VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Astrolog neprozradí, co vás nemine, ale poradí, jak kráčet životem pohodlněji

PŘÍBRAM - Někomu může připadat zvláštní, že v dnešní době ovládané technikou, kdy se zdá, že vše lze přesně změřit a propočítat, vyhledává tolik lidí radu astrologa. Ženy mezi nimi mají převahu.

15.10.2007
SDÍLEJ:

Zájem o to, co je psáno ve hvězdách, mají podle astrologa Milana Gelnara častěji ženy.Foto: DENÍK/Milan Holakovský

„Jsou citlivější a vnímavější na věci mezi nebem a zemí,“ vysvětluje astrolog Milan Gelnar. Naopak mezi odpůrci astrologie podle jeho slov převažují muži – nebo nositelé mužské akční a agresivní energie. „Díky ohnivé podstatě jim chybí ona vnímavost a citlivost,“ podotýká Gelnar.

Jedním dechem přitom připomíná, že by dnešní dobu nepokládal za éru truimfu vědy a techniky, kdy dokážeme změřit, zvážit a popsat cokoli. „Ano, víme mnohem víc než před pár lety.

Ale stejně jako řekl klasik "Vím, že nic nevím", tak nová poznání přinášejí nová a nová tajemství, která teprve čekají na svá odhalení. Připomněl bych slova světově uznávaného profesora českého původu Stanislava Grofa, který byl nedávno oceněn Nadací Vize 97 manželů Havlových (a téhož Stanislava Grofa, kterému před šesti lety spolek vědeckých skeptiků Sisyfos udělil zesměšňující anticenu Bludný balvan): "V minulosti se stalo, že se lidi dokonce odmítli jít podívat do teleskopu, protože přece věděli, že na Měsíci nemůžou být krátery",“ připomíná známý astrolog.

Vaše motto zní: „Králové měli své poradce, tak proč ne vy?“ Ne každý ale zrovna potřebuje vypočítat nejvhodnější hodinu pro položení základního kamene nového mostu přes Vltavu… Co se zájemce od astrologa může dozvědět?
Já lidem nabízím především sebepoznání. Snažím se jim ukázat, co mají zapsáno v mapě svého života. Zprostředkovávám jim náhled do zrcadla jejich osobnosti, ukazuji jim jejich silné i slabé stránky, prozrazuji, jejich karmický životní úkol – tedy to, co se mají v tomto životě naučit a co si mají osvojit.

Tím, že sami jsou konfrontováni s tím, co já vyčtu z jejich horoskopu a tím, co už o sobě vědí, bývají často přivedeni k pochopení svých problémů, ale také ke smyslu svého života. Díky tomu se jim pak mnohem lépe nejen žije, ale také cílevědomě kráčí za svým cílem. A v životě není nic důležitějšího, než znát svůj cíl – jeho smysl, chcete-li – a ten naplňovat.

Dokážu také lidem říci, kdy pro ně – řečí meteorologa – bude krásně a kdy bude pršet a nevlídno. Oni se pak podle toho mohou zařídit. Jinými slovy: když se z předpovědi počasí dozvíte, že zítra bude mrznout, sněžit a bude vichřice, tak si také nevezmete plavky, deku a nejdete si lehnout na koupaliště.

Stejně tak když se člověk z postavení hvězd dozví, že jej nyní očekává obtížnější období, může se na to připravit a zaměřit se spíše na věci rutinního charakteru, při nichž nemůže moc pokazit. A naopak – když bude postavení hvězd příznivé, tak by v tu dobu měl především usilovat o to, čeho chce v životě dosáhnout. V tu dobu se mu to totiž bude dařit mnohem lépe než jindy.

Bohužel, většina z nás to dělá naprosto opačně. Když se daří, člověk si spíše užívá a o nic moc neusiluje; když se mu nedaří, tak usiluje a usiluje, jenže nic nevychází, jak by chtěl. Máme to v povaze. Je to stejný princip, jako, když člověk stářím ztrácí přirozenou pružnost a kondici a místo toho, aby začal cvičit a něco s tím dělal, přestane se hýbat úplně, jen se cpe nezdravými věcmi – a tím své stárnutí jen podporuje a urychluje.

Znamená to, že se vyhýbáte odpovědím na konkrétní otázky typu: „má budoucnost můj vztah s tímhle přítelem“ či „mám se pustit do tohoto obchodu, nebo z něj raději vycouvat“? Astrologie je mou profesí, takže se takovým otázkám vyhýbat nemohu. Ale dělám to tak, jak už jsem naznačil. Popíšu prostředí, ve kterém se teď ten dotyčný bude pohybovat, a vlastnosti, které ten či onen člověk má. A je pak na klientovi, aby se sám rozhodl pro to či ono.

