VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Astrolog neprozradí, co vás nemine, ale poradí, jak kráčet životem pohodlněji

PŘÍBRAM - Někomu může připadat zvláštní, že v dnešní době ovládané technikou, kdy se zdá, že vše lze přesně změřit a propočítat, vyhledává tolik lidí radu astrologa. Ženy mezi nimi mají převahu.

15.10.2007
SDÍLEJ:

Zájem o to, co je psáno ve hvězdách, mají podle astrologa Milana Gelnara častěji ženy.Foto: DENÍK/Milan Holakovský

„Jsou citlivější a vnímavější na věci mezi nebem a zemí,“ vysvětluje astrolog Milan Gelnar. Naopak mezi odpůrci astrologie podle jeho slov převažují muži – nebo nositelé mužské akční a agresivní energie. „Díky ohnivé podstatě jim chybí ona vnímavost a citlivost,“ podotýká Gelnar.

Jedním dechem přitom připomíná, že by dnešní dobu nepokládal za éru truimfu vědy a techniky, kdy dokážeme změřit, zvážit a popsat cokoli. „Ano, víme mnohem víc než před pár lety.

Ale stejně jako řekl klasik "Vím, že nic nevím", tak nová poznání přinášejí nová a nová tajemství, která teprve čekají na svá odhalení. Připomněl bych slova světově uznávaného profesora českého původu Stanislava Grofa, který byl nedávno oceněn Nadací Vize 97 manželů Havlových (a téhož Stanislava Grofa, kterému před šesti lety spolek vědeckých skeptiků Sisyfos udělil zesměšňující anticenu Bludný balvan): "V minulosti se stalo, že se lidi dokonce odmítli jít podívat do teleskopu, protože přece věděli, že na Měsíci nemůžou být krátery",“ připomíná známý astrolog.

Vaše motto zní: „Králové měli své poradce, tak proč ne vy?“ Ne každý ale zrovna potřebuje vypočítat nejvhodnější hodinu pro položení základního kamene nového mostu přes Vltavu… Co se zájemce od astrologa může dozvědět?
Já lidem nabízím především sebepoznání. Snažím se jim ukázat, co mají zapsáno v mapě svého života. Zprostředkovávám jim náhled do zrcadla jejich osobnosti, ukazuji jim jejich silné i slabé stránky, prozrazuji, jejich karmický životní úkol – tedy to, co se mají v tomto životě naučit a co si mají osvojit.

Tím, že sami jsou konfrontováni s tím, co já vyčtu z jejich horoskopu a tím, co už o sobě vědí, bývají často přivedeni k pochopení svých problémů, ale také ke smyslu svého života. Díky tomu se jim pak mnohem lépe nejen žije, ale také cílevědomě kráčí za svým cílem. A v životě není nic důležitějšího, než znát svůj cíl – jeho smysl, chcete-li – a ten naplňovat.

Dokážu také lidem říci, kdy pro ně – řečí meteorologa – bude krásně a kdy bude pršet a nevlídno. Oni se pak podle toho mohou zařídit. Jinými slovy: když se z předpovědi počasí dozvíte, že zítra bude mrznout, sněžit a bude vichřice, tak si také nevezmete plavky, deku a nejdete si lehnout na koupaliště.

Stejně tak když se člověk z postavení hvězd dozví, že jej nyní očekává obtížnější období, může se na to připravit a zaměřit se spíše na věci rutinního charakteru, při nichž nemůže moc pokazit. A naopak – když bude postavení hvězd příznivé, tak by v tu dobu měl především usilovat o to, čeho chce v životě dosáhnout. V tu dobu se mu to totiž bude dařit mnohem lépe než jindy.

Bohužel, většina z nás to dělá naprosto opačně. Když se daří, člověk si spíše užívá a o nic moc neusiluje; když se mu nedaří, tak usiluje a usiluje, jenže nic nevychází, jak by chtěl. Máme to v povaze. Je to stejný princip, jako, když člověk stářím ztrácí přirozenou pružnost a kondici a místo toho, aby začal cvičit a něco s tím dělal, přestane se hýbat úplně, jen se cpe nezdravými věcmi – a tím své stárnutí jen podporuje a urychluje.

