Byl prý tenkrát úřední den a Příbram samozřejmě od samého rána ucpaná. Jana Procházková, která bydlí na kraji Příbrami, vyrazila na nutnou cestu po úřadech s předsevzetím, že všechno stihne za jediný den. Začala tedy cestou na poštu. Našla jediný volné místo, zaparkovala, a s nadějí, že se hned vrátí, odběhla.
„Za patnáct minut jsem měla na autě botku. Zkoušela jsem strážníkovi vysvětlit, že chvátám a že je problém najít místo. Byl ale neoblomný. Nakonec jsem nevyřídila skoro nic, jen jsem vyprázdnila svou peněženku,“ vyprávěla dnes už s úsměvem Jana Procházková.
Městská policie v Příbrami prochází poslední dobou důležitými změnami, kterých se týká i nasazování botiček. Je to prý totiž činnost náročná jak časově, tak i personálně. Proto se může stát, že člověk své špatně zaparkované auto po patnácti minutách prostě vůbec nenajde na místě, kde jej opustil.
„Proti loňskému roku jsme snížili nasazování botiček o šedesát procent. Od příštího měsíce budou strážníci nasazovat boty jen ve zcela výjimečných případech. To ale samozřejmě neznamená, že si dopravních přestupků nebudou všímat. Rozhodně častěji využijí odtahové vozidlo,“ slíbil starosta Příbrami Josef Řihák. Současně s touto změnou přichází další. Od 1. května se v příbramských ulicích objeví strážníci – psovodi se služebními psy.
„Hlídky strážníků se psy budou v Příbrami chodit hlavně v pátečních a sobotních nočních hodinách, kdy bývá ve městě obvykle nejvíc rušno,“ upozornil příbramský starosta Josef Řihák.