Současné vedení města podle starosty Jiřího Štěrby obyvatele průběžně o plánech informovalo. Letos se má s úpravami náměstí konečně začít.

„Vše ale záleží na úspěšném grantovém řízení. Projekt máme hotový, ale po finanční stránce bychom to nedokázali pokrýt z rozpočtu města,“ řekl Deníku Jiří Štěrba.  V projektu se navíc počítá také s revitalizací Lokšan, okolí kulturního domu a rekonstrukcí chodníků a silnic.

Architekt, který pracoval na nové podobě náměstí, se podílel také na realizaci náměstí ve Voticích. „Stavební práce na náměstí ve Voticích jsme sledovali a čerpali z nich poznatky,“ sdělil Jiří Štěrba.

Jak by tedy změny v centru měly vypadat? Nejzásadnější budou zřejmě práce na inženýrských sítích. Chodníky a komunikace čeká nový povrch, náměstí nová dlažba, své místo tu najde nová zeleň, lavičky a podobně.

„Současná podoba náměstí není dostatečně reprezentativní, a to je jeden z důvodů, proč ta změna. Náměstí by mělo být vizitkou města,“ uvažuje starosta Štěrba.

S rekonstrukcí náměstí úzce souvisí také jeho uzavření a vyřešení náhradního parkování. Podle plánu by měla být nejdříve upravena část mezi kostelem a poštou. „Ohledně parkování máme dostatečný počet míst v okolí. Musíme však zajistit zásobování obchodů a možnost příjezdů záchranné služby a podobně,“ prozradil starosta. Termínově by se oprava náměstí střetla s tradiční poutí v Březnici. Pouť však podle starosty není v ohrožení.

„Vše záleží na tom, jak dopadnou žádosti o peníze, takže budeme doufat, že uspějeme a letos skutečně začneme,“ uzavřel starosta.