Uvedu příklad. Zeptá se mě žena, která má Lunu a Venuši ve znamení Raka, zda je pro ni vhodný muž, který má Lunu a Venuši ve znamení Berana. Já ženě vysvětlím, jak se v povaze pravděpodobně projeví toto postavení hvězd – její city, emoce a projevy zamilovanosti budou mít jemný, něžný, mateřský a po něžném fyzickém kontaktu toužící charakter, v jeho případě naopak akční, dynamický, jednoznačný a drsně bojovný charakter.

Jeden bude považovat za přirozené, že bude upřednostňováno pomalé mazlení a jemná náruč – a druhý zase bude upřednostňovat konání, kdy se s ničím napárá, do všeho jde rychle a po hlavě a spíše než něha jej vzrušuje boj a silová sexualita … Na klientce pak je, s vědomím toho, jaký kdo pravděpodobně je, co s tím udělá.

Nakolik můžeme ovlivňovat své chování a osudy, je-li vše „psáno ve hvězdách“ – a je tedy vše předem určeno dobou a místem narození? A dočká se astrologického výkladu i ten, kdo i ten, kdo zná údaje o svém narození pouze z rodného listu – a nikoli přesnou hodinu a minutu?
Pozor, to je velký omyl, že vše je napsáno ve hvězdách. Jsou tam zapsány pouze tendence či souvislosti. Jinými slovy, když si teploměrem změříte horečku, ten teploměr nemůže za to, že vy máte teplotu. Jenom ukazuje souvislost mezi vaším stavem a teplotou. Stejně tak hvězdy. Nikoho k ničemu nenutí. Jen naznačují, co se zřejmě bude dít. My jsme ale tím, kdo koná.

Samozřejmě, že každý z nás může ovlivňovat svůj osud. Jinak by astrologie neměla smysl. Už jsem to naznačil na příkladu s počasím. Když vím, kdo jsem, jaké mám vlastnosti a schopnosti, když znám svůj životní úkol, když vím, v jakém prostředí se pohybuji, pak se mohu rozhodnout pro co nejlepší strategii a nejsnazší cestu.

Jinými slovy: když vím, odkud kam mám jít (životní úkol), když mám mapu krajiny, znám svou kondici a vím, jaké bude počasí, tak se podle toho mohu zařídit. Budu-li postupovat moudře, mohu se podle potřeb obléci a nebudu mrznout, znalostí mapy se mohu vyhnout bloudění, bažinám, srázům – a díky tomu pohodlně a s pocitem uspokojení dorazit do cíle své cesty.

Co se týká neznalosti hodiny a minuty narození, tak to je opravdu problém. Pokud to člověk nezná, astrolog mu moc nepomůže. Astrologie tento údaj nutně potřebuje znát. Dá se to sice různými speciálními postupy zjistit, ale je to zdlouhavé a často bez záruky. Přiznám se, že já to nedělám a ani neumím.

Nevyhýbáte se ani astrologickým pohledům například na volby, stejně jako předpovědím vývoje v České republice. Máme pro příští měsíce důvod k optimismu, nebo se spíš zdá, že by obyvatelé naší země mohli očekávat něco dramatického?
Já jsem od založení optimista – a tak se i na svět dívám. Vycházím z toho, že vesmír je bipolární, tedy postaven na rovnováze protikladných sil. Vycházím z toho, stejně jako astrologie, že existuje smrtelné tělo a k němu jako protipól nesmrtelná duše. A ta je zde na tomto světě v tomto těle za účelem poznání.

A aby člověk dosáhl poznání, musí projít vším. Jak by poznal a ocenil světlo, když by neznal tmu? Takže se snažím dívat na život jako na velké dobrodružství, které podstupujeme za účelem poznání. A to, co bude, mě až tak netrápí, i když se přiznám, že bolest stejně jako většina ostatních zrovna nevyhledávám. Snažím se tedy být tím, kdo dává radost, naději a snaží se dělit o své poznání. A jsem přesvědčen o tom, co také řekl ve svém projevu k profesoru Grofovi Václav Havel: „…pevně věřím, že nejsem blázen, který jenom věří bludu“.

15.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Montážní dělník 14 500 Kč

Montážní dělníci ostatních výrobků Montážní dělníci ostatních výrobků. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14500 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Pozice: montážní dělníci ostatních výrobků, OC, Jedná se o krátkodobé zaměstnání., Nástup: od 15.6.2018 do 12.9.2018. Mzda: 14 500,- Kč, Kontakt: Dobrovolskyy Viktor, tel.: 773 137 899 - úterý 10:00 - 12:00 hod., osobně - Olšanská 55/5, Praha 3 - Žižkov, Místo výkonu práce: SERVIS 4U 2017 s.r.o. pracoviště Sádek, Firma AGORTECH Sádek, Sádek č.p. 1, Příbram 1. Pracoviště: Servis 4u 2017 s.r.o.pracoviště sádek, 261 01 Příbram 1. Informace: Viktor Dobrovolskyy, +420 774 562 935.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 18 000 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchaři. Požadované vzdělání: nižší střední. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pozice: kuchaři, OC, Pohovory pouze na adrese restaurace po předchozím telefonickém objednání, nejlépe formou sms. Požadujeme znalost přípravy tradičních pokrmů čínské kuchyně, předchozí praxe v hostinském provozu vítána. Čínský jazyk vítán., Nástup: 1.5.2018. Mzda: 18 000,- Kč, Kontakt: Hong Jin Hua, tel.: 725 827 418, Místo výkonu práce: LONG HUA s.r.o. [1], Na Flusárně 168, Příbram 1. Pracoviště: Long hua s.r.o., Na Flusárně, č.p. 168, 261 01 Příbram 1. Informace: Jinhua Hong, +420 725 827 418.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 35 000 Kč

