VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Astrolog neprozradí, co vás nemine, ale poradí, jak kráčet životem pohodlněji

PŘÍBRAM - Někomu může připadat zvláštní, že v dnešní době ovládané technikou, kdy se zdá, že vše lze přesně změřit a propočítat, vyhledává tolik lidí radu astrologa. Ženy mezi nimi mají převahu.

15.10.2007
SDÍLEJ:

Zájem o to, co je psáno ve hvězdách, mají podle astrologa Milana Gelnara častěji ženy.Foto: DENÍK/Milan Holakovský

„Jsou citlivější a vnímavější na věci mezi nebem a zemí,“ vysvětluje astrolog Milan Gelnar. Naopak mezi odpůrci astrologie podle jeho slov převažují muži – nebo nositelé mužské akční a agresivní energie. „Díky ohnivé podstatě jim chybí ona vnímavost a citlivost,“ podotýká Gelnar.

Jedním dechem přitom připomíná, že by dnešní dobu nepokládal za éru truimfu vědy a techniky, kdy dokážeme změřit, zvážit a popsat cokoli. „Ano, víme mnohem víc než před pár lety.

Ale stejně jako řekl klasik "Vím, že nic nevím", tak nová poznání přinášejí nová a nová tajemství, která teprve čekají na svá odhalení. Připomněl bych slova světově uznávaného profesora českého původu Stanislava Grofa, který byl nedávno oceněn Nadací Vize 97 manželů Havlových (a téhož Stanislava Grofa, kterému před šesti lety spolek vědeckých skeptiků Sisyfos udělil zesměšňující anticenu Bludný balvan): "V minulosti se stalo, že se lidi dokonce odmítli jít podívat do teleskopu, protože přece věděli, že na Měsíci nemůžou být krátery",“ připomíná známý astrolog.

Vaše motto zní: „Králové měli své poradce, tak proč ne vy?“ Ne každý ale zrovna potřebuje vypočítat nejvhodnější hodinu pro položení základního kamene nového mostu přes Vltavu… Co se zájemce od astrologa může dozvědět?
Já lidem nabízím především sebepoznání. Snažím se jim ukázat, co mají zapsáno v mapě svého života. Zprostředkovávám jim náhled do zrcadla jejich osobnosti, ukazuji jim jejich silné i slabé stránky, prozrazuji, jejich karmický životní úkol – tedy to, co se mají v tomto životě naučit a co si mají osvojit.

Tím, že sami jsou konfrontováni s tím, co já vyčtu z jejich horoskopu a tím, co už o sobě vědí, bývají často přivedeni k pochopení svých problémů, ale také ke smyslu svého života. Díky tomu se jim pak mnohem lépe nejen žije, ale také cílevědomě kráčí za svým cílem. A v životě není nic důležitějšího, než znát svůj cíl – jeho smysl, chcete-li – a ten naplňovat.

Dokážu také lidem říci, kdy pro ně – řečí meteorologa – bude krásně a kdy bude pršet a nevlídno. Oni se pak podle toho mohou zařídit. Jinými slovy: když se z předpovědi počasí dozvíte, že zítra bude mrznout, sněžit a bude vichřice, tak si také nevezmete plavky, deku a nejdete si lehnout na koupaliště.

Stejně tak když se člověk z postavení hvězd dozví, že jej nyní očekává obtížnější období, může se na to připravit a zaměřit se spíše na věci rutinního charakteru, při nichž nemůže moc pokazit. A naopak – když bude postavení hvězd příznivé, tak by v tu dobu měl především usilovat o to, čeho chce v životě dosáhnout. V tu dobu se mu to totiž bude dařit mnohem lépe než jindy.

Bohužel, většina z nás to dělá naprosto opačně. Když se daří, člověk si spíše užívá a o nic moc neusiluje; když se mu nedaří, tak usiluje a usiluje, jenže nic nevychází, jak by chtěl. Máme to v povaze. Je to stejný princip, jako, když člověk stářím ztrácí přirozenou pružnost a kondici a místo toho, aby začal cvičit a něco s tím dělal, přestane se hýbat úplně, jen se cpe nezdravými věcmi – a tím své stárnutí jen podporuje a urychluje.

Znamená to, že se vyhýbáte odpovědím na konkrétní otázky typu: „má budoucnost můj vztah s tímhle přítelem“ či „mám se pustit do tohoto obchodu, nebo z něj raději vycouvat“? Astrologie je mou profesí, takže se takovým otázkám vyhýbat nemohu. Ale dělám to tak, jak už jsem naznačil. Popíšu prostředí, ve kterém se teď ten dotyčný bude pohybovat, a vlastnosti, které ten či onen člověk má. A je pak na klientovi, aby se sám rozhodl pro to či ono.

Uvedu příklad. Zeptá se mě žena, která má Lunu a Venuši ve znamení Raka, zda je pro ni vhodný muž, který má Lunu a Venuši ve znamení Berana. Já ženě vysvětlím, jak se v povaze pravděpodobně projeví toto postavení hvězd – její city, emoce a projevy zamilovanosti budou mít jemný, něžný, mateřský a po něžném fyzickém kontaktu toužící charakter, v jeho případě naopak akční, dynamický, jednoznačný a drsně bojovný charakter.

Jeden bude považovat za přirozené, že bude upřednostňováno pomalé mazlení a jemná náruč – a druhý zase bude upřednostňovat konání, kdy se s ničím napárá, do všeho jde rychle a po hlavě a spíše než něha jej vzrušuje boj a silová sexualita … Na klientce pak je, s vědomím toho, jaký kdo pravděpodobně je, co s tím udělá.

Nakolik můžeme ovlivňovat své chování a osudy, je-li vše „psáno ve hvězdách“ – a je tedy vše předem určeno dobou a místem narození? A dočká se astrologického výkladu i ten, kdo i ten, kdo zná údaje o svém narození pouze z rodného listu – a nikoli přesnou hodinu a minutu?
Pozor, to je velký omyl, že vše je napsáno ve hvězdách. Jsou tam zapsány pouze tendence či souvislosti. Jinými slovy, když si teploměrem změříte horečku, ten teploměr nemůže za to, že vy máte teplotu. Jenom ukazuje souvislost mezi vaším stavem a teplotou. Stejně tak hvězdy. Nikoho k ničemu nenutí. Jen naznačují, co se zřejmě bude dít. My jsme ale tím, kdo koná.

Samozřejmě, že každý z nás může ovlivňovat svůj osud. Jinak by astrologie neměla smysl. Už jsem to naznačil na příkladu s počasím. Když vím, kdo jsem, jaké mám vlastnosti a schopnosti, když znám svůj životní úkol, když vím, v jakém prostředí se pohybuji, pak se mohu rozhodnout pro co nejlepší strategii a nejsnazší cestu.

Jinými slovy: když vím, odkud kam mám jít (životní úkol), když mám mapu krajiny, znám svou kondici a vím, jaké bude počasí, tak se podle toho mohu zařídit. Budu-li postupovat moudře, mohu se podle potřeb obléci a nebudu mrznout, znalostí mapy se mohu vyhnout bloudění, bažinám, srázům – a díky tomu pohodlně a s pocitem uspokojení dorazit do cíle své cesty.

Co se týká neznalosti hodiny a minuty narození, tak to je opravdu problém. Pokud to člověk nezná, astrolog mu moc nepomůže. Astrologie tento údaj nutně potřebuje znát. Dá se to sice různými speciálními postupy zjistit, ale je to zdlouhavé a často bez záruky. Přiznám se, že já to nedělám a ani neumím.

Nevyhýbáte se ani astrologickým pohledům například na volby, stejně jako předpovědím vývoje v České republice. Máme pro příští měsíce důvod k optimismu, nebo se spíš zdá, že by obyvatelé naší země mohli očekávat něco dramatického?
Já jsem od založení optimista – a tak se i na svět dívám. Vycházím z toho, že vesmír je bipolární, tedy postaven na rovnováze protikladných sil. Vycházím z toho, stejně jako astrologie, že existuje smrtelné tělo a k němu jako protipól nesmrtelná duše. A ta je zde na tomto světě v tomto těle za účelem poznání.

A aby člověk dosáhl poznání, musí projít vším. Jak by poznal a ocenil světlo, když by neznal tmu? Takže se snažím dívat na život jako na velké dobrodružství, které podstupujeme za účelem poznání. A to, co bude, mě až tak netrápí, i když se přiznám, že bolest stejně jako většina ostatních zrovna nevyhledávám. Snažím se tedy být tím, kdo dává radost, naději a snaží se dělit o své poznání. A jsem přesvědčen o tom, co také řekl ve svém projevu k profesoru Grofovi Václav Havel: „…pevně věřím, že nejsem blázen, který jenom věří bludu“.

15.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zákaznický servis - Zákaznický servis Pracovníci v zákaznických 18 000 Kč Pracovníci v zákaznických kontaktních centrech Konzultant po telefonu pro business klientelu Vodafone v moderním Call centru v Příbrami. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Náplň práce: , , · péče o stávající firemní zákazníky VODAFONE,, · analýza potřeb s následným doprodejem služeb,, · vytváření nabídky a uzavírání obchodních případů,, · evidence dat v databázi., , , Platové ohodnocení:, , · celková průměrná mzda: 18 - 26 000 Kč, , Z toho: Pevný základní plat je: 13 000 Kč, , Bonus za poctivou docházku: 2 000 Kč, , Neomezené prémie – průměr 3 - 11 000 Kč., , (Mzda je vyplácena vždy v řádných termínech dle zákona.), , Mezi další benefity patří například: , , · vyplácená jubilea, , · nabídka levnějšího volání, , · zdarma občerstvení na pracovišti,, · hry a soutěže o různé ceny + další aktivity a ohodnocení, která pozitivně ovlivňují náladu a život našich operátorů. , , Pracovní doba:, , ·Po – Pá, víkendy + státní svátky volné,, ·pouze ranní směny, práce v příjemném kolektivu, , Požadujeme: , , ·výborné komunikační schopnosti a prodejní dovednosti,, ·výbornou znalost práce na PC (MS Office),, ·obchodního ducha,, ·spolehlivost,, ·pečlivost,, ·přirozenou asertivitu, ·pozitivní přístup, , (Nutná předchozí praxe na pozici telefonního operátora). Pracoviště: Atoda telemarketing, spol. s. r. o. - pobočka příbram, náměstí T. G. Masaryka, č.p. 3, 261 01 Příbram 1. Informace: Nicola Plánská, +420 380 900 122. Výroba - Výroba Montážní dělník 13 500 Kč Montážní dělníci ostatních výrobků Montážní dělníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: pozice: montážní dělníci, OC - krátkodobé zaměstnání, Nástup: od 21.9.2018 do 19.12.2018, Mzda: 13 500,- Kč, Kontakt: Popovyč Petr, tel.: 777 94 88 22, Po-Pá 6 - 14,30 hod, místo výkonu: Pod topoly č.p. 598, 262 42 Rožmitál pod Třemšínem. Pracoviště: Flamont, s.r.o. provozovna rožmitál pod třemšínem, Pod topoly, č.p. 598, 262 42 Rožmitál pod Třemšínem. Informace: Petro Popovyč, +420 777 948 822. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 15 000 Kč Prodavači v prodejnách Prodavači. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice: prodavači, Požadujeme spolehlivost a pracovitost., Nástup možný ihned na 1 rok (možnost prodloužení). Mzda: 15 000,- Kč, Kontakt: Tomek Josef, tel.: 608 957 455, e-mail: tofruct@seznam.cz, i osobně, Místo výkonu práce: Josef Tomek, Legionářů č.p. 423, Příbram VII. Pracoviště: Josef tomek, 423, Legionářů, č.p. 423, 261 01 Příbram 1. Informace: Josef Tomek, +420 608 957 455. Služby - Služby Ostatní služby 30 000 Kč Specialisté v oblasti kvality a certifikace systémů řízení (ISO) Manažer/ka systémů kvality. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice:manažer/ka systémů kvality, Náplň práce:, - tvorba, řízení a rozvoj systému kvality dle norem kvality, - tvorba interních směrnic a norem systému kvality a zajištění jejich dodržování, - plánování, kontrola provádění, vyhodnocení pravidelných interních auditů dle požadavků norem kvality, - spolupráce s auditory při externím auditu a koordinace osob a útvarů při poskytování součinnosti auditního týmu, - tvorba podkladů, zpráv a reportů z interních a externích auditů pro vedení organizace, Požadujeme:, - min. středoškolské vzdělání technického, chemického, zemědělského nebo environmentálního směru , - řidičský průkaz sk. B - aktivní řidič , - preciznost, pečlivost, analytické myšlení, komunikativnost, - práce na PC, - znalost legislativy a norem souvisejících s QMS výhodou , - znalost z oboru metrologie výhodou, - komunikativní znalost AJ výhodou, - praxe v oblasti řízení kvality výrobní firmy výhodou, Zaměstnanecké výhody:zázemí prosperující a stabilní firmy, práci na hlavní pracovní poměr, 25 dní dovolené, stravenky , , příspěvek na dovolenou, vánoční příspěvek , , příspěvek na penzijní spoření, účast na vzdělávacích akcích - odborné konference, semináře a školení, , Nástup možný ihned.Mzda - 30 až 35 000 Kč dle zkušeností a odborných znalostí, Kontakt:Jindřichová Lucie Ing., tel.: 605 206 066, 313 113 160, e-mail: lucie.jindrichova@primagra.cz, Místo výkonu práce:Primagra, a.s., Nádražní č.p. 310, Milín. Pracoviště: Primagra, a.s., Nádražní, č.p. 310, 262 31 Milín. Informace: Lucie Jindřichová, +420 605 206 066.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pohádkový les v Libčicích nabídl dětem zábavu v sobotu 18. srpna. Pro děti bylo připraveno 12 soutěžních stanovišť a na každém na ně čekaly pohádkové postavy a plnění úkolů.
57

OBRAZEM: Pohádkový les v Libčicích skrýval i loupežníky

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Na ochranu domů po H-Systemu chce kraj dát 750 tisíc

Při nehodě na Příbramsku se zranili tři lidé

Milín – Při čelním střetu dvou osobních aut u obce Milín se v pondělí ráno zranili tři lidé.

Vydáváním účtenek se některé kempy nezatěžovaly

Střední Čechy – Příznivější výsledky než jiné turisticky atraktivní regiony zaznamenaly střední Čechy během rozsáhlé kontrolní akce celníků nazvané Kemp II, při níž se kontroloři v průběhu prvních dvou srpnových týdnů zaměřili výhradně na to, jak provozovatelé tábořišť plní povinnosti vyplývající ze zákona o elektronické evidenci tržeb: podnikateli často proklínaného EET. Jiným slovy: zda zákazníkům vydávají účtenky – a také zda elektronické údaje o platbách řádně zasílají do evidenčního systému správce daně.

Až na vrcholky hor se 165 kily na zádech a neckyáda na suchu: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 18. až 19. srpna 2018.

Sparťané nevyužili dlouhou přesilovku. S Příbramí jen remizovali

/FOTOGALERIE/ Už jen jeden stoprocentní tým zůstal ve FORTUNA:LIZE. Po Slavii se nepovedeným výkonem prezentoval také druhý pražský celek Sparta. Proti Příbrami nevyužila ani více než poločas trvající výhodu jednoho muže v poli navíc a v pátém kole české nejvyšší soutěže se Středočechy remizovala 2:2.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT