S ohledem na připomínky bruslařů, že je špatný přístup z parkoviště pod minigolfovým hřištěm k in-line dráze, přistoupilo město k nápravě. „Je faktem, že z této strany se na dráhu bruslaři dostávají špatně, komunikace je několikrát překopaná a povrch nevyhovující. Z tohoto důvodu bude stávající povrch cesty zbroušen a položen nový,“ uvádí k úpravám starosta Jindřich Vařeka. Pokud přetrvají vhodné klimatické podmínky, zahájí se práce v polovině prosince. Kromě zmíněné asfaltové cesty budou upraveny také všechny písčité cesty a pěšiny v areálu. Mimo jiné dojde k vysazení živých plotů.

Velmi důležitým krokem je rozhodnutí o instalaci osvětlení, které bylo v celém areálu před lety zrušeno. S ohledem na využívání jednotlivých částí areálu i ve večerních hodinách, je nyní potřeba ho nově instalovat. Zavedení klasického veřejného osvětlení by bylo velmi náročné, proto město přistupuje k variantě instalace solárních svítidel.

Do areálu Nového rybníka bude umístěno osm solárních svítidel, z nichž čtyři budou mít navíc USB zásuvky, což návštěvníci areálu jistě ocení. Jednotlivé lampy budou osazeny stmívacími a pohybovými čidly, tudíž se budou při pohybu návštěvníků ve večerních hodinách rozsvěcet postupně.

Městu se podařilo vyjednat výhodnou cenu. Cena za jedno svítidlo je 29 000 korun, město ovšem získalo výhodnější cenu o čtyři tisíce nižší za kus. Tato částka zahrnuje dodání svítidel se solárním článkem, fotočidlem, PIR čidlem a Aku boxem. V ceně je navíc zahrnuta i doprava a montáž, včetně přípravných prací.