Vedoucí provozu Sportovních zařízení města Příbrami Miroslav Sobek redakci vysvětlil důvod, proč nekrytý bazén ještě není v provozu: „Může za to havarijní stav brouzdališť a odtoků vody. Na opravy nejsou peníze. V rozpočtu města se na ně nenašla ani koruna.“ Hygienik už prý loni doporučil opravy, které by vyšly na tři miliony korun. Peníze nebyly, opravy se neprovedly. Z toho tedy logicky vyplývá, že venkovní bazén není připravený na otevření pro veřejnost.

Skutečnost, že je venkovní bazén zavřený, značně popudila příbramského radního Václava Černého. Ten nyní v době starostovy dovolené řídí radnici. Místostarosta Černý byl prý v šoku.

„Jsem zděšen z toho, že bazén není v provozu. Vydal jsem příkaz okamžitě učinit veškerá opatření k tomu, aby se bazén začal ihned napouštět. Očekávám, že vedení naší příspěvkové organizace Sportovní zařízení Příbram co nejrychleji uvede areál do provozuschopného stavu. Pokud ne, svolám mimořádné jednání rady města a budeme situaci řešit personálně,“ reagoval místostarosta Černý, který zřejmě neprodleně informoval starostu Řiháka na jeho dovolené.

„Šel jsem se, jako obvykle, vykoupat do bazénu. Říkal jsem si, že když je tak pěkně, půjdu do venkovního areálu. Jenže je zavřeno. Ani trávu tam neposekali. Považuji to za nehorázné. Je konečně teplé letní počasí – a venkovní bazén je bez vody. Až se vrátím z dovolené, vyvodím z této situace závěry,“ vzkázal Řihák.

Podle ředitele Sportovních zařízení Příbram Pavla Pikrta jeho zaměstnanci udělají vše pro to, aby venkovní bazén co nejrychleji zprovoznili.

„Jednáme nyní intenzivně s hygieniky, kteří nám nejprve musí dát povolení k provozu. Přiznávám, že zprovoznění venkovního bazénu se zpozdilo vinou prodloužení právě probíhající opravy tobogánů. Omlouvám se spoluobčanům. Udělám vše pro to, abychom co nejdříve venkovní bazén zprovoznili. Do té doby, než venkovní bazén zprovozníme, doporučuji lidem, aby využili bazén a další služby v našem aquaparku ve vnitřních prostorách,“ slíbil Pikrt.