Kontaktní pracovník bude pracovat na hlavní pracovní poměr. Měl by mít vysokoškolské vzdělání v sociálním oboru. Dále musí prokázat trestní bezúhonnost, schopnost práce v týmu, komunikační dovednosti, samostatnost a spolehlivost a orientaci na práci s dětmi a mládeží.

Stejné schopnosti s rozdílem vzdělání, kdy stačí středoškolské, by měl potvrdit uchazeč na druhou pozici kontaktního pracovníka, a to v rámci dohody o provedení činnosti s minimálním úvazkem 10 hodin týdně.

Podle koordinátorky příbramské Bedny Katky Volfové není o zájemce o pracovní místa nouze. „Zájemce máme, ale bohužel nesplňují vzdělání. Musím přiznat, že bychom potřebovali spíš mužské pracovníky. Ti by měli k dětem jiný přístup, což bychom uvítaly,“ konstatuje i za své kolegyně Katka Volfová.

Zájemci o pracovní místa mohou životopis, dotazník a motivační dopis doručit do Bedny do 10. července. Pohovory se pak budou konat od 13. července.
Děti mohou Bednu navštěvovat i o prázdninách, otevřeno je dva dny v týdnu, a to v úterý a ve čtvrtek od 14 do 19 hodin.

I když se to k prázdninám moc nehodí, školáci mají i v tomto období možnost chodit do Bedny na doučování. To se týká nejen pravidelných klientů, ale i ostatních dětí ve věku od osmi do patnácti let, které mají problémy s učením.

„Cílem projektu je zejména zlepšit školní výsledky dětí, zvýšit jejich zájem o vzdělávání a vytvořit pro ně alternativu domácí přípravy do školy. Zdůrazňuji, že doučování je poskytováno zcela zdarma,“ vysvětluje Kateřina Volfová.

Jako motivační prvek pro děti, které se doučují, je tu možnost získání volné vstupenky do kina zdarma v případě absolvování daného počtu doučovacích hodin.