Obchodní řetězec Penny Market usiluje o novou pobočku prodejny v Březnici. Firma, která je společně se sesterskými supermarkety Billa součástí německé obchodní skupiny REWE Group, si jako jediné vhodné místo pro výstavbu vybrala místní autobusové nádraží. Zástupci Penny marketu při čtvrtečním jednání březnického zastupitelstva přislíbili i rekultivaci celé této zóny, včetně autobusových zastávek za zhruba 40 milionů korun.

Problém je však v tom, že Březnice musí v této lokalitě změnit územní plán. To se zatím nestalo, představitelé města schválili pouze záměr prodeje pozemků a dali zelenou pro zahájení územního řízení. Penny Market by prý při případném odkupu těchto pozemků zaplatil do 300 korun za metr čtvereční.

Záměr výstavby marketu se pochopitelně nelíbí místním drobným podnikatelům. Penny navíc chce, aby součástí prodejny byla také masna a lahůdky. Ty například v Příbrami, kde se Penny Market otevřel před necelými dvěma týdny, chybí. „Jsem z toho na nervy. Před třemi lety se tady otevřela Norma, to jsem ještě ustál, ale dalšímu marketu, který, předpokládám, nasadí směšně nízké ceny, nebudu moci dále konkurovat,“ vyjádřil své obavy majitel březnického smíšeného zboží.