„Problém s náhlým nadměrným odběrem se objevuje každým rokem s teplým letním počasím. Lidé začnou hromadně zalévat zahrady a neplánovaně napouštět bazény. Neuvědomují si, že tím mohou způsobit problémy v dodávce pitné vody a poškodit nejen sebe, ale i své sousedy,“ podotkla Kristina Blaszczyková, mluvčí vodohospodářské společnosti 1. SčV.

Jediná možnost, jak udržet i v horkém létě plynulé zásobování vodou je nahlásit nadměrný odběr dispečerovi 1. SčV na mobilní telefon 728 036 328 nebo na bezplatné lince 800183157. Vhodné je také napouštět bazén pomalu a mimo špičku.

„Stává se nám, že zákazníci reklamují kalnou vodu v potrubí poté, co rychle napustili plný bazén. Je třeba vědět, jak a kdy napouštět, aby odběratelé nestrhli usazeniny z potrubí. Případné zhoršení kvality vody by měli ihned nahlásit opět dispečerovi, abychom mohli včas a účinně zasáhnout,“ upozornil Michal Krejča, vedoucí dispečinku a dodal: „Snažíme se dělat pro zvládnutí situace maximum, ale potřebujeme i pomoc a zodpovědný přístup odběratelů.“