Znamená to, že se vyhýbáte odpovědím na konkrétní otázky typu: „má budoucnost můj vztah s tímhle přítelem“ či „mám se pustit do tohoto obchodu, nebo z něj raději vycouvat“? Astrologie je mou profesí, takže se takovým otázkám vyhýbat nemohu. Ale dělám to tak, jak už jsem naznačil. Popíšu prostředí, ve kterém se teď ten dotyčný bude pohybovat, a vlastnosti, které ten či onen člověk má. A je pak na klientovi, aby se sám rozhodl pro to či ono.

Uvedu příklad. Zeptá se mě žena, která má Lunu a Venuši ve znamení Raka, zda je pro ni vhodný muž, který má Lunu a Venuši ve znamení Berana. Já ženě vysvětlím, jak se v povaze pravděpodobně projeví toto postavení hvězd – její city, emoce a projevy zamilovanosti budou mít jemný, něžný, mateřský a po něžném fyzickém kontaktu toužící charakter, v jeho případě naopak akční, dynamický, jednoznačný a drsně bojovný charakter.

Jeden bude považovat za přirozené, že bude upřednostňováno pomalé mazlení a jemná náruč – a druhý zase bude upřednostňovat konání, kdy se s ničím napárá, do všeho jde rychle a po hlavě a spíše než něha jej vzrušuje boj a silová sexualita … Na klientce pak je, s vědomím toho, jaký kdo pravděpodobně je, co s tím udělá.

Nakolik můžeme ovlivňovat své chování a osudy, je-li vše „psáno ve hvězdách“ – a je tedy vše předem určeno dobou a místem narození? A dočká se astrologického výkladu i ten, kdo i ten, kdo zná údaje o svém narození pouze z rodného listu – a nikoli přesnou hodinu a minutu?
Pozor, to je velký omyl, že vše je napsáno ve hvězdách. Jsou tam zapsány pouze tendence či souvislosti. Jinými slovy, když si teploměrem změříte horečku, ten teploměr nemůže za to, že vy máte teplotu. Jenom ukazuje souvislost mezi vaším stavem a teplotou. Stejně tak hvězdy. Nikoho k ničemu nenutí. Jen naznačují, co se zřejmě bude dít. My jsme ale tím, kdo koná.

Samozřejmě, že každý z nás může ovlivňovat svůj osud. Jinak by astrologie neměla smysl. Už jsem to naznačil na příkladu s počasím. Když vím, kdo jsem, jaké mám vlastnosti a schopnosti, když znám svůj životní úkol, když vím, v jakém prostředí se pohybuji, pak se mohu rozhodnout pro co nejlepší strategii a nejsnazší cestu.

Jinými slovy: když vím, odkud kam mám jít (životní úkol), když mám mapu krajiny, znám svou kondici a vím, jaké bude počasí, tak se podle toho mohu zařídit. Budu-li postupovat moudře, mohu se podle potřeb obléci a nebudu mrznout, znalostí mapy se mohu vyhnout bloudění, bažinám, srázům – a díky tomu pohodlně a s pocitem uspokojení dorazit do cíle své cesty.

Co se týká neznalosti hodiny a minuty narození, tak to je opravdu problém. Pokud to člověk nezná, astrolog mu moc nepomůže. Astrologie tento údaj nutně potřebuje znát. Dá se to sice různými speciálními postupy zjistit, ale je to zdlouhavé a často bez záruky. Přiznám se, že já to nedělám a ani neumím.

Nevyhýbáte se ani astrologickým pohledům například na volby, stejně jako předpovědím vývoje v České republice. Máme pro příští měsíce důvod k optimismu, nebo se spíš zdá, že by obyvatelé naší země mohli očekávat něco dramatického?
Já jsem od založení optimista – a tak se i na svět dívám. Vycházím z toho, že vesmír je bipolární, tedy postaven na rovnováze protikladných sil. Vycházím z toho, stejně jako astrologie, že existuje smrtelné tělo a k němu jako protipól nesmrtelná duše. A ta je zde na tomto světě v tomto těle za účelem poznání.

A aby člověk dosáhl poznání, musí projít vším. Jak by poznal a ocenil světlo, když by neznal tmu? Takže se snažím dívat na život jako na velké dobrodružství, které podstupujeme za účelem poznání. A to, co bude, mě až tak netrápí, i když se přiznám, že bolest stejně jako většina ostatních zrovna nevyhledávám. Snažím se tedy být tím, kdo dává radost, naději a snaží se dělit o své poznání. A jsem přesvědčen o tom, co také řekl ve svém projevu k profesoru Grofovi Václav Havel: „…pevně věřím, že nejsem blázen, který jenom věří bludu“.

15.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Lektoři dalšího vzdělávání 250 Kč Lektoři a učitelé jazyků na ostatních školách Lektor/ka anglického jazyka. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 250 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice: lektor/ka anglického jazyka, Výuka bude probíhat ve středu v časech 8:00-10:00, 10:00-12:00 a 12:15-14:15 hod. pro tři skupiny od začátečníků po mírně pokročilé. , Požadujeme zkušenosti s výukou a certifikát nebo jazykou zkoušku úrovně minimálně C1., V případě zájmu zašlete životopis na hr@vzdelavanimetis.eu, do předmětu e-mailu uveďte "Výuka AJ - Sedlčany"., Nástup: od ledna 2019, Mzda: 250,- Kč za 60 minut výuky, Kontakt: Bc. Radek Kahánek, tel.: 604 500 052, e-mail: hr@vzdelavanimetis.eu, Místo výkonu práce: Ing. et Bc. Lenka Štichauerová, Havlíčkova č.p. 514, 264 01 Sedlčany. Pracoviště: Ing. et bc. lenka štichauerová, provoz sedlčany, Havlíčkova, č.p. 514, 264 01 Sedlčany. Informace: Radek Kahánek, +420 604 500 052. Informační technologie - Informační technologie Správce informačního 11 000 Kč Systémoví administrátoři, správci počítačových sítí ICT specialista. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 11000 kč, mzda max. 14000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice:ICT specialista, Zkrácený pracovní úvazek., Požadavky:, správa počítačové sítě, tvorba a údržba webových stránek, zálohování dat, správa školní matriky, tisk vysvědčení aj., Zaměstnanecké výhody: 40 dní dovolené, Nástup od 1.11.2018. mzda: 11 000,- až 14 000,- Kč, Kontakt:Žáková Jana, tel.: 774 369 677, 318 623 306, e-mail: waldorf@waldorf.pb.cz, hospodarka@waldorf.pb.cz, Místo výkonu práce:Waldorfská škola Příbram - mateřská škola, základní škola a střední škola, Hornická č.p. 327, Příbram II. Pracoviště: Waldorfská škola příbram - mateřská škola, základní škola a střední škola, Hornická, č.p. 327, 261 01 Příbram 1. Informace: Jana Žáková, +420 318 623 306,774 369 677. Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 16 690 Kč Sociální pracovníci specialisté v oblasti péče o seniory (kromě péče o zdravotně postižené) Vedoucí oddělení domova se zvláštním režimem. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 16690 kč, mzda max. 25100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice: vedoucí oddělení domova se zvláštním režimem, Vyžadujeme - praxe pracovníka v sociálních službách vykonávající přímou obslužnou péči, min. 2 roky praxe ve vedení zaměstnanců, kladný vztah k seniorům, zdravotní způsobilost, pracovní nasazení, komunikační dovednosti, empatii, asertivní jednání, schopnost týmové spolupráce i samostatnost, spolehlivost při plnění pracovních úkolů, odolnost vůči psychické zátěži a stresu, výpis z rejstříku trestů. Mzda dle platového tarifu sociálních služeb 7 - 8 platová třída., Zaměstnanecké výhody: stabilní prostředí v dobrém kolektivu, pracovní smlouva na dobu neurčitou, osobní ohodnocení, pravidelné půlroční odměny, pravidelné vzdělávání, stravování v Centru, příspěvek z FKSP na oběd a penzijní připojištění, 6 týdnů dovolené, poskytování volna z fondu pracovní doby pro využití rehabilitace, kadeřnice a pedikůry zaměstnanci Centra - 2 hodiny v každém kalendárním měsíci, Nástup: od 1.12.2018. Mzda: 16 690,- až 25 100,- Kč, Kontakt: Ottová Zuzana, tel.: 318 679 412 (7:00 - 14:00 hod.), e-mail: sekretariat@centrumrozmital.cz, Místo výkonu práce: Centrum Rožmitál pod Třemšínem, poskytovatel sociálních služeb, Na spravedlnosti 589, 26242 Rožmitál pod Třemšínem. Pracoviště: Centrum rožmitál pod třemšínem, poskytovatel sociálních služeb [086], Na spravedlnosti, č.p. 589, 262 42 Rožmitál pod Třemšínem. Informace: Zuzana Ottová, +420 318 679 412. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 110 Kč Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) Řidiči sk. B. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 110 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice: řidiči sk. B, Rozvoz balíku, VZV výhodou., Nástup možný ihned na dobu určitou do 31.12.2019. Mzda: 110,- Kč/hod, Kontakt: Chlupáčková, tel.: 724 135 972 (8:00 - 17:00 hod.), e-mail: sbernasluzba@email.cz, i osobně (8:00 - 14:00 hod.), Místo výkonu práce: Sběrná služba Příbram, s. r. o., Mixova č.p. 165, Příbram III. Pracoviště: Sběrná služba příbram, s. r. o., Mixova, č.p. 165, 261 01 Příbram 1. Informace: Chlupáčková, +420 724 135 972.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Trenér 1. FK Příbram Josef Csaplár.

