Soutěží se o hodnotné ceny. Připraveno je občerstvení i hudba. Závodníci si vylosují stanoviště v době od 5.15 do 6.20 hodin. Hodnotí se centimetry ulovených ryb a soutěžící si může nechat jednu z ulovených ryb. Loví se na jeden prut s maximálně dvěma návazci. Krmítko dovoleno není.

Rybáři dále upozorňují, že počet startovacích míst je omezen. Startovné je jednotné v částce 100 korun. Pro své nejmladší členy v kategorii od 8 do 15 let věku zorganizovali rybáři dětské závody hned následující den, tedy v neděli 6. května na rybníku Sázka v Březnici. Závodit můžou děti pouze v doprovodu dospělého.

Prezentace a losování stanovišť začíná v 6.45 hodin. I nejmladší rybáři soutěží o celkovou délku nachytaných ryb a smějí lovit na jeden prut s maximálně dvěma návazci a bez krmítka. Startovné je dobrovolné. Vybraná částka bude použita pro humanitární účely. Pro všechny rybáře je připravena nejenom napínavá soutěž o zajímavé ceny, ale i občerstvení. Na zvěr závodů se mohou děti zúčastnit další soutěže.