Holčička je neustále v péči lékařů příbramské nemocnice, kteří ji v těchto dnech provádějí krevní testy na možnou přítomnost virů HIV, žloutenky a podobně.

„Nemáme krevní obraz matky, tudíž není o co se opřít. Až budou výsledky, bude moci Andělka opustit příbramskou nemocnici. Poté ji čeká pražský kojenecký ústav. Po uplynutí šesti týdnů, bude holčička připravena k adopci,“ informovala Deník mluvčí příbramské nemocnice Monika Boušková s tím, že šestitýdenní lhůta, která se musí dodržet, kdyby se matka o dítě přihlásila, už Andělce běží. Má tedy velkou šanci dostat se do milující rodiny co nejdříve.

Od pátku, kdy příbramští záchranáři přivezli téměř jednodenní Andělku do rukou lékařů kojeneckého oddělení a zpráva pronikla do všech médií, telefonují lékařům na oddělení lidé z celé republiky.

„Jedna paní se dokonce po večerních zprávách pustila do pletení a poslala Andělce krásný komplet. Chodí sem balíky s úplně novým oblečením. Je to neuvěřitelné,“ přiblížila dětská lékařka Miluše Vydrová. Zdravotnický personál kojeneckého oddělení touto cestou všem dárcům děkuje za velikou podporu.

Případ odloženého miminka neustále vyšetřuje středočeská policie. Nejdříve hodnotila případ jako trestný čin opuštění dítěte, poté jej překvalifikovala jako pokus o vraždu.

„Zatím jsme nenašli ani matku, ani jinou osobu, která by s případem souvisela. Lidé se nám ozývají, ale zatím jen prověřujeme telefonáty,“ sdělila v úterý Deníku středočeská policejní mluvčí Soňa Budská.

Někteří lidé o tom, co se stalo, neustále spekulují.

V diskuzi pod článkem na webu Příbramského deníku se v pátek objevily na matku dítěte dost drsné názory. Jiní lidé se na druhou stranu domnívají, že matka například mohla dokonce rodit v zajetí.

Podle slov dětské lékařky Miluše Vydrové, byla holčička po příjezdu do nemocnice sice podchlazená, pupeční šňůru měla amatérsky odříznutou, ale byla omytá, i když ne zrovna dokonale.

„Myslím si, že matka Andělky na tom nebude zdravotně zrovna nejlépe,“ dodala lékařka s tím, že podle vizáže miminka nemusí jít zrovna o ženu české národnosti.