Spor vznikl mezi ředitelem farní charity Jiřím Kalou a jeho předchůdkyní, nynější místostarostkou Alenou Ženíškovou (ANO).
Nový ředitel organizace Jiří Kala nechtěl Ženíškovou pustit do její bývalé kanceláře. Ženíšková hned na místo volala policii.

Místostarostka si podle Kaly přišla v pátek večer vyzvednout své věci, bylo však už po pracovní době, a tak ji odmítl pustit dovnitř. Ženíšková se podle něj přesto domáhala vstupu a přivolala na místo policii. „V pátek ve večerních hodinách jsme přijali oznámení, hlídka vyjížděla na místo, ale v tom jednání zatím nejsou spatřovány znaky trestného činu," uvedla mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Podle Ženíškové už je celá věc smírně vyřešena. „Jednalo se o to, že vedení charity mi neumožnilo vzít si svoje osobní věci ze své bývalé kanceláře, až na druhý pokus. U záležitosti asistovala Policie ČR, na druhý pokus jsem si již mohla v pondělí ráno své věci vyzvednout. Odmítám jakékoli spekulace o tom, že po sobě zametám stopy," sdělila včera Příbramskému deníku Ženíšková.

Kala uvedl, že je sice ve funkci krátce, ale na žádné nesrovnalosti nenarazil.