VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Příbramsko

26.12.2017

Den po Vánocích se soutěžilo o nejlepší bramborový salát

Příbram /FOTOGALERIE/ – Dvacet jedna vzorků domácího bramborového salátu se sešlo na první svátek vánoční v podvečer v restauraci u Reichertů na Březových Horách. Konala tam totiž tradiční soutěž o nejlepší bramborový salát. Letošní ročník byl do počtu účastníků rekordní.

26.12.2017

Vláda garantovala nezcizitelnost majetku, nyní má být převeden bez záruk

CHKO Brdy - Při zániku Vojenského újezdu Brdy v roce 2015 bylo v zákoně, na kterém se usnesl Parlament ČR, uvedeno, že majetek na území újezdu smí být jen ve vlastnictví státu. V užívání Armády ČR zůstalo pouze 56 kilometrů čtverečních posádkového cvičiště Jince. Celé území bývalého újezdu však zůstalo v režimu ODOS, tedy objektů důležitých pro obranu státu.

26.12.2017

Na Silvestra pomůže psům klidný přístup více než sedativa, říká vedoucí útulku

Stará Huť - Jedna ze zakladatelek spolku Srdeční záležitosti ve Staré Huti, Jana Kuzniková, se stará o ztracené a nalezené pejsky bez domova, léčí bolavé duše těch týraných a hledá jim nové a milující domovy. Jak vnímá situaci kolem Vánoc a pejsků v útulku, nám popsala při krátkém rozhovoru.

25.12.2017

Březohorský hřbitov se už opravuje

Příbram – Vánoce jsou časem splněných přání a tak došlo i na to, které si přáli někteří obyvatelé Drkolnova a Březových Hor, tedy na opravu spadlé zdi Březohorského hřbitova. Na její opravu se čekalo několik měsíců.

23.12.2017

Lidé nosí pejskům dárky a granule do útulků

Dobříš /FOTOGALERIE/ - Ani před Štědrým dnem lidé nezapomínají na opuštěné psy a mnoho z nich je chodí do útulku navštívit, nosí jim jako vánoční dárky psí jídlo, granule, pochoutky a tolik potřebné drobnosti jako misky, deky a vodítka. Také pejsky berou ven na procházku, často pejska venčí celá rodina.

23.12.2017

OBRAZEM: Na zimním stadionu v Dobříši se bruslilo i před Štědrým dnem

Dobříš - Zimní stadion v Dobříši byl odpoledne 23. prosince celý v pohybu, na ledě bruslili velcí i malí. Ledu si užívali plnými doušky a na žádném z bruslařů nebyl znát předvánoční stres. Stadion byl v letošním roce spuštěn i přes technické potíže, a protože počasí nepřeje přírodním plochám na bruslení, zájemci z okolí směřují hlavně na něj.

23.12.2017

OBRAZEM: Betlémské světlo roznášely po Dobříši desítky skautů

Dobříš - Desítky malých i větších skautů v sobotu 23. prosince roznášely v Dobříši Betlémské světlo. Zájemci si mohli přinesené lampy, svíčky nebo lucerničky nechat zapálit ve 14:30 v kostele Nejsvětější trojice naproti dobříšskému zámku, dále pak v Pastoračním centru sv. Tomáše nebo v podchodu před kavárnou Velbloud.

23.12.2017

Zimní stadion může získat investora

Příbram – Letos se zvýšil zájem města o rozvoj příbramského zimního stadionu. V příštím roce by mohlo být investováno do ochozu kolem ledové plochy. V souvislosti s tím město chce vypovědět smlouvu s prodejnou nábytku, která sídlí v části budovy směrem k bazénu.

22.12.2017

Do útulku nosí lidé opuštěným psům jídlo a dárky

Dobříš - I do dobříšského útulku si najde cestu Ježíšek. Lidé nosí pejskům jídlo, hračky, pochoutky i potřebné věci.

22.12.2017

Sedlčany hledají recept, jak zabránit spekulaci s byty

Sedlčany - Privatizace městských bytů v Sedlčanech se dostává do závěrečné fáze. Jejich prodej do osobního vlastnictví radnice zahájila v roce 2010. Z původních 750 bytů jich zbývá v současné době ve vlastnictví města jen zlomek. 

22.12.2017

Tradiční český kapr podražil, nahrazují ho jiné druhy ryb

Příbramsko /ANKETA, INFOGRAFIKA/ – Bez smaženého kapra a bramborového salátu si většina lidí neumí vánoční svátky představit. Sice se stále více uplatňují modernější vánoční menu nebo jiné druhy ryb, protože někdo nerad vybírá drobné kostičky z masa nebo argumentuje tím, že mu kapří maso smrdí bahnem, ale kapr je stále česká štědrovečerní klasika a je o něj obrovský zájem. Nakoupit ho můžete klasicky u stánků, na sádkách nebo v prodejnách s rybami.

21.12.2017

Josef Velfl byl oceněn za zásluhy o rozvoj českého hornictví

Příbram/Praha – Ředitel Hornického muzea Příbram Josef Velfl patří k neúnavným propagátorům nejen hornické minulosti města. Pod jeho vedením už po deset let pravidelně před koncem roku muzeum přivítá svého stotisícího návštěvníka, pravidelně se rozvíjejí jeho expozice a každoročně uspořádá mnoho tradičních i nových výstav.

21.12.2017

Mezinárodní cenu vévody z Edinburghu dostal student z Příbrami

Příbram /FOTOGALERIE/ - Mezinárodní cena vévody z Edinburghu v ČR (DofE) byla během prosince udělena rekordnímu počtu absolventů programu. Během českých a anglických ceremonií, kterých proběhlo v posledních třech týdnech celkem sedm, bylo oceněno téměř 400 mladých lidí. Předávání certifikátů se zúčastnili také patroni a patronky programu jako Angus Stewart, Lejla Abbasová nebo Klára Nademlýnská. 

21.12.2017

Nákup vánočního stromku se může prodražit

Příbramsko /ANKETA/ - Ohrádky s vánočními stromky stojí už od začátku prosince u všech větších marketů. Výběr je poměrně velký. Zákazníci ale musí počítat s tím, že za kvalitní stromek zaplatí několik set korun.

20.12.2017

Čtenáři ze Sedlčan vystupovali v pražském Minoru

Sedlčany/Praha – Čtenář na jevišti je celostátní projekt, který si získal velký ohlas pedagogů a knihovníků. Děti a mladé lidi motivuje k četbě knih a přibližuje jim řadu možností práce s textem. Akci organizuje společnost, která v Praze pořádá každoročně největší knižní veletrh Svět knihy. 

20.12.2017

Hledá se pozůstalost příbramského rodáka Pavla Liona

Příbram – Státní okresní archiv v Příbrami v současné době pátrá po fotografiích, pamětnících a dalších věcech spojených s osobou Pavla Liona, který pocházel z Příbrami a v terezínském ghettu za 2. světové války vydával mimo jiné časopis Rim-rim-rim.

20.12.2017

Pro sváteční lyžaře je lepší si vybavení půjčit

Příbramsko /INFOGRAFIKA/ – Blíží se konec roku, sníh v na českých horách napadl, areály se pomalu začínají otvírat a lyžaři se již radují a chystají na novou sezonu. Mnoho lidí stráví v době od prosince do konce března alespoň pár dní na horách při lyžování.

19.12.2017

Betlémské světlo o víkendu dorazilo do Dobříše

Dobříš /FOTOGALERIE/ - Betlémské světlo bude v letošním roce v Dobříši možné vyzvednout na více místech než v předchozích letech. Zájemci si pro něj mohli dojít opět přímo k vlaku v neděli 17. prosince, kam ho z Prahy přivezli dobříšští skauti od skautů přijíždějících z Vídně. Dovezli ho osobním vlakem z pražského Hlavního nádraží přímo do Dobříše.

19.12.2017

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Milín

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 20. prosince pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Milín.

19.12.2017

Na svatohorském gymnáziu se konal už sedmý ročník soutěže v logických hrách

Příbram /FOTOGALERIE/ - Sedmého ročníku soutěže v logických hrách na svatohorském gymnáziu se koncem minulého týdne zúčastnilo osm pětičlenných družstev z příbramských základních škol. 

19.12.2017

Josef Zíma si o Vánocích na pohádky příliš nepotrpí

Sedlčany /ROZHOVOR/ - Herec, zpěvák, dabér a moderátor Josef Zíma si i v pětaosmdesáti letech zachovává mladistvou duši. Netají se tím, že dokud má přátele a publikum, které si ho žádá, život ho baví a na smutky není čas. Optimismus dodává dříve narozeným při různých koncertech nebo setkáních – podobně tomu bylo 16. prosince v sedlčanském domově seniorů. Zpíval a povídal si s nimi v rámci projektu Ježíškova vnoučata.

19.12.2017

Obce na Dobříšsku netuší, kdo bude vyvážet odpad

Dobříš – Dobříš a 22 dalších obcí netuší, jak to bude po Novém roce s odvážením odpadu. Společnosti Dokas, která má na starost svoz odpadů z Dobříše a přilehlých obcí, skončila smlouva letos v červenci. Smlouva byla na dvacet let. Město ji prodloužilo do konce roku 2017, s tím že měl být založen svazek obcí Dobříšska a Novoknínska, který by převzal péči nad odpady. Svazek ale nakonec nevznikl.

18.12.2017

Fotbalisté finančně podpoří dětské oddělení nemocnice v Příbrami

Příbram - Dva týdny mohli nejen fanoušci 1. FK Příbram, ale také všichni fotbaloví nadšenci dražit kopačky Tomáše Zápotočného a dres Rudolfa Skácela. Nyní už známe nejen držitele těchto zajímavých artefaktů, ale také celkový výtěžek z aukce, který bude předán v plné výši předán dětskému oddělení Oblastní nemocnice Příbram.

18.12.2017

Ceny dálničních známek pro rok 2018 zůstanou stejné

Příbramsko - Ceny dálničních známek v roce 2018 zůstanou stejné. Roční dálniční známka vyjde na 1500 korun, měsíční na 440 korun a desetidenní za 310 korun. Roční známka platí 14 měsíců, tedy od 1. prosince 2017 do 31. ledna 2019.

18.12.2017

Policisté si o víkendu posvítili na řidiče

Příbramsko – O víkendu se dopravní policisté zaměřili na řidiče a dodržování pravidel silničního provozu. Za dva dny zkontrolovali 153 vozidel a uložili 17 pokut v celkové výši 4 800 korun.

18.12.2017

Koupí polévky lidé pomohli bezdomovcům

Příbram – V sobotu se na Farmářských trzích podávala „Dobrá polévka pro dobrou věc“. Její koupí veřejnost přispěla na pomoc pro lidi bez přístřeší, kterých je v Příbrami kolem pěti desítek, ale jejich počet v zimním období stoupá.

18.12.2017

Peníze z jarmarku dětem přispějí na lyže

Dobříš – Už podruhé mohli lidé v Dobříši prostřednictvím charitativního jarmarku pimoci dětem z Dětského domova Korkyně, který se v sobotu konal v areálu U Bedřicha. Loňský nultý ročník pro ně vybral přes 17 tisíc korun.

17.12.2017

Zemřel emeritní ředitel příbramského okresního archivu Stanislav Polák

Příbram - První prosincový týden zasáhla příbramskou veřejnost smutná zpráva o náhlé smrti emeritního ředitele příbramského okresního archivu PhDr. Stanislava Poláka. Zemřel v nedožitých 82 letech.

17.12.2017

Zemřel jeden z posledních politických vězňů 50 let František Zahrádka

Příbram – Ve věku 87 let zemřel František Zahrádka, který byl jedním z posledních politických vězňů z 50. let. Za převod 11 lidí za hranice a další odbojovou činnost proti komunistickému režimu skončil ve vězení, kdy mu soud vyměřil rovných 20 let.

16.12.2017

Zastupitelé mimořádnou odměnu pro starostu neodsouhlasili

Sedlčany – Na prosincovém zastupitelstvu se rozpoutala živá diskuse kolem stanovení měsíčních odměn pro členy rady a zastupitele. Nejvíc emocí provázelo hlasování o mimořádné odměně pro starostu a místostarostu Sedlčan. Zatímco místostarostovi Miroslavu Hölzelovi byl finanční dar ve výši měsíčního platu schválen, starosta Jiří Burian nadpoloviční podporu nezískal (oba ODS).

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT