VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Záložní prapor obsadil Brdy

Brdy - V týdnu se ve Vojenském výcvikovém prostoru Brdy uskutečnil komplexní polní výcvik 2. a 3. lehké manévrové roty úkolového uskupení praporu operačních záloh CZE ORF KFOR.

25.3.2011
SDÍLEJ:

Cvičení v Brdech.Foto: AČR: František Fryč

"Jednalo se o další udržovací výcvik hlavních sil praporu, který řídil jeho velitel podplukovník Jan Cífka. Cílem bylo zdokonalit a upevnit návyky a dovednosti vojáků ve střelbě z ručních zbraní podle přidělení v místě nasazení a z praktického použití univerzálního ručního granátu URG-86. Důraz byl kladen i na sladění kolektivů jednotek a na rozhodovací proces velitelů. Tento úkol je stále aktuální i z toho důvodu, že záložní prapor vedle příslušníků 13. dělostřelecké brigády tvoří vojáci z dalších 40 útvarů Armády České republiky," uvedl Michal Abrhám z dělostřelecké brigády v Jincích.

První úkol, který vojáci v brdském prostoru zvládli, bylo vybudování základen v lokalitě Velkého Jeskřipce a Hrachoviště. Po jeho splnění, velitelé rot kapitáni Michal Šustr a Tomáš Hanák, přistoupili k plnění jednotlivých výcvikových úkolů. Cvičilo se v různých částech vojenského prostoru, příprava probíhala ve dne i v noci a místy to vypadalo, že dvě stě vojáků obsadilo snad celé Brdy. Činnost jednotek se ubírala podle přesně stanoveného scénáře.

A tak potom, co vojáci zvládli střelby z pistole, samopalu a kulometu, na řadu přišlo házení granátů, patrolování, prohlídky na kontrolně propouštěcích místech či práce týmů rychlé reakce a činnost skupin pro řešení krizových situací. Tyto priority byly doplněny o správnou činnost při dopravní nehodě, poskytnutí první pomoci zraněnému a o zdokonalovací přípravu řidičů. Prověrka se týkala i fyzické a psychické odolnosti a základních znalostí, které musí znát každý příslušník zařazený v silách KFOR.

„Při výcviku není potřeba někomu něco odpouštět, jen ať si každý sáhne až na samé dno a úkol zvládne, než aby si činnost procvičil až při ostrém nasazení v akci přímo v Kosovu, a tam selhal. Tady jednoznačně platí známé rčení - těžko na cvičišti, lehko v boji. Já jsem rád, že jste tuhle filosofii pochopili hned v úvodu týdenní přípravy a potom splnění stanovených úkolů už bylo hračkou,“ řekl při závěrečném vyhodnocení výcviku podplukovník Cífka a dodal: „Na úspěšném zvládnutí výcvikových úkolů má zásluhu i brdský duch Fabián, který nám objednal nádherné počasí."

25.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Netradičně přímo při závodě volili účastníci Trailmaniacs.
3

OBRAZEM: Volby na běžeckém závodě na Příbramsku

Ilustrační foto

Příbram o svém vítězství nad Ústím rozhodla čtyřmi góly během patnácti minut

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

Bernard Plavec: Sport pro mě býval sprosté slovo

Dobříš – Sport mu dlouhou dobu nic neříkal, ale pak objevil kouzlo Muay Thai, kterému je nyní schopen obětovat naprosto cokoliv. Nejen o tom mluvil v rozhovoru Bernard Plavec.  

Na Příbramsku je o volby rekordní zájem

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - S úderem čtrnácté hodiny se včera na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení.  

OBRAZEM: Na Příbramsku začaly parlamentní volby

Příbramsko – S úderem 14 hodiny se dnes na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení. Volit mohli lidé včera až do 22 hodiny. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení