„Vstupní hodnota veřejné zakázky o sdružených službách dodávky elektrické energie pro město Březnice byla na počátku elektronické aukce 1 363 227 korun. Během půlhodinové aukce se ale cena výrazně snížila a klesla až o 26 procent. Nejnižší dosažené cena za dodávku elektřiny klesla na konečných 1 004 716 korun," sdělila Deníku Eva Plevová z aukční společnosti e-Centre, která se zabývá službami v oblasti výběrových řízení na dodavatele elektřiny.

Co na ušetřené peníze říká starosta Březnice Jiří Štěrba? „Výsledek aukce předčil naše očekávání. Potvrzuje to správný směr vedení radnice při hledání možných finančních úspor z rozpočtu města. Zároveň prokazuje i ne zcela optimální stav a odhaluje dosavadní rezervy v této oblasti," dodává starosta Štěrba.

Elektronické aukce šetří peněženky

Elektronické aukce jsou fenoménem několika posledních let. Bojují proti korupci a šetří peněženky. Češi je začínají využívat čím dál častěji, a to zejména v době škrtů v rozpočtu. Účastníci výběrového řízení soutěží v prostředí internetové e-aukční síně. Principem soutěžení je obrácená aukce, kde se nepřihazuje směrem nahoru, ale dolů. Využití e-aukcí se nachází ve veřejném i soukromém sektoru. Zdroj: www.sokolska33.cz