VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Příbramsko

9.1.2018

Srážek se zvířaty na příbramských silnicích přibývá

PŘÍBRAMSKO – Srážek vozidel se zvěří na silnicích bývalého příbramského okresu přibývá. Vyplývá to ze statistik dopravní policie. V loňském roce zavinila na Příbramsku zvířata celkem 368 dopravních nehod. To je o 84 srážek více než v roce 2016. Způsobené škody přesáhly tři milióny korun.

8.1.2018

Voličský průkaz jen do středy

Příbram – O víkendu se koná první kolo prezidentských voleb. Stejně jako do parlamentních v nich lze volit i mimo své bydliště, ale pouze s platným voličským průkazem. Ten je možné ještě tento týden získat.

8.1.2018

Za volant pod vlivem alkoholu nebo drog usedá stále velký počet řidičů

Příbramsko – Rok se s rokem sešel a nastává bilancování toho uplynulého. Každoročně touto dobou nejrůznější instituce zveřejňují statistiky za uplynulý rok, jako například kolik řidičů v minulém roce usedlo za volant pod vlivem návykových látek. Zvyšuje se či snižuje jejich počet? Často je to ale neveselé čtení. I když jsou výjimky.

8.1.2018

Poplatky za odpad a za psy musejí být uhrazeny do konce března

Příbram – Vánoce, Nový rok i Tři králové jsou za námi, vánoční stromečky jsou odstrojené a začínají běžné dny nového roku. A s nimi přicházejí například kromě snahy shodit nabraná kila i každoroční občanské povinnosti, jako je například povinnost uhradit poplatek za svoz odpadu a za pejsky.

8.1.2018

Kolaps veřejné autobusové dopravy by na Příbramsku hrozit neměl

Příbramsko - Na šedesát starostů měst a obcí Středočeského kraje se před nedávnem sešlo na společném jednání ohledně veřejné dopravy ve Středočeském kraji. Dlouhodobě společně apelují na zástupce kraje, aby přehodnotili současný stav plateb dopravcům a napravili toto dosud velmi netransparentní prostředí. Obce teď po změně zákona mají doplácet mnohem více na veřejnou dopravu, než kolik zvládnou jejich rozpočty. Po Středočeském kraji žádají, aby na základě analýzy současného stavu stanovil transparentní způsob plateb za dopravní obslužnost objednávanou krajem.

8.1.2018

Sklepy lákají zloděje celoročně, policie radí, jak na ně

Příbram – Pokud existuje něco, co láká pozornost zlodějů v každém ročním období, tak jsou to sklepy. Ostatně to byl i jeden z prvních případů v novém roce. Lidé by zabezpečení svých sklepů neměli podceňovat.

8.1.2018

KRÁTCE: Zimní běžecký závod Turuj Brdy Winter Run

Příbramsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

8.1.2018

Začala rekonstrukce Junior klubu

Příbram – Několikrát avizovaná celková oprava a modernizace hudebního klubu Junior je v plném proudu. V současné době se pracuje především na bezbariérovém přístupu. Celková rekonstrukce má podle plánů vedení města vyjít na pět milionů korun.

6.1.2018

OBRAZEM: Tři králové v Příbrami zahájili Tříkrálovou sbírku

Příbram - V pátek odpoledne prošel centrem města tradiční průvod Třech králů. Ti nejprve požehnali budově radnice a pak s průvodem vyrazili na svých velbloudech historickým centrem města, aby se nakonec na náměstí Tomáše Garrigue Masaryka poklonili v živém betlémě malému Ježíškovi. 

6.1.2018

Vánoční prázdniny skončily a už se blíží jarní

Příbramsko – Nejen kalendářně je ještě zima a nedávno skončily vánoční prázdniny, přesto školákům už brzy začínají další, tentokrát jarní prázdniny.

5.1.2018

Stromky patří do sběrného dvora nebo na kompost

PŘÍBRAMSKO – S blížícím se svátkem Tří králů se domácnosti začínají zabavovat vánočních stromečků. Ty by ale lidé neměli odkládat do popelnic ani do kontejnerů. Ideální je postavit stromek vedle nádob na směsný odpad nebo ke kontejnerům na tříděný odpad. Popelářům tím usnadní povánoční úklid. Na vesnicích pak vánoční stromky končí v kamnech nebo na kompostu.

4.1.2018

KRÁTCE: Betlémy pouze do neděle

Příbramsko - Přečtěte si krátké zprávy z Příbramska

4.1.2018

Tříkrálová sbírka startuje. Podpoří terénní pracovníky

Příbramsko – Stalo se už tradicí, že na Tři krále, svátek Zjevení Páně, vychází od radnice Tříkrálový průvod doprovázený koledníky stejnojmenné dobročinné sbírky Farní charity Příbram. Mudrci z východu Kašpar, Melichar a Baltazar projedou v pátek 5. ledna centrem města na svých velbloudech za doprovodu lidových muzikantů z Malého svatohorského divadélka Gymnázia pod Svatou Horou.

3.1.2018

Byla spuštěna registrace na Policejní pochod Brdy 2018

Příbram – Pochod organizovaný Policejním klubem Příbram si klade za cíl pomáhat pozůstalým po policistech nebo hasičích, kteří zahynuli při výkonu služby, nebo mají například trvalé následky po zranění. Partnerem pochodu je Nadace policistů a hasičů.

3.1.2018

Školáci uspořádali sbírku pro opuštěné psy v útulku

Příbram - Vánoční čas je doba, kdy lidé nejvíce myslí na své nejbližší, rodinu a kamarády. Proto učitelé s dětmi ze ZŠ pod Svatou Horou, Příbram chtěli potěšit i psí kamarády, kteří nemají svůj domov a žijí v útulcích a uspořádali pro ně sbírku. Sešlo se tolik psích dobrot – granulí, pamlsků, konzerv, ale i potřebných teplých dek a hraček, že podělili pejsky ve dvou útulcích.

3.1.2018

Požárů a zraněných bylo letos při oslavách méně

Příbramsko – Silvestrovské oslavy a vítání nového roku se už tradičně snoubí s výtržnostmi, a menšími požáry. Jejich čas je asi největší a nejnáročnější zkouškou všech členů integrovaného záchranného systému v České republice.

2.1.2018

Občanský průkaz lze získat i ve volební den

Příbram - Ve dnech 12. a 13. ledna se uskuteční první kolo voleb prezidenta České republiky. Případné druhé kolo volby připadá na pátek 26. a sobotu 27. ledna.

2.1.2018

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Petrovice u Sedlčan

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 3. ledna pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Petrovice u Sedlčan.

2.1.2018

OHLÉDNUTÍ: Rok 2017 na Příbramsku

Příbramsko - Jaký byl rok 2017 na Příbramsku?

1.1.2018

OBRAZEM: Na Studený vrch se letos vydaly stovky lidí

Dobříš – Tradiční novoroční výstup na rozhlednu na Studeném vrchu si získává stále širší oblibu. Pochod pořádá TJ Sokol Dobříš a samotná kamenná rozhledna, která dříve sloužila jako trigonometrická věž, je otevřena od 10 do 16 hodin. V rozhledně funguje i občerstvení, kde zájemci mohou nakoupit buřty nebo klobásu k opečení, vyjít na vyhlídkovou plošinu a rozhlédnout se po krajině a také si oddechnout v teple.

1.1.2018

Po silvestrovské půlnoci odpalovali lidé ohňostroje

Příbramsko - Již před půlnocí a hlavně po půlnoci lidé hromadně odpalovali ohňostroje a vypouštěli lampiony štěstí. Hasiči čekají v pohotovosti, kdyby bylo třeba někde zasahovat.

1.1.2018

Spolek Kiwanis se vydal na silvestrovský výstup na Třemšín

Rožmitál pod Třemšínem - Na silvestrovský výstup na Třemšín se vydali příbramští členové spolku Kiwanis. Spolek Kiwanis,, který působí kromě České republiky i na Slovensku, mimo jiné obdarovává v příbramské nemocnici panenky hospitalizovaným dětem. Jedná se o bílou látkovou panenku, kterou dostávají dětští pacienti v nemocnicích. Pomáhá jim překonat především pocit osamění a strachu z neznámého prostředí.

29.12.2017

Směrnice Evropské rady může být pro malé obce likvidační

Příbramsko – Senátor a sedlčanský starosta Jiří Burian upozornil na novou směrnici Evropské rady, která může být pro menší obce dokonce likvidační.

29.12.2017

O režimu nových parkovišť rozhodnou radní až v příštím roce

Příbram – Několik nových parkovišť vzniká na území města od letošního podzimu. To největší se 122 místy se staví u nemocnice. Počítá se, že k němu povede i některá z autobusových linek městské hromadné dopravy. 

29.12.2017

Na Příbramsku už se připravují oslavy vzniku naší republiky

Příbramsko – Příští rok v říjnu uplyne 100 let od vzniku samostatného Československa. Některá města a obce už mají oslavy tohoto významného výročí připraveny. Jiná se tím budou zabývat až později.

28.12.2017

Letošní Polévka pro dobrou věc vybrala přes tři tisíce korun

Příbram – Vánoční čas je neodmyslitelně spjat i s ušlechtilými skutky a dobročinností. Proto se město Příbram ve spolupráci se Svatou Horou rozhodlo i letos uspořádat charitativní vánoční akci, jejíž výtěžek bude určený na materiální potravinovou pomoc pro lidi bez domova. O stříbrném víkendu se na adventních trzích na náměstí 17. listopadu opět uskutečnila akce „Dobrá polévka pro dobrou věc“. S její pomocí se podařilo vybrat 3 300 korun. 

28.12.2017

Veřejné bruslení na zimních stadionech

Příbramsko - Pro malé i velké zájemce o bruslení je možnost o vánočních prázdninách vyzkoušet led hned na třech zimních stadionech.

28.12.2017

Zlepšit třídění odpadu má pomoci nový seriál od příbramských studentů

Příbram /VIDEO, ANKETA/ – Obyvatelé města se v třídění odpadu zlepšili natolik, že v příštím roce se nebude zvyšovat cena za jeho svoz, ale přesto jsou oblasti, kde mají ještě rezervy. Například v tom, jak nádoby na odpad plní. Zda setří nebo naopak plýtvají místem a podobně. Všechny tyto nešvary připomene nový hraný ekologický seriál několika klipů z dílny příbramských gymnazistů. 

28.12.2017

Turisté se vydají na rozhlednu i po památkách

Příbrabsko - Kam vyrazit na výlet?

28.12.2017

Lidé jezdí slavit do hor nebo k moři do exotiky

Příbramsko - Oslavy Vánoc a Nového roku si většinou lidé nedokáží představit jinak než v teple a pohodlí domova. Kromě těch, kteří si bez tepla rodinného krbu nedokáží tyto svátky představit, ovšem existují lidé, kteří naopak volí možnost oslavit jedny z nejhezčích svátků v roce v jiném prostředí. Rozdat si dárky a užít novoroční oslavy a ohňostroj si totiž mohou také například při vycházkách nebo lyžování na horách, nebo na pláži u moře.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT