„V ten den se tam sešla skupina asi 50 přívrženců hnutí skinheads. Muže napadli u barového pultu dva mladí muži z řad neonacistů, kteří mu nejdříve řekli, že navštívil špatnou restauraci,“ popsala mluvčí příbramské policie Monika Schindlová s tím, že mladíkovi nalili na hlavu nápoje a pak mu o hlavu uhasili hořící cigaretu. Napadený muž dostal několik ran pěstí do obličeje. Když se snažil z místa odejít, násilníci ho ještě měli dvakrát udeřit pěstí do temene hlavy.
 
To vše se odehrálo den po pohřbu osmnáctiletého Jana Kučery, kterého v pátek 18. ledna bodl bajonetem do třísla a zad v restauraci v ulici A. Jiráska v Příbrami dvacetiletý neonacista Jiří Fous. Mladík následkům zranění podlehl 20. ledna v příbramské nemocnici. Na pohřeb Jana Kučery, který se hlásil k antifašistickým skinheads, se sjelo 25. ledna několik stovek příznivců tohoto hnutí. Kvůli obavám z možných střetů obou skupin dohlížely na dění desítky policistů včetně těžkooděnců. Vše se odehrálo bez incidentu. Následující den se pak U Burdů setkali příznivci neonacistů. Právě tam měl být napaden devatenáctiletý hoch. Odsud pak skupina odjela na koncert do Kladna.
 
Lidé se ptají, kde byla policie v momentě, kdy došlo k napadení v restauraci, a proč nezasáhla. „Zvýšená bezpečnostní opatření pokračovala do soboty 26. ledna. Policie situaci sledovala, ale incident nikdo neoznámil. Až na náš podnět napadený hoch přišel popsat, co se vlastně stalo,“ dodala policistka.