Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Martina Bartoše trápí kriminalita i hospodaření města

Příbram /VOLBY 2010, ROZHOVOR/ - Za devět dní vypuknou komunální volby. V Příbrami bojuje o přízeň voličů patnáct politických stran nebo uskupení. Příbramský deník oslovil jedničky z kandidátních listin a každé z nich položil devět stejných otázek. Na ně tentokrát odpovídá lídr strany Nezávislí kandidáti – Příbramská budoucnost Martin Bartoš.

7.10.2010 5
SDÍLEJ:

Martin Bartoš.Foto: archiv Deníku

Co byste udělal jako první krok, pokud zasednete do křesla starosty?
Zveřejnil bych veškeré smlouvy týkající se nakládání s majetkem a prostředky města. Obchodní tajemství nemá v nakládání s veřejnými prostředky co dělat!

Jaký největší problém vnímáte ve svém městě?
Nedá se vypíchnout jedna oblast. Kriminalita, nezaměstnanost, doprava a neprůhledné hospodaření. To jsou oblasti, na které se chceme určitě soustředit.

Jakou část Příbrami máte nejraději?
Nejraději mám okolí Svaté hory. Má svoji energii, kterou čerpám při procházkách po těchto místech a je odtamtud krásný výhled.

Co uděláte pro to, aby se ve městě lidem lépe žilo?
Vytvoříme dlouhodobou koncepci rozvoje města. Posílíme bezpečnost občanů, která je prvořadým předpokladem pro spokojený život v Příbrami. Zásadně rozšíříme a posílíme program prevence kriminality. Budeme řešit složitou dopravní situaci v Příbrami koncepčně. Součástí každé zamýšlené rekonstrukce bude studie dopadů na dopravu a parkování, tak aby vždy došlo ke zlepšení průjezdnosti a ke zvýšení počtu parkovacích míst. Zpříjemníme život seniorům rozšířením pečovatelských služeb. Dáme prostor občanům pro projevení jejich iniciativy. Podpoříme snahu občanů o vytvoření bezpečnějšího a krásnějšího prostředí v místě jejich bydliště.

Myslíte si, že je ve městě dostatečně podporován sport a další aktivity?
Podpora zájmové činnosti zejména u mládeže je nejlepší prevence kriminality. Co nedáme na prevenci v současnosti, tak mnohokrát více vydáme v budoucnosti na potírání kriminality a řešení jejích dopadů. Budeme rozšiřovat možnosti nevýkonnostního a rekreačního sportu na řízených sportovištích i sídlištích; podpoříme organizaci městských soutěží. Chceme řešit letitý problém nevyhovujících prostor městské knihovny. Za použití peněz z dotací a Evropských fondů by knihovna mohla být rozšířena na multikulturní centrum, které bude zastřešovat kulturní a společenské aktivity města.

Myslíte si, že je Příbram ideální místo k životu, proč?
Mě osobně se v Příbrami velice líbí. Když se zapracuje na snížení kriminality, zlepší se dopravní situace a sníží se nezaměstnanost tak, aby se zvýšila životní úroveň obyvatel Příbrami, nebude mi nic chybět.

Dělá se v Příbrami něco pro zlepšení životního prostředí?
Současné vedení města se velice snaží, aby Příbram byla hezčím městem. Na můj vkus ovšem často příliš dá na projektanty, místo aby vnímalo názory samotných obyvatel Příbrami. My chceme navíc prosadit, aby město Příbram bylo rozděleno do jednotlivých rajónů, za jejichž úklid a čistotu bude odpovídat vždy konkrétní pracovník TS, kterému občan může nahlásit, co je třeba.

Kdybyste měl jako potencionální zástupce města možnost věnovat milion, komu nebo na co byste jej dal v rámci svého města?
Věnoval bych ho na zřízení centra práce s dětmi, kde by děti mohly projevit svůj talent. Jsem přesvědčen, že každé dítě má na něco výjimečné nadání a čím dříve toto nadání objevíme, tím dříve ho mohou začít rozvíjet a získat tím prostor pro svou seberealizaci.

Jak chcete podpořit drobné podnikatele?
Budeme spolupracovat na vytvoření příznivého prostředí pro rozvoj podnikání a zvyšování zaměstnanosti, zejména absolventů a mladých. Prohloubíme spolupráci s podnikatelským prostředím a úzkou spolupráci na rozvoji města v této oblasti. Zajistíme podnikatelům veškeré informace nezbytné pro jejich rozhodování a plánování.

VIZITKA: MARTIN BARTOŠ
Věk: 42 let
Vzdělání: Gymnázium Dobříš
Současné zaměstnání: Spolumajitel obchodu se značkovým sportovním zbožím.
Politická minulost (dříve, nyní): Není a nikdy nebyl členem žádné politické strany. V roce 2008 kandidoval do Senátu a získal přes 5% hlasů. V letošním roce byl na 3. místě středočeské kandidátky strany Suverenita v parlamentních volbách jako nestraník.
7.10.2010 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:
Nejstarším sedlčanským tenistou je téměř 82letý Zbyněk Jetel.

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Spolek pro kočku hledá dobrovolníky i podporu po opuštěné kočky.

Příbramští ochránci koček hledají podporu a pomoc

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Spisovatelka Michaela Burdová: Láká mě spojení příběhu s obrázky

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Michaela Burdová žije v Sedlčanech na Příbramsku. Ve svých 27 letech je vyhledávanou autorkou fantasy knih pro děti a mládež. Patří k několika současným českým spisovatelům, které toto povolání uživí. Dosud jí vyšlo dvanáct knížek, a protože jí inspirace neopouští, v březnu 2018 pokřtí třináctou. 

Ayong si zahrál za českou reprezentační dvacítku

Příbram – Mladý útočník týmu 1. FK Příbram Bastien Karsten Ayong debutoval v nedávné reprezentační přestávce v dresu české fotbalové reprezentace do 20 let. Českého fotbalového útočníka původem z afrického Kamerunu nominoval do týmu pro zápasy Elite Tournament trenér reprezentace do dvaceti let, shodou okolností také Příbramák, Karel Krejčí.

Zastupitelé jednali o MHD, pozemcích, ale i o bezpečnosti na sídlišti

Příbram – Jedním z nejdůležitějších bodů programu pondělního zasedání městského zastupitelstva byla žádost provozovatele MHD o navýšení ceny za ujetý kilometr. Město bude dopravci o listopadu platit o dvě koruny víc. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení