Za několik dní neznámí pachatelé odcizili v Sedlčanech dvě osobní auta tovární značky Audi. Obě auta rozsekali při havárii a jedno dokonce shořelo. Podle informací Deníku oba vozy patřily jedinému majiteli ze Sedlčan.
Druhá z těchto krádeží a havárií se odehrála 23. března na silnici poblíž Červeného Hrádku na Sedlčansku. Auto objevili strážníci městské policie v Sedlčanech. Nikdo u havarovaného vozu Audi A6 nebyl. Vozidlo měl před bouračkou odcizit neznámý pachatel od domu v Sedlčanech ještě téhož dne. Krádež policii majitel oznámil. „Řidič, který havaroval u Červeného Hrádku, jel příliš rychle a za zatáčkou najel na krajnici. Po smyku se auto převrátilo na bok,“ uvedla k okolnostem nehody mluvčí policie Lenka Pavlová. Škoda byla vyčíslena na 200 tisíc korun.
Majitel zničeného Audi vypověděl, že zaparkoval 21. března u svého domu a od té doby nikde nejezdil. Klíčky prý dokonce nosil v kapse u sebe. A jak se tedy ocitl havarovaný vůz u Červeného Hrádku?
„Majitel při podání trestního oznámení na neznámého pachatele uvedl, že v neděli ráno se na chodníku v Sedlčanech potkal s mužem, který byl opilý. Když ho míjel, opilec do něho vrazil a následně se mu omluvil. Majitel se tudíž domnívá, že mu neznámý muž v tomto momentě sebral klíče z kapsy u kalhot,“ doplnila Lenka Pavlová.
Přes den 16. březnapřed výše popsaným incidentem na poli mezi obcemi Solopysky a Břekova Lhota shořel havarovaný vůz rovněž značky Audi A6.
Požáru předcházelo oznámení o vloupání do domu v Sedlčanech. „Pachatel rozbil sklo vchodových dveří a z chodby ukradl klíče od Audi. S tímto automobilem zloděj odjel,“ řekla tehdy ke krádeži policistka Monika Schindlová. Krátce po oznámení krádeže dostali hasiči hlášení, že na poli hoří nějaké auto. Na místě se ukázalo, že se jedná o ukradené Audi.
Vyšetřovatel hasičů jako příčinu vzniku požáru uvedl náraz do motorové části vlivem nehody a následnému úniku pohonných kapalin. Úmyslné zapálení bylo na místě vyloučeno. Škoda na prvním Audi se vyšplhala na 900 tisíc korun.