Oslavy začaly již v dopoledních hodinách, kdy do Bedny zavítali zástupci města Příbram ze sociálního odboru, a další hosté z řad dlouhodobých podporovatelů a spolupracujících organizací. Pracovníci Bedny hostům představili, jak se jim daří práce s dětmi a mladými lidmi a také prezentovali probíhající spolupráce.

Součástí letošní oslavy byla „aukce“ artefaktů a zážitků spojených s praxí kontaktních pracovníků NZDM Bedna. Účastníci aukce tak mohli vydražit například den v terénu s pracovníkem NZDM Bedna, večeři s ředitelem spolku Ponton, víno z roku 1959 či abstraktní malbu přímo od uživatele služby.

„Jsme moc rádi, že se hosté do aukce s chutí zapojili. Díky nim se podařilo vybrat 5 670 korun a výtěžek použijeme na dofinancování nadstavbových aktivit, zejména jídlo na výletech,“ sdělil Jakub Václavů, ředitel Pontonu.

O narozeninovém odpoledni vyprávěla Kamila Zelená, vedoucí Bedny: „Všichni návštěvníci si den otevřených dveří v rámci narozenin užili. Pro menší návštěvníky byla připravena výtvarná dílna a pro všechny fotografický koutek a také oblíbená soutěž v karaoke. Účastníci akce mohli využít i další vybavení klubu a seznámit se s rozsahem poskytovaných služeb v nízkoprahovém zařízení. Během dopoledne i odpoledne byl promítán zbrusu nový Bedna klip, který každý rok natáčí uživatelé NZDM Bedna."