Nejen, že dochází k nebezpečným situacím, ale je vážně narušovaný ráz i účel prostoru označeného jako pěší zóna. Ta je definována příslušnou dopravní značkou, která je u každého vjezdu do Pražské již několik let osazena. Nejedná se tedy o nově zaváděné opatření, ale o nově kladený důraz na jeho dodržování.

Vjezdy do Pražské ulice budou o víkendu uzamykány tak, jako je tomu ve všedních dnech, tedy v deset hodin dopoledne. „Věříme, že dojde postupně k pochopení a k respektování ze strany obchodníků a jiných lidí, kteří zde auta nechávají. Pražská opravdu není místo k parkování a obzvláště ne v sobotu dopoledne, kdy jsou obchody otevřené a ulicí se pohybují lidé,“ uvedl starosta Jan Konvalinka.

Krok vedení města oceňují i podnikatelé sdružení ve Spolku Pražské ulice. „Jsme rádi, že se město rozhodlo k opatřením, aby byl dodržovaný zákaz vjezdu aut do Pražské ulice o víkendech,“ řekl předseda spolku Marek Školoud.

V polovině týdne se zástupci spolku sešli se starostou a jednali s ním i o zmírnění podmínek parkování v centru, aby lépe vyhovovaly nakupujícím. „Navrhli jsme, aby první dvě hodiny parkování na náměstí T.G.M. byly po desetikoruně a od třetí hodiny by se platilo 30 korun, aby tam auta nestála celý den,“ řekl.