Marcele Svobodové se díky městu Příbram naskytla příležitost přestěhovat se do domu s pečovatelskou službou. V souvislosti s tím se obrátila na sdružení Ponton s nabídkou materiálního daru. Koberec, stolky, křeslo i záclony byly výraznou pomocí.

„Bedna má být příjemným místem určeným pro mladé lidi ve věku od 11 do 20 let. Bude nabízet pestrou škálu volnočasových aktivit a bezpečný prostor pro jejich realizaci,“ řekla Kateřina Volfová, která se stará o přípravu projektu.

Jedním z největších problémů neziskových organizací, mezi které sdružení Ponton patří, je získávání finančních prostředků na realizaci svých projektů. Bedna sice získala od města do pronájmu dostatečně velké prostory v křižáku, dalším krokem je ale jejich vybavení nábytkem a dalšími potřebnými věcmi.

„Nedávno byly celé prostory vymalovány a teď se snažíme Bednu vybavit a připravit na otevření. Velikou a nedocenitelnou pomoc nám poskytla již řada lidí. Například Jaroslava Malkovská darovala Bedně stolní fotbálek, který budou mít děti k dispozici samozřejmě zdarma,“ popsala současnou situaci koordinátorka projektu Kateřina Volfová. „K dalším dárcům, kteří přispěli k vybavení Bedny nábytkem, se přidali i Jana Kočendová, Vladimír Havel nebo Petr Vyšata,“ doplnila.