Bedna pořádala pro všechny děti soutěž v kreslení křídami na chodník. „Stejně jako ostatní nízkoprahové kluby v České republice jsme se zapojili do akce s názvem Týden nízkoprahových klubů. My jsme se rozhodli, že uděláme den otevřených dveří se soutěžním odpolednem,“ uvedla kontaktní pracovnice Bedny v Příbrami Bohumila Anlaufová. Každý klub v zemi si může vytvořit během tohoto týdne program dle vlastního uvážení. Někdo pořádá koncerty, Příbramáci se vrhli na kreslení a malování.

„Předně bych chtěla poděkovat městu za finanční podporu, díky které jsme mohli nakoupit pomůcky potřebné pro naše záměry. Děti soutěžily v kresbě na chodník. Některé z nich k nám chodí pravidelně a měly připravené návrhy obrázků z domova, které by si rády namalovaly v Bedně na zeď,“ řekla Bohumila Anlaufová.

Ovšem každý, kdo šel kolem, se mohl do Bedny podívat a vše si pečlivě prohlédnout nebo se na cokoliv zeptat. Například ohledně poskytovaných služeb.

Během několika měsíců, co nízkoprahové zařízení funguje, zorganizovali lidé z Bedny skutečně hodně akcí.

„Pořádali jsme například akci, která se jmenovala Filmáč, během níž jsme dětem promítali různé filmy, o prázdninách jsme v Bedně přespávali, pořádáme spoustu sportovních příležitostí, výletů a mnoho a mnoho dalších,“ jmenovala některé z akcí Bohumila Anlaufová.

Děti prý navštěvují Bednu proto, aby vyplnily vhodným způsobem přemíru volného času. „Některé děcka k nám chodí skutečně za zábavou, protože se doma nudí. Jsou však i děti, které sem přijdou a cítí se tady bezpečně a to se jim líbí. Snad většině z nich vyhovuje to, že nevyžadujeme pravidelnou docházku, která často odrazuje od různých kroužků,“ jmenovala důvody Bohumila Anlaufová, proč děti do Bedny chodí.

Momentálně Bednu v Příbrami pravidelně navštěvuje 89 dětí a celkově do tohoto klubu zavítalo už 242 dětí ve věkovém rozmezí od dvanácti do dvaceti let a využilo služeb, které klub nabízí.

ANKETA:

Andrea Martínková
výkonná ředitelka, Plzeň

Já jsem byla u zakládání a líbí se mi moc. Je to projekt vydupaný doslova ze země.

Katka Volfová
koordinátorka Bedny, Příbram

Jsem v Bedně spokojená. Hlavně proto, že sem chodí spousta dětí, a to je super.

Michal Hochman
dobrovolník, Příbram

Práce v Bedně se mi moc líbí. Obdivuji lidi kolem, co všechno pro děti dělají.

Radka Antonínová
dobrovolnice Příbram

Byla jsem v Bedně chvíli na praxi, ale teď si to tady užívám. Moc se mi tu líbí.