„Chtěli jsme touto akcí zároveň podpořit Kubíka, který se s něčím potýká. Proto jsme tento ročník veškerý výtěžek ze vstupného a z příspěvků od sponzorů darovali právě Jakubovi," sdělil Příbramskému deníku jeden z organizátorů akce Jaroslav Frýdl.

Do skateparku v sobotu zavítalo kolem stovky lidí. Celkem se tak i díky sponzorům podařilo vybrat zhruba deset tisíc korun. Hotovost ještě v sobotu organizátoři předali zástupcům rodiny Skotnicových.

SBÍRKA PRO JAKUBA SKOTNICU

Bikeři pomohli Jakubovi Skotnicovi. 

 Jaroslav Frýdl předal po skončení Bikeshot závodu hotovost zástupci rodině Skotnicových Blance Vosmekové (na snímku nahoře).

Jakub Skotnica je jedenáctiletý Příbramák, který žije od narození pouze sám se svou matkou. Během let mu lékaři stanovili tyto diagnózy: rakovina , vývojová vada střev Laddův syndrom, vývojová vada mutace WT1 genu Denys-Drashuův syndrom, řídnutí kostí. Užívá proto denně deset druhů léků a některé i několikrát denně. Také absolvoval celou řadou chemoterapií a nyní dojíždí každý den na dialýzy.

„Čekáme na vhodného dárce ledviny. Nemáme ani automobil. Proto dojíždíme denně sanitkou, na kterou po dialýzách čekáme i čtyři hodiny. Kubík ani já nemáme proto moc času k užívání „normálního" života. To je momentálně to, co Kubíka nejvíce trápí," sdělila maminka Jakuba Kateřina Skotnicová.

Oba proto věří , že když se jim podaří sehnat automobil, budou tak mít na sebe více času mimo nemocnici, tak se zlepší i Jakubův psychický stav a bude se zlepšovat i po fyzické stránce.