Pracovnice Bedny a samotné zařízení nabízí dětem volnočasové vyžití, ale také rady a pomoc při řešení problémů ve škole nebo v rodině. Zítřejší oslava otevření nízkoprahového klubu bude mít dvě části. „Dopolední část je oficiální a pro pozvané hosty. Prezentována bude naše práce v druhém roce fungování. Bude se rekapitulovat a hodnotit, jestli má Bedna v Příbrami význam,“ řekla koordinátora projektu Kateřina Volfová.

Odpoledne budou prostory přístupné veřejnosti. Lidé si budou moct prohlédnout zařízení a také se zeptat pracovnic na bližší informace o fungování klubu.
„Máme připraveno několik překvapení. Jedním z nich bude klip, který vytvořili sami klienti. Ty další budou také velmi tvůrčí a příjemné,“ sdělila Kateřina Volfová.
Další aktivitou, která pomůže fungování nízkoprahové klubu v Příbrami, je charitativní bazar pořádaný ve spolupráci s Divadlem Antonína Dvořáka v Příbrami. Ten se uskuteční 9. dubna.

Podle Anny Čiperové z divadla s nápadem uspořádat bazar přišel herecký soubor. „Konkrétně se jedná o Helenu Karochovou. Seznámila jsem se s neziskovými organizacemi v Příbrami a pak jsme s herci jednoznačně vybrali nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Bedna,“ přiblížila mluvčí divadla Anna Čiperová.
Výtěžek akce bude věnován na provoz nebo konkrétní věc. „Všichni členové hereckého souboru přinesou věci, které do bazaru věnují,“ řekla Anna Čiperová. Lidé si tedy budou moct koupit věci od Simony Stašové, Báry Hrzánové, Sabiny Laurinové, ale i dalších herců.

Bazar nebude jen o nakupování. Svůj prostor dostane také klub Bedna, který budou prezentovat její klienti. „Nyní debatujeme s dětmi, jakým způsobem se na akci chtějí prezentovat,“ prozradila přípravy Kateřina Volfová. Přislíben je také koncert Vojty Záveského nebo cvičení s Petrou Duspivovou.