Nabádá proto pro podporu schválení zákona o zrušení Vojenského újezdu Brdy. A o Brdech zrovna dneska začnou poslanci jednat. Lídr Hnutí ANO volá po vybudování ubytovací a stravovací kapacity a dalších službách – informačním středisku, parkovišti, sportovišti a zařízení pro volnočasové aktivity…

Za ideální by považoval umístění sídla Správy CHKO Brdy v Příbrami. O sídlo správy se ale také zajímá Spálené Poříčí, zájem měl i Rožmitál. Hnutí nechalo vypracovat studii toho, jak by mohl vypadat Multifunkční sportovně rekreační areál Třemošná (MSRA). Jeho centrem by mohl být sjezdový areál ve svazích Třemošné až s šesti tratěmi. Kromě toho, aby areál sloužil i mimo zimní sezonu, by tam bylo dobré mít altány, vyhlídková místa a třeba lanové dráhy.

Zveřejnění studie vyvolalo bouřlivé reakce, jak příznivců tohoto záměru, tak i odpůrců. Redakce Příbramského deníku se obrátila na ministerstvo obrany, jak je to s garancí rezortu, že území v Brdech nebude využito k zástavbě, což má údajně zajistit tzv. stavební uzávěra. „Zítra, nejpozději ve středu pošleme stanovisko," uvedl mluvčí ministra obrany Jan Pejšek.