Letos bude zastupitelstvo disponovat s vyrovnaným rozpočtem ve výši 2 708 468 korun.

A jak s penězi letos Bratkovice naloží? „S napětím očekáváme, zda se obci podaří získat dotaci z fondu životního prostředí na vybudování kanalizace a čistírny odpadních vod pro Bratkovice a Dominikální Paseky," vyjádřil se starosta. „Bez ohledu na výsledek o přidělení dotace probíhá finalizace dokumentace pro stavební povolení pro zmíněný projekt Kanalizace a ČOV Bratkovice a Dominikální Paseky," zmínil další aktivity Martin Nosek. V současné době byla zahájena oprava hospody.

„Hospodu opravujeme ve spolupráci s novým nájemcem. Rekonstrukce se týká opravy omítek, výměny oken a také nových rozvodů vody, odpadů a elektřiny," vyjmenovává výčet prací starosta. Hospoda bude mít i nové odvětrání prostor a nové podlahy.

„Do této rekonstrukce investujeme více než 190 tisíc korun," sdělil Deníku starosta. Po zimě obec také začíná i s pravidelnou údržbou a opravou komunikací. Pro tyto aktivity je v rozpočtu vyčleněno 200 tisíc. A jak se v rozpočtu projeví letošní zvýšení DPH?

„Víceméně neprojeví, jedná se o zvýšení, které není větší než rostoucí ceny energií. Poplatky za svoz komunálního odpadu zůstaly na stejné úrovni jako vloni. Obec není provozovatelem vodovodu, v obci není kanalizace," řekl starosta a dodal, že poplatek za svoz odpadu je stejný jako loni.