Skauti již plamínek z rodiště Ježíše Krista vyvedli v Rakousku a přivezli jej vlakem do Dobříše, Příbrami či do Březnice. Nyní si jej mohou u nich vyzvednout všichni zájemci. A těch rozhodně nebude málo.

V Příbrami Betlémské světlo mohli zájemci získat již 16. prosince přímo na vlakovém nádraží. Ti, kteří tuto šanci nevyužili, plamínek stále mohou získat. V sobotu 22. prosince bude k dispozici na Svaté Hoře.

I na Dobříšsko přivezl plamínek vlak už 16. prosince. Přijít si pro něj mohli všichni do Mníšku pod Brdy v 11.30 na vlakové nádraží. Vlak stavěl i v Malé Hraštici ve 11.42 a i tam byla možnost si zapálit vlastní plamínek na vlakovém nádraží.

Do Dobříše pak přijeli skauti na vlakové nádraží přibližně v 13.25. Jedna ze skautek, která vlakem přijela společně se světlem, byla Lenka Hodašová. Ta cestu s Betlémským světlem absolvovala už potřetí. „Jelo se nám dobře, dokonce jsme jeli speciální lokomotivou, která byla ku příležitosti 50. výročí provozu dráhy do Dobříše. Kvůli tomu také jelo hodně lidí,“ popsala.

O další roznášení Betlémského světla po Dobříši je podle Lenky Hodašové zájem. „Lidé o to mají velký zájem, máme většinu kontaktů už z dřívějška, hlásí se nám spíše starší lidé, kterým světlo nosíme pravidelně,“ uvedla skauta.

Další místo, kam si pro hřejivý plamínek v Dobříši budou moci lidé dojít, bude 23. prosince v kostele Nejsvětější Trojice od 14.30 do 15 hodin, potom od 15.00 do 17.30 v Pastoračním centru svatého Tomáše nebo v průjezdu kavárny Velbloud.

Na Štědrý den pak bude plamínek dostupný v kostele Nejsvětější Trojice přibližně 10 minut po vánoční dětské bohoslužbě s koledami, která začíná ve 14.30.

Pokud někdo z důvodu zhoršeného zdravotního stavu nemůže sám dojít pro svoje světýlko, skauti nabízejí pomoc a chystají se ho stejně jako v minulých letech roznášet po městech a obcích. „Pokud si pro světýlko nemůžete sami dojít, rádi vám jej doneseme. Sdělte nám svoji adresu na telefonní číslo 732 618 458,“ nabízí pomoc se získáním Betlémského světla dobříšská skautka Dominika Syručková.

I v Březnici již Betlémské světlo několik dní září. A nepřijdou o něj ani obyvatelé Kosovy Hory. Získat Betlémské světlo mohou v pátek 21. prosince na náměstí přímo v Kosově Hoře od 16 do 17 hodin. Dalšími možnostmi budou kostel sv. Bartoloměje po mši svaté přímo na Štědrý den od 16:45 a na Boží Hod vánoční v úterý 25. prosince v 8:45. Betlémské světlo by mělo být k dispozici také v dalších římskokatolických kostelech na Sedlčansku.