VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Příbramsko

27.8.2017

Častoboř vzpomínala na táborovou legendu

Příbramsko - Jaroslavu Muchovi, legendárnímu vedoucímu dětských letních táborů na Častoboři, věnovali účastníci třetího turnusu vzpomínku.

26.8.2017

Rady do zahrady

Příbramsko - Opět jsme pro čtenáře připravili několik rad do zahrady.

26.8.2017

Rožmitálem koluje petice za záchranu zámku

Rožmitál – Občanská iniciativa za záchranu rožmitálského zámku zveřejnila otevřený dopis pro majitele rozpadající se památky v Rožmitále pod Třemšínem. Vlastníkům objektu bude zaslán spolu s podpisy pod peticí, kterou iniciativa vytvořila.

25.8.2017

Počet nevyléčitelně nemocných lidí stoupá

Příbram – Péče o nevyléčitelně nemocné lidi má a bude mít v Příbrami větší zastoupení. To je dobrá zpráva pro rodiny, které si o těchto službách v minulých letech mohly nechat jen zdát. 

24.8.2017

Přivaděče vody na Orlíku dostaly po 55 letech nový nátěr

Solenice – Novým vnitřním nátěrem se od letošního léta pyšní přivaděče k turbínám prvního a druhého soustrojí vodní elektrárny Orlík. Po loňském nátěru „trojky“ a „čtyřky“ jsou tak poprvé za 55 let provozu největší české akumulační vodní elektrárny její přivaděče jako nové. 

24.8.2017

Obec Jerusalem má po sporech o území svůj katastr

Příbram - Město Příbram a Obec Háje dlouhá desetiletí sdílely to samé území. Tato chyba v katastrálních hranicích, tedy stav, kdy nějaká část obce leží na území jiné obce – v našem případě, kdy části města Příbram - Jerusalem a Jesenice - ležely na území obce Háje – se podařilo vyřešit dohodou o změně hranic obcí.

24.8.2017

OBRAZEM: Za peníze z brigády se Lucie Kaderková podívá k moři

Sedlčany - Brigádu v Regionálním informačním středisku v Sedlčanech si Lucie Kaderková, studentka Obchodní akademie a Vyšší odborné školy v Příbrami, pochvaluje.

24.8.2017

Obce zaplatí agentuře podle počtu obyvatel

Příbram /FOTOGALERIE/ – V jiných regionech, ale i v zahraničí je běžné, že rozvoj a propagaci turistiky chráněných oblastí zaštiťují takzvané destinační agentury. Se vznikem CHKO Brdy se objevily dvě tyto společnosti, které měly zájem o Brdy. Protože ale nedokázaly najít společnou řeč a dotační podpora je možná pouze pro jednu z agentur, vložil se do toho Středočeský kraj. V Deníku jsme o tom již informovali.

23.8.2017

OBRAZEM: Sníh v srpnu na Příbramsku? Nic nemožného!

Sedlecko-Prčicko - Největší středočeský ski areál Monínec u Sedlce-Prčice umožnil zájemcům v uplynulých srpnových dnech první zimní radovánky. Na lyžování to sice ještě nebylo, ale na pořádnou koulovačku nebo na postavení sněhuláka bylo umělého sněhu dost a dost. Hromady sněhu zpestřily také závod cyklistům.

23.8.2017

Marie Krejčová oslavila 101. narozeniny

Dobříš - První narozeniny v druhém století svého života oslavila v neděli klientka Domova seniorů Dobříš paní Marie Krejčová. K velkému životnímu jubileu přijela oslavenkyni popřát Jaroslava Němcová, radní pro oblast sociálních věcí. Ke gratulantům se připojila ředitelka domova Marie Doležalová, personál s klienty a v neposlední řadě rodina oslavenkyně. 

23.8.2017

Krmením mohou návštěvníci zvířata v malé zoo zabít

Příbram /FOTOALERIE/ - Na ovce kamerunské, ale nově i na muflony se mohou zájemci přijít podívat do příbramského Lesoparku Litavka. V prostoru za fotbalovým stadionem již od loňska funguje neveliká obora s těmito zvířaty.

23.8.2017

S půjčováním kol obec sekla kvůli vandalům

Příbramsko – Je fajn někam vyrazit a půjčit si jízdní kolo. Zvlášť za lidovou cenu, což se o sazbách soukromých půjčoven říct nedá, ale ty městské nebo obecní drahé nejsou. Je to výhoda? Pro někoho ano, pro jiného ne. 

22.8.2017

U pevnosti vznikne zřejmě dělostřelecká expozice

Příbram /FOTOGALERIE/ - Armáda předala Vojenskému historickému ústavu do užívání cvičný objekt Jordán. Jde o pěchotní srub československého opevnění v severním svahu kopce Houpák v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy. Bývalá cílová plocha Jordán spolu s pěchotním srubem náleží k nejnavštěvovanějším lokalitám oblasti.  

22.8.2017

O peníze na parkovací dům město zažádá v září

Příbram – Už osm let se v Příbrami mluví o parkovacím domě, který by řidičům usnadnil život. Ještě za bývalé radnice se hovořilo o jeho umístění pod náměstí T.G.M., což vzhledem k podloží nebyla přijatelná varianta. Bývalí radní poté plánovali dům na parkovišti u nemocnice.

21.8.2017

Areál Nového rybníka bude ještě atraktivnější

Příbram /FOTOGALRIE/ - Zatímco v předchozích sezonách bylo koupání a pobyt v areálu Nového rybníku v Příbrami nouzovým řešením pro ty, kteří nemají možnost vycestovat z města za lepším, v současné době je vyhledávaným místem nejen pro děti, ale pro celé rodiny. Dokazuje to letošní návštěvnost, která se sice nedá vyčíslit, protože radnice nevybírá vstupné, ale stačí se tam zajít podívat.  

20.8.2017

Na ruční česání přijela posila z Moravy

Přílepy – Mezi prvními letos opět padly v sobotu štoky na chmelnici u Kutílků při dalším mistrovství v ručním česání chmele. Začátek letos odstartoval výstřel z pistole na návsi. Odtud se česáči chvatně vydali na chmelnici. Museli bojovat s pěkným bahnem, protože se tu v noci přehnala pořádná bouřka. Ale to nikoho neodradilo.

20.8.2017

OBRAZEM: O víkendu Dobříš patřila psím sportům

Dobříš - Již 12. ročník Mezinárodního kynologického festivalu CACIT se uskutečnil o víkendu v Dobříši. Jde o jednu z největších sportovně kynologických akcí ve střední Evropě. Soutěžilo se až do nedělního odpoledne v pěti kynologických disciplínách.

20.8.2017

Úspěchy na Povltavské výstavě sklízeli také mladí chovatelé

Sedlčany – Z 32. ročníku Povltavské výstavy králíků, holubů a drůbeže v Sedlčanech na Příbramsku, která bývá spojena s okresní výstavou, si odnášeli nejúšpěšnější chovatelé poháry a čestné ceny.

20.8.2017

Rady do zahrady: něco pro zdraví

Příbram - Přečtěte si další rady od pěstitele Petra Kumšty.

20.8.2017

Kraj slibuje peníze na rozvoj Podbrdska

Příbramsko /FOTOGALLERIE/ - Rozvojem turismu a propagací Chráněné krajinné oblasi (CHKO) Brdy se v okrese Příbram původně chtěly zabývat dvě agentury. První je Ekologické centrum Orlov se svoji Destinační agenturou Brdy. Pod Příbramí se rýsoval druhý subjekt ve spolupráci s Vojenskými lesy a statky, které hospodaří na území bývalého vojenského újezdu Brdy. Mezi oběma subjekty ale vznikly třenice, do nichž se vložil Středočeský kraj se svým projektem.  

19.8.2017

Omezený provoz ORL stále vyvolává obavy

Příbram – Nedostatek lékařů v příbramské nemocnici vedl k organizačním změnám, konkrétně k omezení péče oddělení ORL. Vzhledem k tomu, že se jedná o jeden z nejvytíženějších oborů, vyvolávají tyto změny časté dotazy lidí na sociálních sítích, jak to s péčí o pacienty vlastně bude.

18.8.2017

Povodeň 2002: V Sedlčanech se škody vyšplhaly na desítky milionů

Sedlčany - Vzpomínky na události před patnácti lety pro Sedlčanské nejsou vůbec příjemné. Povodeň v roce 2002 zaplavila část města. V tom roce byly tenisové kurty těsně před dokončením a před předáním. Naráz se ocitly úplně pod vodou. Na povodeň doplatila celá údolní niva od zahradnictví v Nádražní ulici, které bylo úplně vyplavené. Stejně tak tristní pohled byl na areál chovatelů, objekt stavební firmy, na uhelné sklady. Zatopený byl Kovošrot, u něhož se utrhla a odplavala lávka přes Mastník.   

18.8.2017

Předzahrádky restaurací jsou terčem kritiky

Příbram /FOTOGALERIE/ -  Třetí měsíc platí zákaz kouření v prostorách restaurací. Zapálit si cigaretu u piva či po jídle je možné jen venku. Předzahrádky snad nikdy nebyly tak obsazené jako letos.  

17.8.2017

Dobříš bude o víkendu patřit psům. Hostí mezinárodní kynologický festival

Dobříš - O nadcházejícím víkendu se koná v Dobříši již 12. ročník Mezinárodního kynologického festivalu CACIT. Tento již tradiční svátek kynologů je jednou z největších sportovně kynologických akcí ve střední Evropě.

17.8.2017

Starostové odvrátili záměr těžařské společnosti

Sedlčansko – Obce Sedlčanska brání zdroj pitné vody ve vrchu Křemenice. Těžařská společnost AGIR, kterou vlastní švýcarský majitel, měla v úmyslu zahloubit lom Skoupý o šestnáct metrů a čerpat důlní vodu. 

16.8.2017

Březnický konvent opět ožije loutkami a hudbou

Březnice /FOTOGALERIE/ – Již posedmé bude v sobotu 19. srpna patřit nádvoří bývalé jezuitské koleje (Konvent) loutkovému divadlu. Akce s názvem Konvent plný loutek začíná ve 13 hodin a vystoupí zde Divadlo Cirkus Žebřík a Jiří Bilbo Reidinger. V 17.30 hodin bude následovat koncert písničkářky Sylvie Krobové.

16.8.2017

Kamýk byl při povodni nejvíce postiženou obcí

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Solenice a Kamýk byly před 15 roky při katastrofální povodni nejpostiženější obcí regionu. Když se povodňová vlna hnala Vltavskou kaskádou, zatopila Solenice pod hrází Vodního díla Orlík a pod vodou se vzápětí ocitl i Kamýk nad Vltavou. Zaplaveno bylo 60 objektů, z toho 37 rodinných domů.  

16.8.2017

Do školy na otisk prstu? Všude to tak nejde

Příbram - Ochrana dětí ve školních zařízeních před případnými útočníky zůstává horkým tématem. Zřizovatelé škol se k jejich zabezpečení stavějí různě. Někde preferují zamčené dveře a zvonek, jinde zavádějí čipy nebo čtečky otisků prstů.  

16.8.2017

Uživatelé skateparku se těší na "bazén"

Příbram /FOTOGALERIE/ - Nad tratí u bývalého Junior klubu se rozevírá křoví a po písčité vyježděné cestě z něho vyjíždí na kole s nízko nastaveným sedlem zhruba sedmnáctiletý kluk v kšiltovce, s batohem na zádech a tetováním na krku. Je trochu zklamaný, nikdo tam není.

15.8.2017

Lidé v Solenicích se už povodní nebojí

Solenice /FOTOGALERIE/ - Před 15 lety, 13. srpna 2002, se v příbramském okrese projevila povodeň nejvíce. Začala totiž přetékat hráz Vodního díla Orlík. V Solenicích se v ten den vyklízelo přízemí budov u Vltavy. Lidé stavěli hrázky z pytlů písku, utěsňovaly se vchody do budov. Pomáhali hasiči, policie i obyvatelé.    

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení