Vrcholnými čísly programu, který začíná v 11 hodin a potrvá přibližně do čtyř odpoledne, budou vystoupení českých reprezentantů v letecké akrobacii, kteří se představí s akrobatickými speciály Suchoj, Extra a Swift.

Diváckým lákadlem bude předvedení opravdu velkého letadla, které na příbramském letišti ještě nikdy nebylo - dvoumotorové turbovrtulové dopravní letadlo ATR 42 s rozpětím křídel 26 m, délkou 23 a výškou skoro 8 metrů. Tahákem bude i letecký souboj historických letadel z I. světové války a pořadatelům se podařilo zajistit i vystoupení vojenského letectva Armády ČR.

Nejen pro fanoušky letadel, ale i pro obdivovatele rychlých kol je připraven mimořádný zážitek v podobě závodu letadla a automobilu. V rychlostním souboji se utkají replika vojenské stíhačky z I. světové války a replika slavné modré buggati, na které Eliška Junková vítězila v závodech 20. let minulého století.
V druhém duelu změří síly naopak nejmodernější stroje začátku třetího tisíciletí – akrobatický speciál Suchoj SU 31 a automobil Ferrari F400 F1.

V programu vystoupí na čtyřicet letadel, mezi nimi například historický dvojplošník Boeing Staerman, turbovrtulové Piper Meridian a Pilatus, historické i současné bezmotorové kluzáky a své umění předvedou i parašutisté. Premiéru budou mít obří modely proudových letounů A10 Thunderboldt a JAS 39 Gripen a také bitevního vrtulníku Mi 24.

Podrobné informace o programu včetně letových informací pro návštěvníky, kteří přiletí vlastními letadly, jsou na webové adrese www.acrobatshow.cz.

Všichni obyvatelé Příbrami a okolních obcí dostanou v týdnu před leteckým dnem do svých poštovních schránek slosovatelnou pozvánku, na kterou mohou přímo na letišti vyhrát vyhlídkový let nad poutní kostelík Maková, hráz Vodního díla Orlík a klášter Svatá Hora.

Pro diváky bude tradičně připravena možnost vyhlídkových letů nad Příbram a okolí, stánkový prodej občerstvení, atrakce pro děti – kolotoče, horolezecké stěny, skákací hrady, výstava automobilů, prodej leteckých modelů a další zajímavosti. Příjezd na letiště bude vyznačen od Dlouhé Lhoty, Suchodola a Kotenčic, parkovat se bude přímo na letištní ploše. Pořadatelé doporučují návštěvníkům plánovat příjezd raději už na dopolední hodiny, protože v době kolem poledne očekávají krátkodobé dopravní zácpy na příjezdových komunikacích.