„Psí pomocníci běžně pracují v městském provozu, a proto v pondělí 12. srpna zavítali na trénink do Sedlčan a čtvrtek byl věnovaný praktickým tréninkům v příbramských nákupních centrech," konstatovala Zuzana Daušová, ředitelka Helppes a vedoucí celého rekondičního pobytu.

Všech 18 účastníků setkání se svými psími asistenty v obchodních centrech zkoušelo nejrůznější prvky jejich pomoci, jako například podávání spadlých věci v podobě například mobilu, kapesníčků, peněženky a podobně, dále třeba jejich schopnost najít schody nebo východ z objektu či jízdu po eskalátorech. To vše zvládli psí pomocníci za velkého zájmu veřejnosti na výbornou.

Součástí týdenního pobytu jsou mimo jiné každodenní tréninky pro udržování pracovní kondice asistenčních psů a jejich majitelů, dále mnoho aktivit pro trénink jemné i hrubé motoriky, hmatových schopností, koncentrace, týmové spolupráce, odvahy, postřehu a obratnosti i aktivit vzdělávacích. V rámci programu se uskutečnila například 11. 8. přednáška veterinárního lékaře, 13. 8. návštěva Záchranné stanice v Hrachově a podobně.