o tom, že teprve po jeho vyloučení ze svého jídelníčku jsou skutečně spokojení a šťastní. Naopak někteří lidé se po jeho konzumaci cítí nafouknutí, unavení a mají střevní problémy. Jak je to s lepkem doopravdy? Na to jsme se zeptali MUDr. Filipa Závady, primáře Interního oddělení Oblastní nemocnice Příbram.

8.9.2017

Bytové domy přecházejí na vlastní vytápění

Příbram - V poslední době se množí prezentace firem, které lákají obyvatele zejména panelových domů na zaručeně levnější způsoby vytápění a odpojení od tepláren. Nabízejí lákavé ceny tepla, ale i lákavé informace a porovnání nákladů na vytápění a ohřev vody. Domů, které si ve vytápění vystačí, přibývá i v Příbrami.

7.9.2017

Šalmaj slaví desáté narozeniny, Ginevra dvacáté

Příbram /FOTOGALERIE/ – Příbramská svatohorská šalmaj, jejímž cílem je propojit historii se současností a seznámit návštěvníky se způsobem života našich předků, se pozvolna stává tradicí. Její již desátý ročník se uskuteční na nádvoří poutního místa Svatá Hora v sobotu 9. září. Slavnost hudby, tance, divadla a řemesel začíná v 10 hodin. Víc již v rozhovoru s jedním z organizátorů a kapelníkem Ginevry Václavem Plecitým.

7.9.2017

Věž kostela v Dobříši ukrývala vzkaz

Dobříš – Stavební úpravy na kostele Povýšení sv. Kříže v Dobříši museli před několika dny pracovníci firmy sejmout věžičku v severní části kostela. Při té příležitosti za účasti zástupců dobříšské radnice otevřeli cínovou schránku, takzvanou makovici, se vzkazem pro budoucí generace.

7.9.2017

Deník fotí prvňáčky. Zapojte se!

Region – Se začátkem nového školního roku startuje unikátní projekt Deníku s názvem Naši prvňáci, do kterého se mohou zapojit všechny základní školy v našem kraji. Od 13. září budeme pravidelně každou středu postupně zveřejňovat fotky tříd plných dětí, které letos poprvé usedly do školních lavic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení