VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Astrolog neprozradí, co vás nemine, ale poradí, jak kráčet životem pohodlněji

PŘÍBRAM - Někomu může připadat zvláštní, že v dnešní době ovládané technikou, kdy se zdá, že vše lze přesně změřit a propočítat, vyhledává tolik lidí radu astrologa. Ženy mezi nimi mají převahu.

15.10.2007
SDÍLEJ:

Zájem o to, co je psáno ve hvězdách, mají podle astrologa Milana Gelnara častěji ženy.Foto: DENÍK/Milan Holakovský

„Jsou citlivější a vnímavější na věci mezi nebem a zemí,“ vysvětluje astrolog Milan Gelnar. Naopak mezi odpůrci astrologie podle jeho slov převažují muži – nebo nositelé mužské akční a agresivní energie. „Díky ohnivé podstatě jim chybí ona vnímavost a citlivost,“ podotýká Gelnar.

Jedním dechem přitom připomíná, že by dnešní dobu nepokládal za éru truimfu vědy a techniky, kdy dokážeme změřit, zvážit a popsat cokoli. „Ano, víme mnohem víc než před pár lety.

Ale stejně jako řekl klasik "Vím, že nic nevím", tak nová poznání přinášejí nová a nová tajemství, která teprve čekají na svá odhalení. Připomněl bych slova světově uznávaného profesora českého původu Stanislava Grofa, který byl nedávno oceněn Nadací Vize 97 manželů Havlových (a téhož Stanislava Grofa, kterému před šesti lety spolek vědeckých skeptiků Sisyfos udělil zesměšňující anticenu Bludný balvan): "V minulosti se stalo, že se lidi dokonce odmítli jít podívat do teleskopu, protože přece věděli, že na Měsíci nemůžou být krátery",“ připomíná známý astrolog.

Vaše motto zní: „Králové měli své poradce, tak proč ne vy?“ Ne každý ale zrovna potřebuje vypočítat nejvhodnější hodinu pro položení základního kamene nového mostu přes Vltavu… Co se zájemce od astrologa může dozvědět?
Já lidem nabízím především sebepoznání. Snažím se jim ukázat, co mají zapsáno v mapě svého života. Zprostředkovávám jim náhled do zrcadla jejich osobnosti, ukazuji jim jejich silné i slabé stránky, prozrazuji, jejich karmický životní úkol – tedy to, co se mají v tomto životě naučit a co si mají osvojit.

Tím, že sami jsou konfrontováni s tím, co já vyčtu z jejich horoskopu a tím, co už o sobě vědí, bývají často přivedeni k pochopení svých problémů, ale také ke smyslu svého života. Díky tomu se jim pak mnohem lépe nejen žije, ale také cílevědomě kráčí za svým cílem. A v životě není nic důležitějšího, než znát svůj cíl – jeho smysl, chcete-li – a ten naplňovat.

Dokážu také lidem říci, kdy pro ně – řečí meteorologa – bude krásně a kdy bude pršet a nevlídno. Oni se pak podle toho mohou zařídit. Jinými slovy: když se z předpovědi počasí dozvíte, že zítra bude mrznout, sněžit a bude vichřice, tak si také nevezmete plavky, deku a nejdete si lehnout na koupaliště.

Stejně tak když se člověk z postavení hvězd dozví, že jej nyní očekává obtížnější období, může se na to připravit a zaměřit se spíše na věci rutinního charakteru, při nichž nemůže moc pokazit. A naopak – když bude postavení hvězd příznivé, tak by v tu dobu měl především usilovat o to, čeho chce v životě dosáhnout. V tu dobu se mu to totiž bude dařit mnohem lépe než jindy.

Bohužel, většina z nás to dělá naprosto opačně. Když se daří, člověk si spíše užívá a o nic moc neusiluje; když se mu nedaří, tak usiluje a usiluje, jenže nic nevychází, jak by chtěl. Máme to v povaze. Je to stejný princip, jako, když člověk stářím ztrácí přirozenou pružnost a kondici a místo toho, aby začal cvičit a něco s tím dělal, přestane se hýbat úplně, jen se cpe nezdravými věcmi – a tím své stárnutí jen podporuje a urychluje.

Znamená to, že se vyhýbáte odpovědím na konkrétní otázky typu: „má budoucnost můj vztah s tímhle přítelem“ či „mám se pustit do tohoto obchodu, nebo z něj raději vycouvat“? Astrologie je mou profesí, takže se takovým otázkám vyhýbat nemohu. Ale dělám to tak, jak už jsem naznačil. Popíšu prostředí, ve kterém se teď ten dotyčný bude pohybovat, a vlastnosti, které ten či onen člověk má. A je pak na klientovi, aby se sám rozhodl pro to či ono.

Uvedu příklad. Zeptá se mě žena, která má Lunu a Venuši ve znamení Raka, zda je pro ni vhodný muž, který má Lunu a Venuši ve znamení Berana. Já ženě vysvětlím, jak se v povaze pravděpodobně projeví toto postavení hvězd – její city, emoce a projevy zamilovanosti budou mít jemný, něžný, mateřský a po něžném fyzickém kontaktu toužící charakter, v jeho případě naopak akční, dynamický, jednoznačný a drsně bojovný charakter.

Jeden bude považovat za přirozené, že bude upřednostňováno pomalé mazlení a jemná náruč – a druhý zase bude upřednostňovat konání, kdy se s ničím napárá, do všeho jde rychle a po hlavě a spíše než něha jej vzrušuje boj a silová sexualita … Na klientce pak je, s vědomím toho, jaký kdo pravděpodobně je, co s tím udělá.

Nakolik můžeme ovlivňovat své chování a osudy, je-li vše „psáno ve hvězdách“ – a je tedy vše předem určeno dobou a místem narození? A dočká se astrologického výkladu i ten, kdo i ten, kdo zná údaje o svém narození pouze z rodného listu – a nikoli přesnou hodinu a minutu?
Pozor, to je velký omyl, že vše je napsáno ve hvězdách. Jsou tam zapsány pouze tendence či souvislosti. Jinými slovy, když si teploměrem změříte horečku, ten teploměr nemůže za to, že vy máte teplotu. Jenom ukazuje souvislost mezi vaším stavem a teplotou. Stejně tak hvězdy. Nikoho k ničemu nenutí. Jen naznačují, co se zřejmě bude dít. My jsme ale tím, kdo koná.

Samozřejmě, že každý z nás může ovlivňovat svůj osud. Jinak by astrologie neměla smysl. Už jsem to naznačil na příkladu s počasím. Když vím, kdo jsem, jaké mám vlastnosti a schopnosti, když znám svůj životní úkol, když vím, v jakém prostředí se pohybuji, pak se mohu rozhodnout pro co nejlepší strategii a nejsnazší cestu.

Jinými slovy: když vím, odkud kam mám jít (životní úkol), když mám mapu krajiny, znám svou kondici a vím, jaké bude počasí, tak se podle toho mohu zařídit. Budu-li postupovat moudře, mohu se podle potřeb obléci a nebudu mrznout, znalostí mapy se mohu vyhnout bloudění, bažinám, srázům – a díky tomu pohodlně a s pocitem uspokojení dorazit do cíle své cesty.

Co se týká neznalosti hodiny a minuty narození, tak to je opravdu problém. Pokud to člověk nezná, astrolog mu moc nepomůže. Astrologie tento údaj nutně potřebuje znát. Dá se to sice různými speciálními postupy zjistit, ale je to zdlouhavé a často bez záruky. Přiznám se, že já to nedělám a ani neumím.

Nevyhýbáte se ani astrologickým pohledům například na volby, stejně jako předpovědím vývoje v České republice. Máme pro příští měsíce důvod k optimismu, nebo se spíš zdá, že by obyvatelé naší země mohli očekávat něco dramatického?
Já jsem od založení optimista – a tak se i na svět dívám. Vycházím z toho, že vesmír je bipolární, tedy postaven na rovnováze protikladných sil. Vycházím z toho, stejně jako astrologie, že existuje smrtelné tělo a k němu jako protipól nesmrtelná duše. A ta je zde na tomto světě v tomto těle za účelem poznání.

A aby člověk dosáhl poznání, musí projít vším. Jak by poznal a ocenil světlo, když by neznal tmu? Takže se snažím dívat na život jako na velké dobrodružství, které podstupujeme za účelem poznání. A to, co bude, mě až tak netrápí, i když se přiznám, že bolest stejně jako většina ostatních zrovna nevyhledávám. Snažím se tedy být tím, kdo dává radost, naději a snaží se dělit o své poznání. A jsem přesvědčen o tom, co také řekl ve svém projevu k profesoru Grofovi Václav Havel: „…pevně věřím, že nejsem blázen, který jenom věří bludu“.

15.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

2475 - Zdravotničtí záchranáři Zdravotníci na škole v16 000 Kč

Zdravotničtí záchranáři Zdravotníci na škole v přírodě. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Pozice: zdravotníci na škole v přírodě, Požadujeme kurz ZZA/ukončený 3. roč. studia na lékařské fakultě/ukončené střední zdravotnické vzdělání, Zaměstnanecké výhody: nabízíme ubytování a stravu zdarma, Nástup: od 1.4.2018 na dobu určitou do 30.9.2018, Mzda: 16 000,- až 20 000,- Kč, Kontakt: Houšková Zorka, tel.: 725 455 115, e-mail: personalni@starline.cz - první kontakt telefonicky, Místo výkonu práce: Cestovní kancelář Star Line, s.r.o., Hrachov č.p. 45, Svatý Jan, 262 56 Krásná Hora nad Vltavou. Pracoviště: Cestovní kancelář star line, s.r.o., hrachov, 262 56 Krásná Hora nad Vltavou. Informace: Zorka Houšková, +420 725 455 115.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Vychovatel16 000 Kč

Vychovatelé (kromě vychovatelů pro osoby se speciálními vzdělávacími potřebami) Vychovatelé na škole v přírodě. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 15. Poznámka: Pozice: vychovatelé na škole v přírodě, Vychovatelé musí být schopen zvládnout práci s početnější skupinou dětí. , Požadujeme výpis z rejstříku trestů. , Účast na školení v Praze před prvním turnusem podmínkou., Pedagogické vzdělání není třeba., Zaměstnanecké výhody: nabízíme ubytování a stravu zdarma, Nástup: od 1.4.2018 na dobu určitou do 30.9.2018, Kontakt: Houšková Zorka, tel.: 725 455 115, e-mail: personalni@starline.cz - první kontakt telefonicky, Místo výkonu práce: Cestovní kancelář Star Line, s.r.o., Hrachov č.p. 45, Svatý Jan, 262 56 Krásná Hora nad Vltavou. Pracoviště: Cestovní kancelář star line, s.r.o., hrachov, 262 56 Krásná Hora nad Vltavou. Informace: Zorka Houšková, +420 725 455 115.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technik50 000 Kč

Technici elektronici projektanti, konstruktéři Konstruktér/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 50000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice: konstruktér/ka, Požadujeme:, min.SŠ s maturivou/ VŠ, technického zaměření , NJ nebo AJ komunikativní ,zkušenosti s konstruováním vstřikovacích nástrojů, znalost 3D konstrukčního softwaru, ideální SolidWorks, , znalost principů 3D modelování , Nabízíme : zaměstnání ve stabilní zahraniční společnosti, mzda od 50000,- Kč/ měsíc , Q. odměny, benefity , HPP na dobu určitou, po zapracování na dobu neurčitou, nástup ihned., Zaměstnanecké výhody:Q.odměny, příspěvek na obědy, životní pojištění, Kontakt:Frýdlová Marcela, tel.: 318 600 140, 318 600 181, 8:00 - 15:00 hod., e-mail: frydlova@agor.cz, Místo výkonu práce:Agor Tech spol. s r.o., Sádek č.p. 1, Příbram 1. Pracoviště: Agor tech spol. s r.o., 261 01 Příbram 1. Informace: Marcela Frýdlová, +420 318 600 140.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Elektromontér20 460 Kč

Stavební a provozní elektrikáři Provozní elektrikáři. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20460 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice: provozní elektrikáři, Provozní elektrikáři s § 6, klasické údržbářské práce v objektech i ne elektrického zaměření (malování, sečení trávy, oprava nábytku, instalatérské práce)., Požadavky: ŘP sk. B, Zaměstnanecké výhody: 25 dní dovolené, 5 dní zdravotní indispozice, podniková rekreace, stravování, Nástup: od 1.3.2018 Mzda: 20 460,- Kč, Kontakt: Baloun Josef, tel.: 974 879 242, Neufus Jiří, tel.: 974 871 242 (po-pá 7:00 - 15:30 hod.), e-mail: josef.baloun@pcr.cz, Místo výkonu práce: Krajské ředitelství policie Středočeského kraje prac. Příbram, Žežická č.p. 498, Příbram V-Zdaboř, 261 01. Pracoviště: Krajské ředitelství policie středočeského kraje prac.příbram, Žežická, č.p. 498, 261 01 Příbram 1. Informace: Josef Baloun, +420 974 879 242.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jan Čaloun, "zlatý" hráč z olympiády v Naganu se zlatou medailí.
18

Šampion Čaloun: V Naganu vše fungovalo hlavně díky Ivanovi

O příbramský zimní stadion projevuje zájem i reprezentace, a to jak ženská, tak mužská.

Vinš o zimním stadionu: Městu patří velká zásluha

Chci podávat výkony jako doposud, říká vítěz ankety Martin Petřík

Příbramsko – Po dobu sedmi týdnu mohli čtenáři Příbramského deníku hlasovat na webu v anketě o nejlepšího okresního fotbalového rozhodčího. Souboj sedmnáctky nominovaných arbitrů byl dlouhou dobu vyrovnaný a o vítězi se rozhodlo, až v samotném závěru. Nejlepším fotbalovým sudím se nakonec stal Martin Petřík, který nám v krátkém rozhovoru přiblížil své vítězné pocity.

Talentovaný golfista Mayer vybojoval účast na US Open

Ostrava – V pátek 16. února proběhlo v Ostravě, na indoor hřišti Fungolf, Czech Open 2018 v Adventure golfu. V turnaji se proti sobě postavili tři profesionální hráči tohoto speciálního golfového odvětví, doplněni jedenácti hráči klasického golfu. Do Bojů se rovněž zapojil jedenáctiletý příbramský rodák Pavel Mayer, který dosáhl velkého úspěchu, když obsadil vynikající druhé místo.

Prověřte své znalosti z matematiky v dnešním testu Deníku

Dostali byste se na střední školu? Zkuste si, jak těžké to mají žáci při přijímacích zkouškách. V dnešním tištěném Deníku najdete druhý z testů, které jsme pro vás připravili. Prověří vaše znalosti matematiky. Příští týden vás pak čeká další test. Kupte si Deník a ověřte znalosti své i znalosti svých dětí. 

Bronzová Samková v Brně a 88letý násilník s paličkou na maso: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 21. února 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT