Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Příbramsko

6.9.2017

Socha na Nováku je dílem odsouzeného, přibudou další

Příbram – O zručnosti odsouzených z Věznice Příbram, kteří se v rámci pracovního zařazení od března letošního roku podílejí na revitalizaci Nového rybníka v Příbrami, se návštěvníci mohou sami přesvědčit přímo v jeho areálu.

6.9.2017

V Příbrami chybí pět městských policistů

Příbram /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ -  Udržet plný stav lidí se Městské policii Příbram dlouhodobě nedaří, a to přestože nabízí zájemcům o práci strážníka celou řadu benefitů.  

5.9.2017

Sportovní zařízení města Příbram má nového ředitele

Příbram – Sportovní zařízení města Příbram povede Jan Slaba. Nahradí Petru Zelenkovou, která byla vedením organizace pověřena letos v červnu do jmenování a nástupu nového ředitele. Informovala o tom včera mluvčí radnice Pavlína Svobodová. Radnice v Příbrami se při výběru šéfů svých příspěvkových organizací obrací na personálně poradenskou a zprostředkovací agenturu, zkušenosti s ní hodnotí jako dobré. 

5.9.2017

Listonoh. Živá fosilie připomíná historii Brd

Brdy /FOTOGALERIE/ - Návštěva brdských lesů lidem přináší nejen sportovní vyžití, ale těm pozorným a vnímavým může uštědřit ojedinělý pohled na vzácné druhy živočichů. Jedním z kriticky ohrožených je listonoh letní.  

5.9.2017

Pochod Krajem kamenů je bohatší o koňskou trasu

Petrovice /FOTOGALERIE/ – Toulky zajímavým koutem české krajiny na Sedlčansku nabízí v sobotu 9. září 43. ročník turistické akce Krajem kamenů. Prezenci na startu bude od 7 do 10.30 zajišťovat pořadatel, kterým je Klub českých turistů SK Petrovice, v petrovické základní škole. Na stejném místě je také avizován od 12 do 18 hodin cíl.

4.9.2017

Do školních lavic v Příbrami usedlo přes čtyři sta prvňáků

Příbram /FOTOGALERIE/ - Začal první školní den a do měst se opět vrátil obvyklý ruch. Mladší děti v doprovodu rodičů, starší ve skupinkách se před osmou hodinou ranní vydali ke školním budovám, v nichž pomalu nebylo k hnutí, zvlášť v prvních třídách. Například v Základní škole Jiráskovy sady jsou letos dvě třídy prvňáčků zhruba po třiceti dětech. 

4.9.2017

Prvňáci v Jincích se na úvod školního roku sešli ve třídě mateřinky

Jince /FOTOGALERIE/ – Zahájení školního roku v Základní škole a Mateřské škole v Jincích bylo pro nastávající prvňáčky také slavnostního rázu. Sešli se naposledy ještě se svými kamarády z Čenkova ve své dosavadní třídě v mateřské školce.

4.9.2017

Opravy ve školách nástupu žáků nebrání

Příbramsko - Dnes vítají žáky školy uklizené, vymalované a v některých případech i s úplně novými třídami. Žádné stavební práce začátek školního roku na Příbramsku neposunou.  

3.9.2017

Lidé i v dešti přišli podpořit zvířata k Litavce

Příbram /FOTOGALERIE/ - Nepřízeň sobotního počasí neodradila veřejnost, aby vyrazila do lesoparku k Litavce na Den pro zvíře. Jsou tu k vidění kočky, psi a dokonce i slepice.

3.9.2017

Studenti angličtiny z Příbrami a okolí získají cambridgeské certifikáty

Příbram - Začátek školního roku přinese 76 mladým studentům angličtiny jeden příjemný zážitek. Jejich loňské celoroční úsilí bude odměněno mezinárodním certifikátem potvrzujícím úspěšné složení jazykové zkoušky Cambridge English.

2.9.2017

Profesionální hasiči v Dobříši dostali nový člun

Dobříš /FOTOGALERIE/ - Zbrusu nový záchranářský člun dostala jednotka profesionálních hasičů v Dobříši. Slavnostního předání se zúčastnili vedoucí oddělení služeb Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Petr Chalupník a ředitel příbramského územního odboru Tomáše Horvát, starosta Dobříše Stanislav Vacek, radní Markéta Čermáková a Radek Vystyd.

2.9.2017

Bývalé koupaliště nemá na opravu šanci

Sedlčany – Sedmitisícové Sedlčany se nemohou pochlubit jako jiná i méně lidnatá města přírodním koupalištěm, natož krytým bazénem. Původní koupaliště v blízkosti areálu Sedlčanské kotliny bylo v 90. letech na příkaz hygieniků uzavřeno a pronajato za symbolický nájem místní rybářské organizaci. Jiné vhodné místo vedení radnice a zastupitelé na koupání dosud nenašly. Nehledě na to, že na výstavbu v městském rozpočtu nejsou ani peníze. 

1.9.2017

Podlesí překvapení nepřipustilo, ale Spartak v krajském poháru skončil

Příbramsko – Ve středečním 1. kole krajského fotbalového poháru došlo i na dvě derby týmů z Příbramska. Bez většího překvapení dopadlo měření sil v Rosovicích. Domácí, kteří v předkole dokázali vyřadit Nový Knín, už podruhé favorita nezaskočili a Podlesí vysoko podlehli.

1.9.2017

OBRAZEM: Mladí rybáři z Rožmitálu vyrazili na slavnosti do Třeboně

Rožmitál - Skupina rybářů z Rožmitálu pod Třemšínem vyrazila v srpnových dnech na již tradiční, velkolepé a vyhlášené rybářské slavnosti v Třeboni. Ubytování našli přímo na náměstí a nemohli minout Střední rybářské a vodohospodářské škole Jakuba Krčína v Třeboni.

1.9.2017

Ordinace stomatologů po opravě opět fungují

Sedlčany - Zubní ordinace v městském objektu takzvané staré zadní polikliniky znovu fungují. Uzavřeny byly z důvodu rekonstrukce koncem června. Na srpen začali stomatologové opět objednávat pacienty.  

31.8.2017

Pivovar v podhradí nabídne hudební show, exkurze i nový nápoj

Vysoký Chlumec /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Rok se s rokem sešel a pivovar na Příbramsku opět otevře veřejnosti bránu. Den pivovaru Vysoký Chlumec je především oslavou pěnivého moku a umu českých sládků, kteří tu vyrábí pivo od roku 1466. Sobota 9. září ale nabídne také pořádnou porci muziky a návštěvníci budou mít příležitost při komentovaných prohlídkách nahlédnout do prostor pivovaru. Na bližší informace jsme se zeptali výrobního ředitele pivovaru Víta Zrůbka.

31.8.2017

Některá řemesla dále upadají. Chybějí žáci

Příbram /FOTOGALERIE/ – Když si chce člověk objednat řemeslníka, to se načeká. Truhláři, instalatéři, zedníci jsou těsně před vyhynutím. Zákazníky nestačí odmítat, protože nestíhají. To je dopad toho, že stát už několik let řemesla nepodporuje a většina rodičů chce mít ze svého potomka něco víc než řemeslníka.

30.8.2017

Bývalý knihkupec Vratislav Ebr komiksům nefandí

Příbramsko /FOTOGALERIE/ – Vratislav Ebr je bývalý pražský knihkupec, rozhlasový moderátor, archivář kuriozních knížek a klípků, recesista a jeden z nejvěrnějších obdivovatelů půvabů Častoboře na Příbramsku, kde každý rok na stejném místě na vltavském břehu stanuje.

30.8.2017

Nová smlouva Sedlčan a Mediterry má lépe definovat vztahy a majetek

Sedlčany - Zástupci sedlčanské radnice a společnosti Vamed Mediterra provozující sedlčanskou nemocnici se připravují na důležité jednání. Za účasti právníků obou stran budou v pondělí 11. září odpoledne poprvé projednávat návrh nové nájemní smlouvy, která by měla aktuálně charakterizovat současné poskytování zdravoní péče v městském zařízení a také například jednoznačně specifikovat movitý a především nemovitý majetek.

30.8.2017

Charita je mezi fotbalovými kluby nakažlivá

Příbram /FOTOGALERIE/ – Léčebna dlouhodobě nemocných v Příbrami na Zdaboři v pondělí převzala osm tisíc od milínských fotbalistů na návštěvu Zdravotního klauna.

29.8.2017

Hledáme redaktora/ku zpravodajství pro Příbramský deník

Příbram  - Zajímáte se o regionální dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! 

29.8.2017

Návštěvníci v Brdech parkují, kde je zrovna napadne

Obecnice /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - V létě je největší návštěvnost lesa, pokud rostou houby. „To se tady objeví spousta cizích lidí. Mám dojem, že po houbařích je také v lese největší nepořádek. Běžní turisté jsou vesměs slušní lidé, kteří třeba po ostatních i uklízejí. Když je dobrá úroda borůvek a brusinek, z okolních obcí chodí místní vesměs pěšky až na bývalé cílové plochy, to už je taková tradice,“ říká Václav Pernegr z Lesní správy Obecnice v následujícím rozhovoru.  

29.8.2017

Spořitelna v Rožmitále zavírá pobočku, lidé zuří

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Česká spořitelna ruší pobočku v Rožmitále pod Třemšínem. Obyvatelé zuří, považují to za nehoráznost. „Je to lumpárna, velmi mě to štve,“ reaguje starosta Rožmitálu Josef Vondrášek. Dlouholetým klientem finančního ústavu je jak on sám, tak i město.

28.8.2017

Při fotbalu vybrali peníze a věnovali je pacientům

Příbram – Léčebna dlouhodobě nemocných Příbram na Zdaboři včera dostala osm tisíc od milínských fotbalistů na návštěvu Zdravotního klauna.

28.8.2017

Úklid lesa po lidech stojí majitele dost peněz

Příbramsko – Na léto se po celý rok těší sběrači borůvek, brusinek a samozřejmě houbaři. Co se týká lesních šťavnatých plodů, sezona pomalu kráčí ke konci, ale jak se zdá, houbaři si teprve přijdou na své, záleží na místě.

28.8.2017

Hledáme redaktora/ku sportu pro Příbramský deník

Příbram  - Zajímáte se o sportovní dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! 

28.8.2017

Rekonstrukce nádraží potrvá asi osm měsíců

Sedlčany -  O chystané modernizaci sedlčanského autobusového nádraží se bude nyní mluvit častěji. Dotkne se dopravců i cestujících.  

27.8.2017

Kardinál Duka v Příčovech zavzpomínal na setkání se Svatou Horou

Příčovy /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Příčovy na Příbramsku zažily v sobotu odpoledne výjimečnou událost, která se jistě zapíše do historie Sedlčanska a místních kronik. Obec, v níž žije 319 obyvatel, navštívil kardinál Dominik Duka. Při jeho příjezdu vyhrávala kapela Rudy Ešnera.

27.8.2017

Vítězové soutěže Princ a princezna Berounského deníku převzali své ceny

Králův Dvůr /FOTOGALERIE/ – Další ročník soutěže Princ a princezna Berounského deníku je u konce. V sobotu na Městské slavnosti na zámku v Králově Dvoře převzaly soutěžící děti své ceny a vítězové i královské koruny.

27.8.2017

Zážitky z New Yorku chce Gábina Falcová zachytit ve své nové knize

Sedlčansko /ROZHOVOR/ – Učitelka dublovické školy Gábina Falcová se letos uvedla jako spisovatelka knihou „Diagnóza: Učitelka“. Po nákladu se jen zaprášilo, proto vydavatelství Triton reagovalo na nebývalý zájem čtenářů dotiskem. A nejen to. Její humor byl tak nakažlivý, že ji požádalo o sepsání další knížky. A Gábina už ví, co bude z části jejím obsahem. Chce v ní zpracovat zážitky ze svého letošního prázdninového týdenního pobytu v New Yorku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení