Tento zvyk se udržuje v příbramském divadle pět let a setkává se s pozitivními ohlasy návštěvníků. „Letos se do ankety zapojilo přes 900 lidí. Bylo to o něco méně než v minulém roce, ale i přesto je to pěkné číslo. Čtyřicetšest procent hlasovacích lístků bylo z Příbrami, poté následovala Dobříš a Březnice,“ uvedla Anna Čiperová, tisková mluvčí Divadla Antonína Dvořáka. Nejvzdálenějším místem, které bylo na lístku podepsané, je Uherské Hradiště. „Je příjemné zjistit, že naše divadlo navštěvují i lidé z takto vzdálených koutů,“ řekla Čiperová.

V kategorii hereček vyhrála s velkým náskokem Petra Duspivová. Konkurenci jí dělalo šest kolegyň, ale představitelka Evy Svobodové ve hřeBylo nás pětje s přehledem porazila. Mezi herci se o prvenství již tradičně přetahovali Vojtěch Záveský a Zbigniew Kalina. Tito dva herci svádějí souboj o „mužského Oskara“ každoročně. Z vítězství se nakonec radoval odcházející herec Zbigniew Kalina.

Velmi dramatická situace byla do poslední chvíle v kategorii nejoblíbenější představení. Nejtěsnějším rozdílem nakonec zvítězilo představení Hrdý Budžes před hrou Na skle malované. Cenu převzala inspicientka hry, která má v představení i malou roli pionýrky. Ceny pro vítěze vyrobila výtvarnice Kateřina Baranowská, se kterou jako výtvarnicí divadlo úzce spolupracuje. „Cenou pro nejlepší umělce byla keramická dachle. Je na ní napsána kategorie, rok udělení a tentokrát jsme stihli vyrýt také jméno oceněného,“ přiblížila Anna Čiperová.

Celé vyhlašování mělo velmi příjemnou atmosféru a několik oceněných bylo mile překvapeno. Vedle hlavních kategorií se hodnotili také další umělci. Zvláštní ocenění dostala Kateřina Fixová, která není členkou hereckého souboru, a proto nemůže být nominována do ankety. „Návštěvníci divadla požadovali zařazení Kateřiny Fixové na nominační listinu, ale bohužel do té se dostanou jen stálí členové hereckého souboru Divadla Antonína Dvořáka,“ odpověděla Anna Čiperová.

Na pódium byl také pozván a posléze byl oceněn herec Vladimír Mrva, který před nedávnem oslavil významné životní jubileum. Dostalo se mu poděkování za přínos příbramskému divadlu.

V závěru vyhlašování přišla méně příjemná část večera. Na pódiu se loučila Radka Filásková a Zbigniew Kalina. Oba herci odcházejí na vlastní žádost a po oboustranné dohodě. Nahrazují je Lukáš Král a Ivana Krmíčková, kteří se již představili ve hře Stráže! Stráže.