Do akce se pustili specialisté z oddělení kontroly, pátrání a eskort odboru středočeské cizinecké policie společně s pracovníky z oblastního inspektorátu práce pro Středočeský kraj. Kontroly proběhly na konci ledna.

„Policisté se spolu s inspektory zaměřili na dodržování pobytového režimu cizinců v oblasti výdělečné činnosti a rovněž na odhalování padělaných cestovních dokladů, případně jiných dokumentů,“ upřesnila mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková s tím, že kontrolou prošlo devět cizinců z Ukrajiny. „Osmi z nich jsme zahájili správní řízení ve věci vyhoštění, a to z důvodu práce bez pracovního povolení. Jednoho z nich dokonce čekají rovnou dvě správní řízení z důvodu nelegálního pobytu na uzení České republiky,“ dodala.

Odběrové místo pro pacienty s podezřením na nákazu koronavirem. Ilustrační foto.
Hygienici vyměřili pokuty za 32 tisíc korun. Lidé nedbali ani na izolaci

Dva pracovníci navíc dostali blokové pokuty za nepředložení kartičky zdravotního pojištění a téměř všichni kontrolovaní porušili ochranné opatření ministerstva zdravotnictví. „Šlo například o nevyplněné příjezdové formuláře. Tyto prohřešky policisté zadokumentovali a oznámili je krajské hygienická stanici,“ shrnula Suchánková.