VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Příbramsko

30.1.2018

O režimu parkování radní rozhodnou v únoru

Příbram – Od loňska vzniká na území města několik nových parkovišť. Radnice si od nich slibuje zlepšení husté dopravy a problémů s parkováním nejen v centrum města, ale také na Drkolnově nebo v okolí „Křižáků“. Veřejnost ale zajímá, jestli budou placená nebo ne.

29.1.2018

Drahošovi voliči na Příbramsku neskrývají zklamání

Příbramsko – Přestože na Příbramsku stejně jako v celých středních Čechách Jiří Drahoš v druhém kole porazil Miloše Zeman poměrem 51,08% ku 48,92%, tak Drahošovi příznivci neskrývají nad těsnou celorepublikovou prohrou jejich favorita zklamání.

27.1.2018

VOLBY OBRAZEM: Účast ve druhém kole zřejmě přesáhne 60%

Příbramsko - Druhý den voleb je sice účast jako obvykle nižší, ale i tak vyšší než v prvním kole před 14 dny. Kolem poledne hlásily jednotlivé okrsky účast kolem 60 až 70%.

27.1.2018

VOLBY OBRAZEM: V Novém Kníně chodí k volbám jiní lidé než v prvním kole

Nový Knín - Druhé kolo prezidentských voleb v Novém Kníne probíhá poklidně. K 11 hodině mají obě volební místnosti zaznamenanou volební účast přes 60 procent zapsaných voličů. "Včera byla účast větší než v prvním kole, za první hodinu dorazilo přes 100 voličů, v druhé hodině také. Dnes už chodilo lidí méně, ale zase jsou to jiní, než přišli v prvním kole," říká předsedkyně volební komise.

27.1.2018

Městská policie hlídala, aby byly volby klidné

Dobříš – Od startu voleb kontrolovali strážníci dobříšské městské policie, zda je všechno v pořádku, nikde nevznikají žádné potyčky mezi oběma stranami voličů a volební místnosti jsou bezpečné. 

27.1.2018

Volební účast v druhém kole prezidentských voleb překonává očekávání

Příbramsko – Volební místnosti pro druhé kolo prezidentských voleb se otevřely včera ve dvě hodiny odpoledne. Členové některých komisí byli překvapení, že za dnešek a zítřek dostanou pouze 200 korun. Důvod je ten, že si špatně přečetli podmínky, kde prý bylo uvedeno, že za druhé kolo je „příplatek“ 200 Kč. Tedy pouze 200 korun za oba dny.

26.1.2018

VOLBY OBRAZEM: O prezidentské volby je na Příbramsku velký zájem

Příbramsko - O prezidentské volby je v Příbrami velký zájem. Účast je kolem 30 % a to jak v samotné Příbrami, tak i v přilehlých osadách, například v Žežicích. Kolem čtvrté hodiny odpoledne přišla k urně ve 4. volebním okrsku stejně jako v prvním kole i Anastázie Davidová, která v letošním roce oslaví 101. narozeniny a pamatuje všechny československé a české prezidenty.

26.1.2018

KRÁTCE: Veřejné bruslení nebo přilepšení pro zaměstance města

Příbramsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

26.1.2018

Zastupitelstvo narušila výhružná SMS

Příbram – Letošní první zasedání zastupitelstva, které se uskutečnilo 22. ledna, bylo v mnohém nové. Zastupitelům se například všech dvacet bodů podařilo projednat za necelé dvě hodiny a tím vytvořili nový rekord. Bohužel ten vytvořili i v tom, že se stihli pohádat už u pátého bodu a nikoli až na závěr v diskuzi, jak bývá zvykem. Bohužel další novinkou byla i výhružná SMS, kterou při projednávání právě pátého bodu, tedy plánu činnosti kontrolního výboru, dostal jeho předseda opoziční zastupitel za ČSSD Juraj Molnár.

25.1.2018

KRÁTCE: Cykloboxy v Příbrami

Příbramsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu

25.1.2018

Děti si otestovaly znalosti o přírodě v soutěži YPEF 2018

Jince - Děti a studenti z okolí Brd, především z Příbramska a Berounska, změřili již po čtvrté své síly v soutěži s názvem YPEF 2018 (Young People in European Forests – Mladí lidé v evropských lesích).

24.1.2018

Kladenská nemocnice může dětem nabídnout lepší vyšetření i příjemně

Kladno – Neobyčejný oxymetr určený k monitorování okysličení tkání ve středu doplnil vybavení dětského oddělení kladenské nemocnice. Přístroj za více než sto tisíc korun je pozoruhodný přesevším tím, že jeho senzory neobsahují kovové díly, a tak mohou být připojeny na pacienta i během vyšetřování pomocí magnetické rezonance.

24.1.2018

KRÁTCE: Zloději kradou i vrata od garáže

Příbramsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

24.1.2018

Lékař příbramské nemocnice získal ocenění za publikaci roku

Příbram - Když už člověk skončí s nějakým zraněním nebo náhlou příhodou na pohotovosti, přeje si, aby se o něj postarali ti nejzkušenější odborníci. Jednoho z nejlepších je možné najít i v příbramské Oblastní nemocnici. Jmenuje se Martin Polák a získal ke konci loňského roku prestižní ocenění od Společnosti Jana Evangelisty Purkyně za nejlepší odbornou publikaci roku 2016. Jeho kniha se jmenuje Urgentní příjem a vyšla už ve druhém vydání. Obě vydání jsou však v tuto chvíli rozebraná.

24.1.2018

Ručí za volby za 60 korun za hodinu

Příbramsko – Druhé kolo prezidentských voleb se nezadržitelně blíží. A s ním nastane i další dvoudenní práce ve volebních místnostech pro členy volebních komisí. Zasedat v nich je čest a zodpovědnost, není to ale žádné finanční terno. V minulosti se částka navýšila naposledy před devíti lety. Sice byly navýšeny odměny, ale přidáno na pět set korun za další volební kolo dostali od voleb do parlamentu jen předsedové komisí a zapisovatelé, ostatní členové komisí dostanou za další kolo dohlížení na průběh voleb navíc 200 korun.

24.1.2018

Prezident může leccos. Zastavit migranty ne

/INFOGRAFIKA/ Novinové rozhovory a televizní spoty jsou plné slibů, návrhů a pohledů prezidentských kandidátů na to, jak by měly vypadat daně, důchody, vybavení armády nebo volba starostů. Nic z toho přitom prezident zařídit nemůže. V České republice je parlamentní systém s dominantní rolí sněmovny, Senátu a vlády.

23.1.2018

Nad sportovní halou visí otazník kvůli povrchu

Petrovice u Sedlčan – Největší investicí obce v letošním roce bude určitě výstavba kryté sportovní haly, kde se počítá s náklady ve výši 15,5 miliónů korun a s možností rozložení celé investice do dvou let. Ovšem v současné době veškeré další kroky zamrzly na tom, jaký bude mít povrch.

23.1.2018

KRÁTCE: Hvězdy zářily nad Příbramí

Příbram – Příbram nemá vlastní funkční hvězdárnu, ale k radosti jejích obyvatel město navštívili odborníci z Hvězdárny v Žebráku na Berounsku. Kvůli zatažené obloze a drobnému sněžení ale nebylo možné přímé sledování měsíce. Naštěstí měli hvězdáři v záloze plán B, a tak se v Kostkách Příbram v pondělí 22. ledna od 17.30 odehrál připravený tématický program pro děti, povídání a také předpřipravené promítání pozorování měsíce a prohlídka noční oblohy. Návštěvníci akce tak nebyli o nic ochuzeni a poznatky o obloze přece jen získali.

22.1.2018

Oběti obou světových válek připomene nová kniha

Příbram – V letošním roce připravuje Hornické muzeum Příbram vydání knihy Pomníky a památníky světových válek. Tu sedmnáct let připravoval ředitel muzea Josef Velfl společně s vedoucím Památníku Vojna Václavem Trantinou. Kniha mapuje pomníky, památníky, pamětní desky, ale také třeba hroby obětí obou světových válek na Příbramsku.

22.1.2018

OBRAZEM: Lyžaři si užívají středočeskou sjezdovku

Jetřichovice – Ve středočeském lyžařském areálu Monínec, vzdáleném 50 kilometrů od Příbrami a 17 kilometrů od Sedlčan, najdou lyžaři 50 až 80 centimetrů technického sněhu na 1200 metrů dlouhé sjezdovce. Již několik dní za sebou připadlo několik centimetrů nového sněhu, přesto sněhová děla jedou stále naplno

22.1.2018

KRÁTCE: Jednání o bazénu a nová parkovací místa

Příbramsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

22.1.2018

Trio Inflagranti přiveze do Sedlčan kromě světových hitů i Josefa Vojtka

Sedlčany - Unikátní spojení dívčího smyčcového tria Inflagranti s doprovodnou rockovou kapelou a frontmana skupiny Kabát Josefa Vojtka nabízí pořad Live At Broadway. Sedlčanský Kulturní dům Josefa Suka jej hostí ve středu 24. ledna od 19.30 hodin a nejen o něm jsme si povídali s houslistkou a uměleckou vedoucí souboru Inflagranti Markétou Muzikářovou.

20.1.2018

KRÁTCE: Následky vichřice Friederik jsou již téměř odstraněny

Příbramsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

20.1.2018

Nový nebezpečný trend: smartphone zombies

Příbramsko – Počet smrtelných nehod sice ve Středočeském kraji poklesl, objevil se ale nový nebezpečný trend. Problémem totiž začínají být smartphone zombies, čili chodci s chytrými telefony, kteří pozorně sledují displej mobilního telefonu a nevnímají nic z dění okolo.

20.1.2018

Za nástup k policii leží na stole nabídka 150 tisíc korun

Příbramsko - Za 150 tisíc korun si lze koupit například nejdražší fotoaparát od Nikonu. Také deset let starou Škodu Fabia nebo si pořídit moderní designovou kuchyni Gorenje. S jednou podmínkou - nastoupit k policii.

19.1.2018

Volby rozdělily Česko, mezi lidmi hoří spor Zeman versus Drahoš

Příbramsko - Druhé kolo prezidentských voleb se blíží, začne již v příštím týdnu. Dveře volebních místností se otevřou v pátek 26. ledna. Voliči mají pomocí hlasovacích lístků rozhodnout o tom, kdo v tomto kole zvítězí a ujme se na následujících pět let úřadu prezidenta České republiky. Bude to znovu Miloš Zeman anebo na místo hlavy státu nastoupí nově Jiří Drahoš?

19.1.2018

KRÁTCE: Začíná plesová sezóna a dopadení řidičů pod vlivem drog

Příbramsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

19.1.2018

Dobříšská knihovna: nespoléhá pouze na peníze od města

Dobříš - Městské knihovny v celé republice mají obvykle status příspěvkové organizace města, což znamená, že jsou plně závislé na tom, jaký jim jejich zřizovatel schválí rozpočet. Situace se tak pochopitelně město od města velmi různí a hodně záleží na tom, nakolik je vedení města schopno pochopit důležitost této instituce pro zdravý chod a vývoj města. Bohužel stále jsou města a obce, kde jako by se zastavil čas a podpora je zde tak malá, že knižní ani programová nabídka nemůže uspokojit potřeby obyvatel.

18.1.2018

Českou republikou se prohnala vichřice Friederik

Příbramsko - Počasí opět ukázalo svou sílu. Ve čtvrtek 18. ledna odpoledne a večer se Českou republikou prohnala vichřice Friederik. Celkový největší zaznamenaný náraz větru byl na Fichtelbergu s rychlostí 48,4 metrů za sekundu, tedy 174 kilometrů v hodině. Jako pravděpodobné konečné výsledky vichřice k 18. hodině jsou v příbramském regionu v Rožmitále pod Třemšínem rychlost větru 24 metrů za sekundu, to je 86 kilometrů v hodině a v Příbrami 23 metrů za sekundu, tedy 83 kilometrů v hodině.

18.1.2018

Bývalí členové pěveckého sboru zavzpomínali na svého sbormistra

Příbram – Bývalí členové pěveckého sboru Antonína Vepřeka si na příbramském hřbitově u jeho hrobu připomněli 40. výročí jeho úmrtí. Zaznělo několik písní, které sbor pod jeho vedením zpíval a nechybělo ani zapálení svíček a položení několika květin.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT