VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Příbramsko

1.8.2017

Teplotní rekordy padaly ještě před šestou hodinou odpoledne

Příbram – Nejvyšší dosavadní teploty léta se nevyhnuly ani Příbramsku a na mnoha meteorologických stanicích padaly rekordní teploty letošního léta. Podle meteorologa Josefa Cinka můžeme úterý označit jako nejteplejší den od počátku roku.

1.8.2017

Vandalové za jedinou noc zničili dvě desítky kontejnerů

Příbram – Zatím neznámý vandal řádil minulý týden v Příbrami a poničil téměř dvě desítky odpadních kontejnerů. Zničil i elektroinstalace u tří měřičů rychlosti. Vedení radnice došla trpělivost a rozhodlo se ještě více řešit specifické problémy v oblasti zajištění bezpečnosti občanů, veřejného pořádku a pouliční kriminality. V současné době také v Příbrami momentálně vrcholí modernizace městského bezpečnostního kamerového systému.   

1.8.2017

Do Brd nejvíce lákají Padrťské rybníky

Příbram /FOTOGALERIE/ - Kdo nebyl u Padrťských rybníků, nebyl v Brdech, tak by se v nadsázce dala začít pozvánka do nádherného koutu naší vlasti. Padrťské rybníky Dolejší a Hořejší jsou největšími vodními plochami v regionu. Jsou domovem mnoha vodních ptáků a není takový problém při troše štěstí spatřit nad jejich hladinami orla mořského, který tu roky vyvádí mláďata.  

1.8.2017

Nové osvětlení stadionu šetří elektřinu

Sedlčany - Ledovou plochu sedlčanského zimního stadionu je nově možné osvítit jinak při veřejném bruslení, jinak při tréninku a silnějším světlem zase při zápasech poháru neregistrovaných hráčů. Nasvítit je mož-né jen část hrací plochy nebo zapnout světla v hale naopak na maximum.  

31.7.2017

Skokan Jan Bílý: Člověk se nesmí nechat výškou pohltit

Hřiměždice /FOTOGALERIE/ - Soupeřit ve skocích do vody bude první srpnový víkend v lomu v Hřiměždicích na Příbramsku evropská i světová závodnická špička. Na otázky Deníku před akcí odpověděl český závodník Jan Bílý, který se již v minulosti umístil na prvním místě mezi českými borci .  

31.7.2017

Skokanská elita se divákům předvede v lomu

Střední Čechy /FOTOGALERIE/ - První srpnový víkend se uskuteční v hřiměždickém lomu na Příbramsku tradiční akce Desperados Highjump 2017. Diváci se na ni sjíždějí nejen z celých středních Čech, ale i odjinud. Soupeřit tu ve skocích do vody bude evropská i světová závodnická špička.  

31.7.2017

Po smrti psa začala bojovat proti množírnám

Příbram - Mirka Josefíková si svého prvního psa pořídila ještě v době, kdy neměla ani tušení, že něco jako množírna psů existuje. Její zvíře pocházelo z takového chovu a zemřelo na řadu zdravotních problémů. Mirka se rozhodla proti množírnám začít bojovat.  

30.7.2017

Oblíbená stavebnice Merkur zaplnila prostory Podbrdského muzea

Rožmitál pod Třemšínem /FOTOGALERIE/ - Interaktivní výstavu pro celou rodinu s názvem Fenomén Merkur si mohou až do 30. září prohlédnout návštěvníci Podbrdského muzea v Rožmitálu pod Třemšínem.

29.7.2017

OBRAZEM: Řezbáři vdechli mrtvému dřevu život

Petrovice - Park na náměstíčku v Petrovicích patřil od pátku 28. do neděle 30. července Petrovickému řezbování. Třídenní sedmý ročník akce, který pořádala petrovická radnice společně se sdružením Humbuk, byl vyloženě mužskou záležitostí.

29.7.2017

Rady do zahrady

Příbram - Opět přinášíme čtenářům několik aktuálních rad do zahrady.

28.7.2017

Vláda porušila svůj slib veřejnosti, říká expert na ekologii Jaromír Bláha

Dobříš /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/- Jaromír Bláha je uznávaný odborník na ochranu přírody, člen Hnutí Duha a držitel ceny Josefa Vavrouška. Své dojmy z politického dění poslední doby ohledně ochrany přírody a jak on osobně tráví léto a dovolenou nám sdělil během krátkého rozhovoru.

28.7.2017

Prodaná I. poliklinika zůstává plná lékařů

Příbram - Obavy z toho, že v budově první polikliniky v Příbrami, kterou město před lety prodalo, vznikne ubytovna nebo vietnamská tržnice, se postupem let rozplynuly. Dům v ulici Na Příkopech, mezi ubytovnou pro bezdomovce a obchodní školou, sice zatím nový kabát nemá, ale uvnitř je kompletně po rekonstrukci a zůstává poliklinikou.  

27.7.2017

Počet školáků roste, obce řeší, kam s nimi

Dobříš - Obce Dobříšska nemají kam umístit školáky. Zatímco se před několika lety kvůli nedostatku dětí školy zavíraly, dnes se opět plní. Dokazuje to fakt, že obce v okolí měst mají nedostatek míst v základních školách nebo mají prostě plno. A dětí přibývá. Jako například na Dobříšsku. Dobříš proto uvažuje o stavbě nové školy. Bez pomoci obcí to ale nepůjde. Schůzka starostů ukázala, že obce mají zájem situaci řešit.  

26.7.2017

Péče ORL v Příbrami i přes krizi s lékaři zůstane

Příbram - I přes personální potíže, které vedení příbramské nemocnice v uplynulých týdnech intenzivně řešilo, se podaří zachovat péči v oblasti ORL. Změny, které nastanou, se běžných pacientů dotknout jen minimálně, jak informoval ředitel nemocnice Stanislav Holobrada, jenž takto reaguje na množící se diskuze na sociálních sítích. Rozkřiklo se totiž, že z ORL odcházejí lékaři a lidé se domnívali, že se oddělení zruší.

26.7.2017

Sezóna mláďat pomalu končí, je čas na pořádné letní akce, říká Pavel Křížek

Hrachov /FOTOGALERIE/ - Ochrana fauny je nezisková organizace působící v Hrachově a ve Voticích. V Hrachově je záchranná stanice pro zraněné divoce žijící živočichy a ve Voticích Motýlárium. V hrachovském areálu se konají také kulturní a vzdělávací akce a přednášky pro veřejnost. Ředitel a zakladatel Ochrany fauny Pavel Křížek zodpověděl několik otázek týkajících se léta v záchranné stanici a také jaké plánují akce pro veřejnost.

26.7.2017

Hlavním problémem neplodných párů je dnes jejich vyšší věk, říká gynekolog

Příbramsko - Porodníka Jana Rapsu bylo dříve možné potkat v příbramské porodnici, kde jeho uklidňující a pečlivý přístup usnadnil těžkou chvilku nejedné nastávající matce. Dnes se o své pacientky stará hlavně v gynekologické ambulanci v Sedlčanech. Jednou týdně si odskočí do IVF centra v Praze, kde pomáhá budoucím rodičům v problémových případech s otěhotním.  

26.7.2017

Medu je málo, shoduje se většina včelařů. Může za to velký úhyn včelstev

Příbramsko /FOTOGALERIE/ -  Zásoby medu ve spíži docházejí a lidé se začínají u svých včelařů pídit po letošní dodávce. Jenže co slyší? „Medu bude méně. Je to bída.“  

25.7.2017

Příbramský skatepark: bagr už modeluje základy pro nové překážky

Příbram /FOTOGALERIE/ - Brána příbramského skateparku je stále na zámek kvůli obnově oblíbeného areálu. Všichni, kteří si neumí představit odpoledne bez pádů a modřin při trénování na skateboardu nebo na kole, si musí vystačit jinde. Bagr se už v areálu skateparku zakousl do země a modeluje základy pro nové prvky.

25.7.2017

Sledování filmů pod širým nebem opět frčí, kam vyrazit?

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Vzpomínky na letní kino trvají celý život. Obliba sledování filmů pod oblohou se však před lety na čas vytratila, zvláště v době ekonomické krize. Nyní ale zájem lidí o letní dobrodružství před filmových plátnem opět roste a tomu se také města a obce snaží jít naproti, i když to mnohdy znamená nemalé investice.  

24.7.2017

Macík proměnil první letošní ostrý start v prvenství

Příbram /FOTOGALERIE/ - Česká posádka dakarského týmu Big Shock Racing v kamionu Liaz vyhrála Baja Aragon, závod světového poháru cross country. 

24.7.2017

Nemocnice i úřady ochromují dovolené

Příbram /FOTOGALERIE/ - Prázdniny. Na jednu stranu větší klid v ulicích, víc místa k parkování, pár týdnů volna, když to vyjde. Z letní letargie člověka ale okamžitě vytrhne návštěva hlavní pošty nebo nemocnice.  

23.7.2017

Cyklistická akce prověřila nejen sportovce, ale i nervy cestujících

Berounsko/Příbramsko - Je sobota ráno. Silnice u hlavní brány Velké Chuchle je zacpaná většinou auty s koly na střeše nebo dodávkami plnými dětí, kol a vybavení. Každý nezúčastněný šofér už v tu chvíli nenávidí cyklisty. A to ještě netuší, že mu cestu useknou další uzavírky. 

23.7.2017

OBRAZEM: Mladí rybáři nezahálí ani o prázdninách

Rožmitál - Děti z rybářského kroužku Českého rybářského svazu v Rožmitále pod Třemšínem jsou aktivní i o prázdninách. "Zapojili se do rybářských prací okolo našich chovných i sportovních rybníků. Pomáhají příkladně tamnímu hospodáři Pavlovi Zemkovi z vysekáváním travního porostu okolo rybníků. "V dnešní moderní době, kdy se děti spíše věnují telefonům a počítačům raději než nějaké činnosti venku, musím před našimi rybáři smeknout. Dobrá práce," uznává vedoucí kroužku Aleš Haluska.

23.7.2017

Příbramská modelka projela díky své práci celý svět

Příbram /FOTOGALERIE/ - Přehlídková mola, blesky fotoaparátů, make-up, castingy, hotely a letadla zatímco ještě před pár lety to byla školní lavice, kamarádky a domácí úkoly. Tak se změnil život teprve sedmnáctileté Barboře Podzimkové z Příbrami, kterou ve třinácti letech potkal v nákupním centru modelingový scout. Přihlásila se pak do prestižní soutěže Elite Model Look, kterou vyhrála. Její úspěch nastartoval světovou kariéru. Barbora pak fotila třeba pro italský a japonský Vogue. Tím ale výčet jejích úspěchů nekončí.  

22.7.2017

Rady do zahrady

Příbram - Opět přinášíme čtenářům několik rad do zahrady.

22.7.2017

Zjistili jsme pro vás: kde a za kolik zaparkujete na Příbramsku

Příbram /FOTOGALERIE/ - Ta nejvhodnější místa k parkování v okolí vlastního bydliště zná každý řidič jako své boty. Co ale když vyrazíte k sousedům? Třeba na nákupy nebo prostě jen na výlet. Většina parkovišť, zejména v centrech měst je dnes už zpoplatněna.  

21.7.2017

Pediatry v Dobříši nahradili příbramští

Dobříš - V posledních měsících se mluví o nedostatku lékařů v některých oborech. I když to šéfové zdravotnických zařízení velmi neradi přiznávají, situace příznivá není. Jak ale tvrdí, snaží se chybějící doktory nahradit. Kde se to nepodařilo, je sedlčanská nemocnice.  

AKTUALIZOVÁNO
20.7.2017

Nemocnice už nemusí odmítat rodičky. Nová porodnice má místa dost

Příbram /FOTOGALERIE/ – Čtvrté patro hlavní budovy příbramské nemocnice je ve čtvrtek dějištěm oslavy. Důvod přípitků a proslovů? Otevření nové porodnice včetně sálů za účasti vedení tohoto zdravotnického zařízení, tak i Středočeského kraje.

20.7.2017

Hřiště je otevřené. Konečně děti nekňourají, když jdeme kolem, říkají rodiče

Příbram /FOTOGALERIE/ - Pokaždé, když Hana míjela s malou Barborkou hřiště vedle Q-klubu, musela dokola vysvětlovat dceři, proč je zavřené. Teď už se na něm mohou vyřádit ti, kterým je určené.

20.7.2017

Cukrářská patriotka Andrea Žižková: K náhražkám mě drahé máslo nedožene

Příbram - Živočišné máslo je neodmyslitelnou surovinou při výrobě krémů. Tedy alespoň pro odpůrce náhražek. Mezi cukrářské patrioty patří například Andrea Žižková z Hájů u Příbrami. Jak se cena másla projevila v cenách jejích výrobků a co na to zákazníci? To prozradí krátký rozhovor.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení