Všichni poradci tak budou od 1. dubna fungovat pod jednou střechou v přízemí budovy bývalých kasáren v ulici Čs. armády. Důvodem náhlého stěhování poradny je podle Václava Černého nejen potřeba prostornějšího zázemí, ale také zároveň zájem o obsazení uvolněných prostor ve dvoře naproti radnici.

„Oslovil nás totiž Život 90, že by potřeboval zázemí v Příbrami. Vzhledem k tomu, že uvítáme péči o příbramské seniory, snažíme se co nejrychleji připravit prostory pro poradnu, kam už stěhujeme nábytek, abychom už ji mohli od 1. dubna zprovoznit. Život 90 chce začít fungovat ve dvoře naproti radnici od 1. května," sdělil ve čtvrtek po jednání se zástupci Života 90 místostarosta Černý.

Co se týká městské poradny, rozroste se o terénní pracovníky pro komunikaci v problematických místech, jako jsou příbramské ubytovny. Město na ně žádalo dotaci. „Budou pracovat pod současným romským koordinátorem Pavlem Čámským. Občas se objeví výhrady k jeho práci, ale nemá lehkou pozici. Musíme se domluvit a začít spolupracovat. Rada navrhla, aby o své činnosti a výsledcích dvakrát do roka podával zprávy na radnici," řekl Černý.

Provoz Poradny města PříbramPoradna má konzultační hodiny vždy v úterý, kdy probíhá dluhové poradenství vždy od 13 do 17 hodin.
Ve středu má odborné sociální poradenství a poradenství pro oběti trestných činů a domácího násilí od 10 do 12 a od 13 do 16 hodin.
Každý lichý čtvrtek od 9 do 13 hodin působí v prostorách naší poradny také poradci občanského sdružení Poradna při finanční tísni.
Na pracovníky Poradny při finanční tísni se mohou občané obracet každý lichý čtvrtek od 9 do 13 hodin na čísle 222 9212 240, každé pondělí také funguje bezplatná linka 800 722 722.