Technici agronomové Hlavní agronom/ka. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice:hlavní agronom/ka, Zaměstnanecké výhody: telefon, služební auto, Nástup 17.5.2018. Mzda: 35 000,- Kč, Kontakt:Volhejnová Monika, tel.: 318 682 875, e-mail: zod.starosedlsky.hradek@seznam.cz, Místo výkonu práce:Zemědělsko-obchodní družstvo Starosedlský Hrádek,Starosedlský Hrádek č.p. 6. Pracoviště: Zemědělsko-obchodní družstvo starosedlský hrádek, 262 72 Březnice. Informace: Monika Volhejnová, +420 318 682 875.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 81 Kč

Prodavači ostatního zboží v prodejnách Prodavač/ka v obchodě s tabákem, časopisy a dopl.zboží. Požadované vzdělání: nižší střední. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 81 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: VALMONT CR, spol. s r. o. je provozovatelem sítě exkluzivních prodejen novin, časopisů, tabákového zboží, kuřáckých potřeb a doplňků, cukrovinek a jiného doplňkového sortimentu. Kromě klasických prodejen a kiosků se specializuje na obchody typu „shop in shop“ v řetězcích supermarketů a nákupních centrech. Mimo běžného, výše uvedeného sortimentu se úzce specializuje na prodej prémiových doutníků z Kuby, Nicaragui, Dominikánské republiky, Kostariky aj., V dnešní době společnost VALMONT CR, spol. s r.o. vlastní či provozuje síť více než 100 prodejen na celém území České republiky., , Očekáváme:, - komunikativní a energickou osobnost, příjemné vystupování, - schopnost jednat se zákazníky a ochotu učit se novým věcem, - prodejní zkušenosti a znalost sortimentu výhodou, - znalost práce na PC, - trestní bezúhonnost, - časovou flexibilitu, , Nabízíme:, - zázemí silné a prosperující společnosti, - propracovaný motivační systém odměňování, - možnost osobního růstu, - kvalitní zaškolení, , Náplň práce:, - maloobchodní prodej našeho sortimentu, - práce na pokladně s hotovostí, - koordinace aktivit týkajících se chodu a image prodejny, - poradenství zákazníkům, , V případě, že Vás nebudeme kontaktovat během 3 týdnů, vybrali jsme si jiného kandidáta, který lépe odpovídá našim požadavkům.. Pracoviště: Valmont cr, spol. s r.o. billa příbram, Jana Drdy, č.p. 536, 261 01 Příbram 1. Informace: Veronika Konečná, +420 725 914 282.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Spalničky. Ilustrační foto.
5

Spalničkami nově onemocněli tři dospělí a dítě

Ilustrační foto

Nejistou vodu z kohoutku je lepší převařit

Fotbalové hvězdy míří do Příbrami

Příbram – Dlouhé čekání je u konce a zraky všech fotbalových fanoušků nyní směřují do Příbrami, kde už v neděli vypukne dlouho očekávaná exhibice odchovanců 1. FK Příbram. Akce, jejímž účelem je pobavit, ale především pomoci, se zúčastní řada fotbalových hvězd, nejen z Příbrami, ale z celé České republiky.

Kam na fotbal: Divizní Dobříš potřebuje body! Získá je doma proti Hořovicím?

Příbramsko - Přinášíme vám tipy, kam se o víkendu vydat za kulatým míčem.

OBRAZEM: V Rožmitále se opět sešly dechovky

Rožmitál pod Třemšínem – Už po třicáté si daly ve městě dostaveníčky dechové orchestry a skupiny mažoretek na Festivalu dechových hudeb a mažoretek. Doplnil tak nedělní program víkendové Svatojánské pouti.

Do lesa jen na procházku, na košíky to zatím není

Střední Čechy – Vydat se do lesa na procházku, při níž třeba něco najedete, je možné, radí milovníkům hub Vladimír Štibinger z houbařského sdružení v Čelákovicích na Praze-východ. „Aby to ale bylo na košík, to určitě ne,“ řekl ve čtvrtek Deníku. S tím, že bohužel bylo hodně sucho, což poznamenalo vývoj podhoubí – a i když nyní někde sprchlo, na zlepšení to nestačí. Předpovědi meteorologů navíc houbařům nepřejí. Místo vydatnějších dešťů trvajících přinejmenším několik dnů se očekávají tropická vedra.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT