Sportovní zařízení města Příbram o uplynulém víkendu otevřelo nové bistro v areálu Nového rybníka. Původně měla jeho cena vyjít na 13 790 350 korun a měla ho postavit firma SPO Příbram. Po několika odložení termínu dokončení došlo mezi městem a dodavatelem stavby loni v říjnu k omezení stavby a budovu dokončily jiné firmy.

„Situaci mezi městem a firmou SPO nyní řeší právníci, takže konečnou cenu zatím nemůžeme sdělit, ale náklady na dokončení stavby zázemí Nového rybníka vyšly včetně DPH na 4 500 000 korun,“ sdělila mluvčí města Eva Švehlová.

Budova je zkolaudována, ale ještě se pracuje na dokončení pódia, které je jeho součástí. První zákazníky bistro přivítalo v pátek 14. června v 16 hodin.

„Všichni zaměstnanci odvedli dobrou práci a vše se za velmi krátkou dobu od kolaudace budovy stihlo připravit tak, aby o víkendu bylo možné prodávat,“ říká ředitel Sportovních zařízení města Příbram Jan Slaba.

SeZaM bistro bude v červnu v provozu ve všední dny od 14 do 20 hodin a o víkendech od 10 do 20 hodin. Provozní doba se může měnit v závislosti na počasí. V nabídce návštěvníci najdou například točenou malinovku, pivo, rozlévané víno, balené zmrzliny a jiné sladkosti, z teplého občerstvení potom klobásu, vafle, pizzu nebo třeba grilovaný hermelín.

„Stálá nabídka bude obohacována nabídkami mimořádnými, a to zejména o víkendech. V plánu je i grilování a tematické večery,“ doplňuje Slaba.

Velkým tématem v souvislosti s provozováním rychlého občerstvení je také ekologie. „Spolupracujeme s technickými službami, domluvené máme žluté kontejnery na plast a řešíme další možnosti, jako jsou vratné kelímky, biologicky rozložitelné nádobí a tříděný odpad,“ dodal Jan Slaba s tím, že postupy a nápady, které se osvědčí, budou aplikovány i na dalších střediscích SZM Příbram.