Zavřený venkovní bazén jezklamáním pro stovky lidí, kterými byl bazén v minulých letech v teplých dnech obležený.

„To snad ne. Je to škoda, děti budou hodně zklamané. Na nekrytý bazén jsme je pouštěli i samotné, byl tam dozor. Takhle s nimi budeme muset jezdit někam k rybníku za město,“ reagoval Luboš Kuncl z Příbrami. Za zamčená vrata venkovního koupaliště může havarijní stav brouzdališť a odtoků vody. Příbramský deník už o tom informoval.

Problémem je nedostatek peněz na opravy. Dokonce i na ty nejnutnější opravy, po kterých by se bazén mohl zpřístupnit. „Nechali jsme si vypočítat náklady na opravy, bohužel v rozpočtu města se na to neobjevila ani koruna. Dali jsme také požadavek na opravu dětského brouzdaliště a tobogánu. Nejsou peníze, a tak si tobogány nakonec opravujeme pomalu ze vstupného. Do konce týdne by už mohly být přístupné,“ řekl vedoucí provozu Sportovních zařízení města Příbrami Miroslav Sobek.

Oprava venkovního bazénu, aby se vyhovělo hygienikům, byla vypočítaná na zhruba tři miliony korun. Oprava tobogánů stejně jako dětského brouzdaliště by v obou případech vyšla na částku přes milion korun.

„Jediné peníze, milion korun, které město uvolnilo, byly určeny na opravu střechy u zimní haly. Proti loňsku jsme kvůli krizi přišli v rozpočtu o 2,8 milionu korun,“ doplnil Sobek s tím, že pokud se podaří v nejbližší době uskutečnit nejnutnější opravy, bude ještě v létě venkovní bazén otevřený.