„Opakovaně vyzýváme občany k dodržování zvýšených hygienických pravidel. V současné době je třeba chránit sebe i své okolí. Z tohoto důvodu od dnešního dne mohou cestující do autobusů MHD Příbram pouze s rouškou. Jsem rád, že zodpovědných občanů, kteří roušku používají v běžném životě je stále více. Není se vůbec za co stydět, naopak tímto krokem ukazujeme svoji osobní zodpovědnost,“ řekl k dalšímu opatření starosta města Jan Konvalinka.

ONLINE ke koronaviru najdete ZDE.

Roušky jsou důležité při každém osobním kontaktu, při nákupech v obchodech, při používání veřejné dopravy i při pohybu v ulicích města. K dostání ovšem dlouhodobě nejsou, možná i proto na ulici se mnoho lidí v rouškách zatím neobjevuje.

Starosta na sociálních sítích i proto také vyzval veřejnost k nošení roušek vlastní výroby. Sám se ukázal v té, co mu ušila jeho manželka. „I obyčejná, podomácku vyrobená rouška je lepší než žádná rouška. Trochu ochrání vás a více ochrání druhé. Jestli si z vás někdo dělá legraci, tak se podívejte, jak blbě v ní vypadám já. Neřešte vzhled, řešte účel. Děkuji své milé ženě za první prototyp. Ušila na mě už leccos, ale rouška je poprvé,“ napsal ke své fotografii Jan Konvalinka.

Koronavirus v Česku