Podcenění? Příbram hraje dobrý fotbal, řekl Csaplár

Putování se světýlky za sv. Martinem v Příbrami.
43

OBRAZEM: Děti s rodiči přivítaly v Příbrami svatého Martina

Zájem o Sokol roste. Jde o radost z pohybu, nenutíme nikoho do výkonu, říkají

Střední Čechy - Zájem roste; buď už nejsou v oddílech volné kapacity, nebo se blíží stop stav. Tak by se dala shrnout obliba Sokola mezi dětmi, dospělými, ale i seniory. Činovníci ze Sokola říkají, že to je z mnoha důvodů: nedávno byl všesokolský slet, Sokol je v posledních letech více medializovaný, více se o něm mluví, ale hlavně: lidé zjišťují, že pohyb do života prostě patří a věnovat se všestrannosti v Sokole je výhodné z hned několika důvodů. Co tedy lidi láká do sokoloven?

OBRAZEM: Drakiáda mateřského centra Jinečáček

Jince - Jednou z řady dalších pěkně připravených akcí spolku Jinečáček byla v sobotu 10. listopadu tradiční drakiáda. Opět se uskutečnila na prostranství pod lokalitou Na Vyhlídce. Děti a rodiče museli vyvinout úsilí, aby dostali své draky do vzduchu, ale pak byl odměněni pohledem na své plachtící krasavce.

Za kraj bude mluvit ranní ptáče Bára

Střední Čechy - Novou tváří Středočeského kraje se stane Barbora Tlučhořová. Někdejší televizní moderátorku Nicol Lenertovou vystřídá na pozici mluvčí hejtmanství dosavadní moderátorka rozhlasová, známá z vysílání Radia Kiss (zvláště z pořadu Ranní Kiss s Bárou a Romanem).

Socha Svobody na Moravě a taneční rekord v Brně: prohlédněte si videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 9. až 11. listopadu 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT