Podle finančního výboru města není reálné začít dříve, než bude úvěr na přivaděč pitné vody splacený. Sedlčany platí ročně 6 milionů korun plus úroky. „Studie stanovila cenu na 113 milionů bez DPH, ale podle cen ve stavebnictví v současné době je podle mě reálná cena okolo 140 až 150 milionů S DPH,“ uvedl sedlčanský starosta Miroslav Hölzel.

V plánu je krytý bazén pravděpodobně s dvacetimetrovou délkou a zřejmě i brouzdalištěm, který by měl vzniknout poblíž zimního stadionu. Stavbu by platilo město ze svého rozpočtu.

Studie počítá s budovou pro 150 až 200 lidí, která by byla přízemní stavbou. Stála by poblíž zimního stadionu ve Zberazské ulici. Areál by byl vybavený třemi plaveckými dráhami o délce 25 metrů. Doplňovaly by ho vodní atrakce, jako je protiproud, relaxační jeskyně, vodní hřib, masážní lehátka, masážní trysky ze dna bazénu, masážní lavice či chrlič vody. Nechyběl by ani tobogán.

Předpokládané vstupné pro dospělého na celý den by bylo 150 korun, na hodinu a půl pak 90 korun. Pro dítě by bylo vstupné 50 korun.

Kromě veřejnosti by bazén měly podle předpokladů využívat třeba mateřské a základní školy z okolí k výuce plavání.

Výstavba krytého bazénu by byla zřejmě hrazena z rozpočtu města. Uvažuje se i o úvěru, protože pro tento účel zatím během posledních 25 let nebyly vypsány žádné dotační tituly. „Jak by se nakonec stavělo, je zatím otevřené. Ve hře je varianta jakési stavebnice, což už je dnes možné. Nejdříve by se postavil samotný bazén a další pavilony by se přidávaly postupně v dalších letech,“ přiblížil možnosti sedlčanský starosta.

Několik posledních let se o celkové rekonstrukci bazénu hovoří i v Příbrami, ale zatím se projekt stále nedaří posunout k jeho zahájení. V současné době se mluví o možnosti zahájení stavby v polovině příštího roku.