Přibližně 42 procentům hlasujících by naopak vyhovovalo, kdyby město využilo zhruba milion korun na opravu šaten pro mateřské a základní školy, nebo kompletní výměnu skříněk včetně nových čipů s odbavovacím systémem v příbramském aquaparku.

Investice do provozu lyžařského areálu na Padáku ale upřednostnilo 57,92 procenta hlasujících. Pokud nastanou vhodné podmínky pro lyžování a začne se v prosinci lyžovat, celkové předpokládané náklady na provoz areálu se vyšplhají až na částku zhruba 1,8 milionu.

Téměř dva miliony korun na provoz

V případě, že se areál otevře až v lednu, náklady budou činit asi 1,6 milionu.

„Když se v ideálním případě při vhodných klimatických podmínkách odečtou příjmy za tržby, dotace města na provoz lyžařského svahu bude činit pro tuto sezonu zhruba milion korun," upřesnila už dříve mluvčí města Pavlína Svobodová.

V první fázi by se muselo do zařízení lyžařského svahu na revize elektřiny a vodních rozvodů, vleků a lan, osvětlení, rolby, sněhových děl či do údržby areálu investovat asi 200 tisíc korun, ať už bude zima jakákoliv.

„Existuje reálné, poměrně velké riziko, že peníze na přípravu sezony budou utraceny zbytečně," vysvětlil starosta města Jindřich Vařeka a upozornil na nepříliš vhodné klimatické podmínky na provozování lyžařského svahu v Příbrami.