Oficiální prohlášení ke koronaviru ADRAJako součást humanitární organizace ADRA budou dobrovolníci spolupracovat se sociálními odbory všech městských částí, které předají kontakt na DC ADRA Příbram vytipovaným potřebným seniorům. Organizace tedy hledá ochotné a důvěryhodné dobrovolníky ADRA, kteří by pomohli s dovážkou / donáškou nákupů těmto potřebným seniorům. 

Míra zapojení by závisela na každém dobrovolníkovi individuálně, i jednorázová pomoc může být významná. Otázku zdravotního rizika pro dobrovolníka konzultovali se Státním zdravotním ústavem. Pro poučeného dobrovolníka, který dodrží hygienická doporučení (bezkontaktní předání nákupu, dezinfekce rukou - zájemcům upřesníme konkrétní postupy), není riziko nákazy vyšší než při běžném nákupu v obchodě.

"Chceme propojit svět těch, kteří pomoc potřebují, se světem těch, kteří pomoc nabízejí. Pokud se do této formy pomoci rozhodnete zapojit, prosím, odepište na e-mailovou adresu a.simakova@adracz.com. Předem vám s úctou děkujeme," uvedla Anna Simáková, koordinátorka celé akce v Příbrami.