VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Příbramsko

18.1.2018

Jak správně čelit útoku se učily ženy a dívky na kurzu sebeobrany

Příbram – Kurz sebeobrany pro ženy absolvovalo několik desítek dívek a žen v Boxérně The Champions. Jak úspěšně čelit agresorovi jim vysvětloval a ukazoval instruktor oddílu krav maga KAPAP Michal Janoušek. Kurzy se konají pravidelně vždy o víkendu a zúčastnit se může každý, kdo má zájem.

18.1.2018

KRÁTCE: Padající sníh a námraza komplikují dopravu

Příbramsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

18.1.2018

Svatá Hora má být opět jasnou dominantou města

Příbram – Již delší dobu město Příbram řeší přestárlou městskou zeleň, která pomalu začíná způsobovat problémy. Po podzimní vichřici se ocitlo na zemi několik stromů a mnoho větví. Bezpečnostní riziko však není jedinou věcí, kterou se radnice zabývá. Další věcí je, že nyní je řádný výhled na baziliku pouze směrem od Nové Hospody a i podle fotografií a pohlednic ještě například ze 70. let je vidět, že kolem kostela nebyla taková džungle. Proto chce město probrat stromový porost a tím otevřít a opticky zvýraznit Svatou Horu. Záměrem je zlepšit dálkový pohled na příbramskou svatohorskou dominantu, která se nachází na vrchu nad městem v nadmořské výšce 586 metrů.

17.1.2018

OBRAZEM: Teplákový den slavili i na Příbramsku

Rosovice - Tepláky jsou synonymem pohodlí a domácí pohody. Vyzkoušet si den pouze v teplácích i při výuce se rozhodly učitelky v Základní škole a mateřské škole v Rosovicích v úterý 16. ledna. Celý den pojaly poklidněji a s dětmi si hrály a soutěžily. Vyhlášena byla soutěž o nejlepší tepláky a vítěz se volil odpoledne.

17.1.2018

V Novém Kníně mají obyvatelé všestranný povodňový plán

Nový Knín - V dnešní době, kdy je počasí stále nevyzpytatelnější a období sucha střídají přívalové deště a bleskové povodně, mohou lidská obydlí ohrozit i malé, většinu doby zanedbatelné potůčky. Po dešti se rychle rozvodní a mohou způsobit i značné škody.

17.1.2018

Veřejná sbírka na opravu kostela v Obděnicích

Obděnice – Příbramský region nabízí obrovské bohatství krásných a starých památek. Bohužel některé nejsou v příliš dobrém stavu. Naštěstí se často najdou lidé, kterým jejich osud není lhostejný a pokusí se o nápravu.

16.1.2018

KRÁTCE: Studentské volby a povinná výživa

Příbramsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

16.1.2018

V mezinárodní vědomostní soutěži změří své síly také děti a studenti z Brd

Jince- Své znalosti poměří děti a studenti z okolí Brd, především z Příbramska, v soutěži YPEF 2018 (Young People in European Forests – Mladí lidé v evropských lesích). Místní kolo této mezinárodní vědomostní soutěže o lesích, lesnictví a přírodě pro ně v Jincích zorganizují užv úterý 23. ledna lesní pedagogové Vojenských lesů a statků (VLS).

16.1.2018

Obecnické hasiče trápí neukáznění turisté

Obecnice – O uplynulém víkendu se konala valná hromada sboru dobrovolných hasičů v Obecnici. Mezi probíranými tématy vyčnívala dvě, financování dobrovolných hasičů od Středočeského kraje, kde pro příští rok bude pro ně jen obtížné žádat o dotace na výzbroj a výstroj a pak problémy spojené se zásahy v CHKO Brdy.

16.1.2018

OBRAZEM: Tradiční zimní výstup z Nepomuku na Pražák

Nepomuk – Romantický zimní výšlap na druhý nejvyšší vrchol Brd Prahu organizovaný Klubem přátel Mrázka, si zájemci užili v sobotu 13. ledna. Startovalo se z Nepomuku v 10:45. Letošní ročník byl již patnáctý a zúčastnily se ho stovky lidí, nahoře na kopci i cestou to vypadalo téměř jako na Václavském náměstí v Praze. Finanční prostředky z patnáctého ročníku poputují z největší části na podporu malého Vilémka, který si přes svůj těžký hendikep užívá světa a lásky rodičů. Peníze půjdou na terapii a kompenzační pomůcky.

16.1.2018

Sčítání vodních ptáků přináší zajímavá fakta i o ptačí chřipce

Příbramsku – Na čtyři stovky dobrovolníků, zejména amatérských ornitologů, se o víkendu vydaly sčítat vodní ptáky zimující v Česku. Cílem mezinárodní akce, do které se zapojují lidé na pěti kontinentech, je zjistit, jak opeřenci reagují na změny klimatu a mění své zvyky. Sčítání se letos konalo po třiapadesáté.

15.1.2018

Na Příbramsku v prvním kole zvítězil Zeman

Příbramsko – Na Příbramsku se stal vítězem prvního kola voleb Miloš Zeman. Od voličů dostal 21 472 hlasů, což je 36,14%. Na druhém místě skončil Jiří Drahoš s 17 198 hlasy, tedy 28,95%. Na Příbramsku volilo ve 226 okrscích z 92 425 registrovaných voličů 59 734 lidí, volební účast byla tedy 64,63%, tedy víceméně stejně jako v podzimních parlamentních volbách. Odevzdaných obálek bylo 59 719, z nich bylo 319 hlasů neplatných.

14.1.2018

OBRAZEM: Retro aneb Co rodiče málem vyhodili

Dobříš - Kvarta Gymnázia Karla Čapka v Dobříši se zapojila do soutěžního projektu Národního muzea v Praze a Slovenského národného múzea v Bratislavě s názvem 100 let Československa v naší škole. Úkolem studentů bylo uspořádat výstavu zdánlivě obyčejných věcí z období společného státu Čechů a Slováků. 

13.1.2018

Hry, hlavolamy a klamy pro velké i malé

Příbram – Do prostor Galerie Františka Drtikola se po čtyřech letech v pozměněné podobě vrátila interaktivní výstava Hry a klamy, která v sobě kombinuje hru, zábavu i poučení, zahrnuje na sedm desítek exponátů, které jsou přímo určené k vyzkoušení, vyřešení nebo soutěžení.

13.1.2018

Dění v CHKO Brdy očima policie

CHKO Brdy - Od vzniku Chráněné krajinné oblasti Brdy má obvodní oddělení Příbram – venkov na starost také její středočeskou část, kde policisté dohlížejí na veřejný pořádek. Se vznikem CHKO došlo na služebně k navýšení počtu příslušníků a přibyla technika, konkrétně terénní vozidla, čtyřkolky a drony. Rozsah přečinů, které musí oddělení řešit, je opravdu široký, od pokut za nelegální vjezd, přes rozdělání ohně, koupání v nádrži s pitnou vodou až po pytláctví.

13.1.2018

Svatby na Sedlčansku přibývají, lidé nikoli

Sedlčany – V posledních letech přibývá na Sedlčansku uzavřených sňatků. Loni jich ve městě a okolí bylo uzavřeno 128, zatímco v roce 2013 bylo v Sedlčanech uzavřeno jen 101 manželství.

13.1.2018

KRÁTCE: Cvičení se odkládá, důvodem je zranění sportovní lektorky

Příbramsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

13.1.2018

O volby je podobný zájem jako na podzim

PŘÍBRAMSKO – Včera ve 14 hodin se k volebním místnostem vydali první voliči, kteří chtějí vybrat českého prezidenta na příštích pět let. Zájem o první kolo prezidentských voleb je poměrně vysoký, asi jako v podzimních volbách do sněmovny.

13.1.2018

V Sedlčanech se daří snižovat náklady na teplo

Sedlčany – Jak bude do budoucnosti vypadat centrální vytápění v Sedlčanech, museli zástupci města rozhodnout již v předešlých letech. Stávající vytápěcí jednotky byly již nevyhovující a jejch provoz zbytečně náročný a drahý. Novým řešením je technologie, kdy jednotka vyrábí elektřinu a zároveň produkuje teplo, které bude vytápět domovy obyvatel.

12.1.2018

OBRAZEM: První volební den na Příbramsku

Příbramsko - První volební den na Příbramsku zachytili naši redaktoři přímo ve volebních místnostech. V Dobříši i Novém Kníně byli v pátek odpoledne u voleb vidět především senioři. Místnosti se dnes uzavřou ve 22 hodin. Podívejte se na přiloženou fotogalerii.  

12.1.2018

Sedlčanská nemocnice bude fungovat i do budoucna

Sedlčany – Mezi občany Sedlčan a okolních obcí již několik měsíců trvaly obavy o další fungování sedlčanské nemocnice. Město a nájemce nemocnice společnost Medittera vedli dlouhá jednání a řešili na nich dodatek nájemní smlouvy, v němž bylo nutné se shodnou o věcech důležitých pro další fungování zdravotnického zařízení. Šlo například navýšení o nájemného na 1,9 milionu korun a o možnost jeho zvyšování vzhledem k nárůstu inflace a také blíže definovat účel nájmu.

12.1.2018

Příbramské radnici se nelíbil rozpočet opravy aquaparku

Příbram – Komplikace provázejí plánovanou rozsáhlou rekonstrukci příbramského bazénu. Nejprve došlo k posunutí termínu zahájení prací z letošního na příští rok a nyní se radnici ještě nelíbí výše rozpočtu a jeho odůvodnění, podle vedení města nebyl dostatečně zpracovaný.

12.1.2018

KRÁTCE: Nabídka práce v Sedlčanech a prodloužené permanentky

Příbramsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

12.1.2018

O volby je nebývalý zájem, město vydalo stovky průkazů

Příbramsko – S úderem 14 hodiny se dnes na Příbramsku otevřou dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči budou dnes a zítra vybírat z devíti kandidátů nového prezidenta republiky.

11.1.2018

Na startovací byty mladí na Příbramsku spoléhat nemohou

PŘÍBRAMSKO – Zdražují úrokové sazby, hypotéka tím prodražuje i bydlení, stoupají ceny bytů i nájemného. Nejvíce na to doplácí mladé rodiny, které při horších podmínkách nedosáhnou na vlastní bydlení. Některá města proto podporují takzvané startovací byty právě pro mladé rodiny, bohužel to není případ Příbramska, kde se většina bytového fondu velkých měst už prodala do soukromého vlastnictví.

10.1.2018

KRÁTCE: Opilá řidička, komedie v divadle, nebo maturitní ples

Příbramsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

10.1.2018

CHKO Brdy pro přírodu získala za první dva roky 7,5 milionu korun

CHKO Brdy - Za dva roky od jejího založení v roce 2016 byla v CHKO Brdy udělána opatření pro přírodu za téměř 7,5 milionu korun z dotací Ministerstva životního prostředí Programu péče o krajinu.

10.1.2018

KRÁTCE: Uzavírky v Kamýku nebo kurz sebeobrany v Dobříši

Přibramsko - Přinášíme vám stručné zprávy z regionu.

9.1.2018

Policie pátrá po Anně Sýkorové

Kladno – Policistům bylo oznámeno Dětským diagnostickým ústavem v Praze-Krči, že jeho chovankyně, Anna Sýkorová, se nevrátila zpět z návštěvy u matky v Kladně.

9.1.2018

Vykradení automobilu zabráníte obezřetností

Dobříš – Po novém roce se na dobříšských sociálních sítích rozhořely debaty o mnoha vykradených automobilech v nákupních zónách v Dobříši, podle kterých se měli zloději zaměřovat především na automobily s nakoupenými věcmi.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT